Peter R. de Vries staat op dodenlijst topgangster Minister De Jonge: buurtteams voor wijkverpleegkundige zorg bolclerman.nl Voor fantastische reizen! EUWS 11 Buitenlandse Zaken ÏBm éÊÊÊk weken geleden nog, in de meiva kantie, werd een Turkse Rotter dammer die Erdal via via kent op een Turks vliegveld staande ge houden en in een cel gezet. ,,Zijn mobieltje is in beslag genomen en doorzocht.'' Later bleek dat de man op een zwarte lijst stond omdat hij op Fa- cebook een post had geliket die kritisch was over de Turkse rege ring. Erdal: ,,Hij is gelukkig na één dag vrijgelaten omdat hij invloed rijke mensen kende. Terug in Ne derland heeft hij zijn mobiel laten nakijken. Er zijn gevallen bekend waarbij een in Turkije beslag ge nomen mobieltje vol zat met af luisterapparatuur.'' Dit incident behoort volgens Er dal niet tot de 'recente arrestaties' waar Buitenlandse Zaken over rept. ,,Deze Rotterdammer heeft geen contact opgenomen met de Nederlandse autoriteiten. En dat gebeurt wel vaker niet. Soms krij gen mensen er geen gelegenheid toe of zijn ze bang dat ze er nog meer familie bij betrekken. Ze houden hun gevangenschap stil.'' Het door Blok genoemde getal van twaalf 'politieke' gevangenen klopt volgens Erdal dan ook niet. ,,Dat is veel te laag: ik ken zelf al meerdere gevallen.'' Erdal zelf piekert er niet over naar Turkije af te reizen. Hij is op de Turkse tv voor landverrader uit gemaakt omdat hij voorzitter is van de met Gülen geassocieerde Stichting Cosmicus. ,,Ik ging vroe ger wel drie, vier keer per jaar naar Istanboel, waar ik vrienden en fa milie heb. Ik mis het erg. Maar ik zou veel te veel risico lopen.'' Begrafenissen Ook Gülensympathisant Calkin is al jaren niet meer geweest. ,,Ik ben altijd heel open en weet dat ik ge vaar loop om in Turkije opgepakt te worden." Ze betreurt het dat ook anderen niet meer de gelegenheid krijgen het land te bezoeken. „Anderen denken misschien: oh, dan gaan ze toch naar een ander land op va kantie. Maar mensen gaan ook om zieken te zien of begrafenissen van ouders bij te wonen. Dat dat niet meer kan: heel erg.'' Een terugkeer zit er ook voor co lumnist Umar niet in. ,,Ik wil niet meer én ik kan niet meer. Ik heb, toen ik met hulp van de Neder landse regering uit de gevangenis was gehaald, van Buitenlandse Za ken te horen gekregen dat ze me één keer zouden helpen, daarna niet meer. En ik besef maar al te goed dat ik die hulp heb gekregen omdat er zo veel persaandacht was.'' Documentairemaker Sinan Can maakt zich echter niet zo'n zorgen. ,,Ik heb kritische documentaires gemaakt, maar dat is al een tijd ge leden. Ik sta niet op de 'toplist' of zoiets. En ik was sowieso niet van plan binnenkort naar Turkije te gaan. Er liggen dierbaren begra ven, dat wel, maar mijn familie woont vooral in Nijmegen en Lon den.'' Als het aan Umar ligt, laat iedere Nederlander Turkije voortaan links liggen. ,,Wat mensen zich niet realiseren, is dat Turkije geen rechtsstaat is. Dat wil dus zeggen dat de politie helemaal geen reden hóéft te hebben om je op te pak ken.'' De Vries kreeg van politie en justi tie te horen dat hij op de dodenlijst staat van Taghi. 'Dit vanwege kriti sche uitspraken over hem', zo maakt de misdaadverslaggever be kend in een tweet. 'Iedereen die wat wil proberen, is bij deze ge waarschuwd.' De journalist heeft het nieuws te gen de zin van de politie en het Openbaar Ministerie (OM) naar buiten gebracht. ,,Zij waren daar niet enthousiast over, maar ik hoop het zo stuk te maken. Als je een bank wilt overvallen en op de radio hoort dat de politie ervan weet, dan denk je sneller: laat ik het maar even niet doen.'' In eerste instantie wilden politie en het OM De Vries niet laten we ten wie er achter de moordop- dracht zat. Daar is hij toen boos om geworden. ,,Als beoogd slachtoffer heb ik toch het recht om te weten waar ik op moet letten, en met wie ik wel of niet moet afspreken? Daarom heb ik het hoog gespeeld. Ik heb geëist dat ik zou horen om wie het ging. Dat is mij vervolgens verteld.'' Ridouan Tagi, die onder andere in verband wordt gebracht met de aanslag op het pand van De Tele graaf in