Is 'Noffel' dezelfde als 'de Vieze'? STIR4REIZEN11 JAAR! DAAROM NU OP 43" 800 ©088-7070600 StlP NIEUWS 15 Verdachte Naoufal F. ontkent opdrachtgever te zijn van moord op Iraniër Cruise Spanje Portugal Nog meer reizen met flinke korting: NU ELKE DAG EEN OUTLET DEAL! DEALS EB1 Wie heeft er opdracht gegeven tot de liquidatie van 'Ali Motamed'? De Iraniër leidde in Almere een on opvallend leven en werd op 15 de cember 2015 vlak voor zijn huis doodgeschoten. Pas na zijn dood bleek dat elektricien 'Ali' in werke lijkheid Mohammad Reza Kolahi Samadi heette. Hij was in Iran ter dood veroordeeld voor een bom aanslag in Teheran waarbij in 1981 73 hooggeplaatsten uit het Iraanse regime waren vermoord. Onlangs kregen twee Amster dammers 20 en 25 jaar cel voor die liquidatie. Zij haalden de trekker over, maar wie gaf de opdracht? In lichtingendienst AIVD gaf eerder aan dat zij ervan uitgaat dat de oor spronkelijke opdracht vanuit het regime in Iran kwam. Justitie heeft de opdracht niet zover kunnen te rugleiden, maar vervolgt nu wel Naoufal F. (38), bijgenaamd Noffel, die de directe opdracht aan de twee schutters zou hebben gegeven. Wie er verderop in de moordketen verantwoordelijk is, speelt een bij rol in het proces. Met zijn advocaat heeft F. (38) kennelijk afgesproken niet bij alle vragen te zwijgen, maar veel had 'Noffel' nog altijd niet te vertellen in 'de bunker' in Osdorp. Volgens justitie had hij de twee schutters 130.000 euro bloedgeld beloofd. Basis onder het strafdossier is de aanname dat Naoufal F. de 'Vieze' was die een reeks versleutelde e-mailtjes verstuurde waarin een andere Amsterdamse crimineel 'een mooi klusje in Almere' kreeg aangeboden voor '130'. Het doelwit was al 'gepost' (geob serveerd) en het was eerst van be lang dat de crimineel een 'osso' (schuiladres) zou regelen in Almere. De schutters verstopten zich na de liquidatie inderdaad in Almere, terwijl ze na de mislukte pogingen op 11 en 14 december te rug naar Amsterdam waren gere den. Wie precies moest 'slapen' (dood moest) vonden de Vieze en zijn gesprekspartner minder be langrijk. Naoufal F. geeft nu wel toe dat hij versleutelde PGP-Blackberry's ge bruikte (Pretty Good Privacy), die ook bij hem zijn gevonden op zijn JP W1H schuilplaats in de Ierse hoofdstad Dublin, maar hij ontkent stellig de 'Vieze' te zijn die al die berichtjes stuurde. Waarom hij van die peperdure encrypte smartphones had? F.: ,,Omdat ik in het verleden ben be schuldigd van zaken. Eerder had ik ook gehoord dat bepaalde telefoons waren gehackt. Daarom heb ik be- Waar zijn die gesprekken dan, als ik hun opdracht zou hebben gegeven? sloten PGP's te bestellen. Ik had meerdere toestellen, ja. Meerdere mensen gebruikten die." F. 'voelde zich ook niet meer veilig' omdat media over hem berichtten. Wie die andere gebruikers van de PGP's waren? 'Noffel' beriep zich op zijn zwijgrecht. Of hij de andere verdachten kende? Idem dito. Zonneklaar Aanklagers Eveline van der Burg en Koos Plooij hebben een dik dossier aangeleverd waaruit volgens hen zonneklaar blijkt dat Naoufal F. die 'Vieze' is. Maar op alle bewijzen voor contacten en onderling ge bruikte bijnamen en in de e-mails besproken voorvallen ging hij niet in. Nou ja, soms wilde hij wél wat kwijt als dat in zijn voordeel leek. ,,In elke krant lees ik dat er miljoe nen PGP-berichten zijn onder schept. Waar zijn dan mijn ge sprekken met Anoaur A., die voor de liquidatie is veroordeeld? Waar zijn die gesprekken dan, als ik hun de opdracht zou hebben gegeven? Dat lijkt me wel cruciaal voor een opdrachtgever." Morgenmiddag komen de offi cieren van justitie met hun requisi toir en hun strafeis tot besluit. Maandag zal advocaat Huibers voor F. pleiten. PTTTff* Kijk op stipreizen.nl/outlet 978 467 1218 604 1281 756 542 1423 898 1601 529 469 l reizen nl woensdag 15 mei 2019 GO De Amsterdamse crimineel Naoufal F. heeft volgens justitie de opdracht gegeven voor de liquidatie van 'Ali Motamed' in Almere. De ontkennende N. be riep zich iéts minder vaak op zijn zwijgrecht dan in andere zaken. Maar veel tekst had hij niet. Paul Vugts Amsterdam Onderzoek in Almere op de plaats waar in 2015 de in Iran geboren 'Ali Motamed' werd doodgeschoten. FOTO OMROEP FLEVOLAND -Naoufal N., verdachte ll-daagse cruise per 4* Costa Favolosa ll-daagse cruise voor de prijs van 8 dagen! O.a. Marseille, Mólaga Barcelona 2 volle dagen in Lissabon Vliegreis, trarrfsers fooien inbegrepen Vertrek oktober november zie stipieizen.nl/crdpb Java Bali - 16-daagse groepsrondreis van 1099 nu v.a. Minicruise Hamburg naar Rotterdam - 4-daagse cruise per 4*+ Costa Smeraida van 525- nu v.a. Hoogtepunten van Vietnam - 17-daagse groepsrondreis van 1369 nu v.a. Schatten van Sardinië - 8-, 11- of 12-daagse groepsrondreis van W nu v.a. Klassiek Brazilië - 14-daagse groepsrondreis van 1439 nu v.a. All-ln Middellandse Zee, ind. 1 nacht Barcelona - 9-daagse cruisevakantie van 84T nu v.a. Klassiek Sicilië - 8- of ll-daagse groepsrondreis van 609" nu v.a. Highlighls af China - 15-daagse groepsrondreis van 1599 nu v.a. Oostzee St. Petersburg - 8-daagse cruise per 4* Costa Magica van 1009 nu v.a. Van Italië naar Brazilië - 20-daagse cruisevakantie per 4* MSC Fantasia van 1799 nu v.a. Cruise steden West-Europa - 8-daagse cruise per 4*+ MSC Preziosa van 74T nu v.a. Rond het Usselmeer Texel - 7- of 8-daagse riviercruise per 3*+ MS Allegro Geen res. kosten nu v.a. J Vo&tj orv-5" ook op Q *Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. hut/kamer excl. Calamiteitenfonds van €2,50 reserveringskosten €35 per boeking. Kortingen zijn reeds in bovenstaande prijzen verwerkt. Onze prijzen zijn onderhevig aan vraag aanbod, beschikbare voorraden zijn een momentopname, dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk alle voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 15