L Kruisboogdodenzaak steeds mysterieuzer - fr 7 r.^g-jTZ m Kickbokser Rico Verhoeven (30) is het wachten beu. Nu zijn rivaal Badr Hari ondanks een dopingschorsing bijtekende bij kickboksorganisatie Glory, eist Verhoeven een gevecht in december. „Anders verleng ik mjn contract bij Glory niet." Soms met enige verbijste ring volgde Rico Verhoe ven de afgelopen maan den het nieuws over Badr Hari. Dat Hari be trapt was op doping? Verhoeven wist van niks. Dat de 34-jarige Marokkaan al sinds mei vorig jaar geschorst is voor negentien maanden? Niemand die de absolute ster van kickboksor- ganisatie Glory iets vertelde. Geen ramp, maar nu Hari ondanks zijn do- pingschorsing voor drie jaar heeft bijgetekend bij Glory, is Rico wel glashelder over wat hj wil: ,,Ik wil graag dat mijn eerstvolgende gevecht tegen Badr is. Zoals ik het uitreken, kan dat in december. Dan mag hij na melijk weer vechten. Er zijn voor Glory geen redenen om nog langer te wachten. Mijn laatste gevecht was in september. Dus in december heb ik al een jaar en drie maanden niet ge vochten." Tegoed Nog bezweet van een pittige training in Zevenbergen, windt Verhoeven er dus geen doekjes om. En hij heeft ge noeg ijzers in het vuur. Verhoevens contract liep eind december af en de man die het kickboksen de afgelopen jaren enorm populair maakte, heeft nog steeds niet bijgetekend. Drie an dere vechtsportorganisaties dan Glory zijn in gesprek met de Braban der, die uitgroeide tot een onver valste BN'er, om hem vast te leggen. ,,Kijk", zegt Verhoeven, die in de cember 2016 Hari versloeg omdat die in de tweede ronde een blessure op liep. ,,Iedereen wist na het eerste ge vecht tegen Badr dat het hiermee niet Dit blijft het gevechtdat de mensen willen zien afgelopen zou zijn. Iedereen wil dat tweede gevecht tussen ons. Toen ik Badr een keer sprak, alweer twee jaar geleden of zo, zeiden ook wij tegen elkaar dat wij allebei dat tweede ge vecht willen. Ik heb dat tweede ge vecht van Glory gewoon nog tegoed en nog niet gekregen. Dit is wat ze mij moeten leveren. Maar ondertus sen is mijn contract afgelopen. Dus het is nu zo: Badr heeft bijgetekend, dus het is nu aan Glory om een ge vecht tegen Badr in december te rea liseren. Pas als het gevecht is gepland, praat ik met Glory over verlenging van mj contract. Zo simpel is het. Ik wil eerst tegen Badr vechten en pas daarna komen anderen aan de beurt", aldus Verhoeven, die negentien maanden schorsing voor zijn rivaal wel 'zwaar genoeg' vindt. ,,Nog zwaarder straffen, zou zijn carrière verwoesten." Comeback Rond de strijd tussen Verhoeven en Hari hangt al jaren veel spanning. Hari gold zo'n tien jaar geleden als dé grote ster in het kickboksen. Maar al sinds 2012 wordt zijn sportloopbaan overschaduwd door randzaken zoals mishandelingen. Af en toe maakt hij een comeback in het kickboksen, maar zelden met echt succes. Deson danks is zijn talent onmiskenbaar, als hij zich weet op te laden. Het eerste gevecht tussen Hari en Verhoeven eind 2016 vond plaats in Oberhausen. Hari begon sterk, maar toen het gevecht in ronde twee kan telde, moest hij met een armblessure opgeven. Een anticlimax die een her kansing vereist. Het feit dat Hari vo rig jaar op doping werd betrapt, ver traagt de boel voor de zoveelste keer. ,,Dit blijft het gevecht dat de mensen willen zien", zegt Verhoeven. ,,Dit is waar wij vechtsporters voor leven: ik, Badr, trainers, dit zijn Champions Leaguefinales. Glory heeft gezegd dat ze het gaan bespreken. Wij wachten af en voelen ons vrij met andere or ganisaties verder te praten." Glory zegt in een reactie dat er geen mededelingen worden gedaan over onderhandelingen. ,,Maar het klopt dat Badr in theorie in december weer mag vechten", zegt directeur sport Cor Hemmers. Afgelopen weekeinde vonden me dewerkers van een pension in Pas- sau, in de Zuid-Duitse deelstaat Beieren, drie doden met pijlen in hun lichaam. Het lichaam van een 30-jarige vrouw lag in een plas bloed op de vloer van een drieper- soonskamer. Op een bed ernaast la gen een andere dode vrouw (33) en een dode man (53) hand in hand. Allen waren gedood door kruis- boogpijlen. Gisteren werden in de woning van de 30-jarige vrouw, af komstig uit het 700 kilometer noor delijker gelegen Wittingen, nog twee lijken gevonden. Het zou om de lichamen van twee vrouwen gaan, maar het is nog niet duidelijk of ze slachtoffer zijn van een mis drijf. In de woning werden geen pijlen of kruisbogen gevonden. Onduidelijk De politie vond in de pensionska mer waar in het weekeinde de drie lichamen werden aangetroffen ook drie kruisbogen: twee op het bed, één nog in een tas. De 33-jarige vrouw kwam net als de man uit Rijnland-Palts. Het drietal was vrij dag in het pension aangekomen. Hun onderlinge relatie is onduide- lijk. Dat geldt ook voor wat zich precies heeft afgespeeld in het pen sion. De politie gaat er vooralsnog van uit dat de dader in Passau zelf moord heeft gepleegd na het doden van zijn of haar kamergenoten. Maar de politie sluit ook een onge luk niet uit. De man zou met twee pijlen in zijn hoofd zijn gevonden. Volgens Duitse media had het drietal in Passau in een sportwinkel 'spontaan' drie kruisbogen aange schaft. Twee zouden er zijn ge bruikt. Volgens een getuige vormde het drietal een 'vreemd gezelschap'. De vrouwen waren in het zwart ge kleed en de man had een lange witte baard. Hij droeg een kostuum en zou zowel boogschutter als jager zijn geweest. Buren van de 30-jarige vrouw uit Wittingen omschrijven haar als 'afstandelijk' en gekleed als een 'gothic-fan'. Ze woonde pas sinds maart in de plaats. Kruisbogen gelden in Duitsland als schietwapens. Maar in tegen stelling tot een geweer kan ieder een boven de 18 jaar zonder vergun ning een dergelijke boog kopen. Er mag in Duitsland niet met kruisbo gen gejaagd worden. dinsdag 14 mei 2019 GO Rico eist een gevecht tegen Badr Victor Schildkamp Zevenbergen -Rico Verhoeven, kickbokser Kickboksrivalen Rico Verhoeven (rechts) en Badr Hari. foto anp De lugubere zaak rond de drie kruisboogdoden in het Duitse Passau wordt steeds mysterieu zer en omvangrijker. Gisteren werden 700 kilometer verderop nóg twee lijken gevonden. Cyril Rosman Passau In het Duitse Wittingen zijn nog twee doden aangetroffen. foto afp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7