Amsterdam-Westpoort, bedreigde ook misdaadverslaggever John van den Heuvel. Die hoorde dat naar eigen zeggen van de men sen die hem beveiligen. De mis daadjournalist wordt dag en nacht in de gaten gehouden door de Dienst Koninklijke en Diploma tieke Beveiliging. Van den Heuvel publiceerde veel over de voort vluchtige crimineel. Taghi staat sinds maart vorig jaar op de Nationale Opsporingslijst van het Openbaar Ministerie. Dat be schouwt hem als de leidende figuur in de Nederlandse onderwereld. Het OM heeft hem officieel ge koppeld aan vier moorden in het Utrechts-Amsterdamse criminele milieu, maar gaat ervan uit dat hij zeker twintig moorden op bestel ling heeft laten plegen. Kroongetuige Nabil B. uit Utrecht wees Taghi en Said Raz- zouki, die eveneens op de Nationale Opsporingslijst staat, aan als op drachtgevers voor een reeks liqui daties. Er is 100.000 euro uitgeloofd voor de tip die leidt tot de arrestatie van Taghi. Nu kan iedere patiënt nog kiezen voor een eigen wijkverpleegkun dige. Dat is duur en onnodig, vindt de minister. Straks kunnen mensen hun zorg aanvragen via een wijk team. Zo'n team hoeft niet uit één aanbieder te bestaan, maar heeft wel één loket. Heb je wijkverpleeg kundige zorg nodig, dan weet je meteen waar je moet zijn. De bewindsman op Volksgezond heid wil uiteindelijk toe naar een combinatie van verschillende soor ten hulp door meerdere aanbieders, bedoeld voor mensen met een chronische aandoening. De patiënt krijgt zo een totaalpakket aan zorg voorgeschoteld, afgestemd op zijn of haar persoonlijke behoefte. De minister ziet dat de huidige manier van werken in de wijkver pleging in de toekomst niet langer houdbaar is. ,,Het aantal ouderen en chronisch zieken groeit, terwijl de beroepsbevolking krimpt. Ook zijn per wijk veel verschillende zorg aanbieders actief, wat de noodzake lijke samenwerking bemoeilijkt.'' Ook moet de wijkverpleegkun dige zorg anders worden betaald. De Jonge: ,,De huidige bekostiging is ingericht op het declareren van geleverde uren en heeft een onge wenste volumeprikkel in zich.'' Concreet wil de bewindsman dat het voor zorgaanbieders ook straks rendabel is om goede zorg te verle nen aan cliënten, ongeacht of deze nu lichte of zwaardere problemen hebben. ,,Met behulp van inzichte lijke cliëntprofielen kunnen zorg aanbieders dit onderscheid beter maken.'' Het idee is dat er meerdere zorg- pakketten komen met, afhankelijk van de patiënt, allemaal hun eigen tarief. Waakhond NZa gaat nu kij ken of dat kan voor wijkverpleeg kundige zorg. Eind 2020, begin 2021 zal het kabinet dan een besluit ne men over de nieuwe financiering van de wijkverpleging. 10 dagen De mooiste eilanden van Istrië en Kroatië 10 dagen Barcelona en omgeving 10 dagen Rome en Florence 10 dagen Hart van Schotland, Trossachs 10 dagen West-Schotland en het eiland Skye 10 dagen Rondreis Noorwegen li* SppÊv?! 399,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! woensdag 15 mei 2019 GO De voortvluchtige topcrimineel Ridouan Taghi (41) uit Vianen heeft opdracht gegeven om Peter R. de Vries te liquideren. Dat hoorde de misdaadverslag gever enkele weken geleden. ,,Ze wilden me eerst niet vertel len om wie het ging. Daar ben ik boos om geworden.'' Caspar Naber Amsterdam Peter R. de Vries bij De Wereld Draait Door. Thuishulp waarbij lichamelijke zorg komt kijken, moet in de toe komst worden geboden door herkenbare wijkverpleegkun dige buurtteams. Dat schrijft mi nister Hugo de Jonge (Volksge zondheid). Edwin van der Aa Den Haag v.a. slechts u fÊË Vertrekdata: 27 mei/10,24 juni/ 1 8,22juli/5,19aug/2,16septetc. 1 Vertrekdata: 3,17 juni 1,15 juli 12,26 aug 9.23 sept 7 okt. Vertrekdata: 17 juni 1,15 juli 26 aug/9,23 sept/7.21 okt. Vertrekdata: 27 mei 3,10,24juni/ 1 1,8,15,29 juli75,12,19 aug etc. 1 Vertrekdata: 1,15,29 juni 13 juli 17 aug 17,28 sept. Vertrekdata: 27 mei/3,10,24 juni/1,8,15,22,29juli/5 aug etc. SGR Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Èm mm lalfB «bmb b mm mm 1 /eVen Brochure en (0318) 58 09 58 OOI UEl 171311. fff boekingen: www.bolderman.nl Vöpuo Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 11