II Studenten en werkgevers vinden elkaar bij Roetsjbaan 'Concurrentie Belgische ziekenhuizen aanpakken' 7 DAGBESTEDING KOEN EN DE KLUSSERS Koen Dieleman (30) gaat als Koen en de Klussers op pad met mensen met een verstandelijke beperking of psychische problemen. Gebied rond kinderboerderij wacht een metamorfose werk." En, spreekt Koen wervend, 'meegenieten van de gezellige werksfeer is gratis.' Andersom hebben zijn cliënten een afwisse lende vorm van dagbesteding, ko men ze op verschillende plekken en maken ze steeds makkelijker contact met mensen. Ik zeg altijd tegen de jongens, je moet maar één ding. En dat is lachen Koen weet waar hij het over heeft. Toen hij de opleiding voor onderwijsassistent volgde, merkte hij dat zijn hart ligt bij het bege leiden van kinderen die door een beperking niet mee konden met de rest van de groep. ,,Ik vond dat zó leuk, dat ik daarna social work ben gaan studeren." Terwijl Koen na zijn studie op zoek was naar een gepaste baan, pakte hij van al les aan. Hij werkte onder meer op een boerderij en bij de technische dienst van een bedrijf. De liefde en aanleg voor tuinieren kreeg hij mee van thuis. ,,Daar heb ik nu baat bij." Na een aantal jaren een werkplaats. ,,Zo hebben we een kerststal gemaakt voor onder nemersvereniging Nieuwvliet." Rust Koen en de Klussers bestaat sinds september 2017. Zijn bedrijf is sinds kort ook ingeschreven bij de gemeente Sluis, als zorgaanbieder van dagbesteding. Koen pakt het bewust kleinschalig aan. Hij heeft nu twee cliënten, verspreid over drie dagen. „Binnenkort komen er nog twee bij." Koen zorgt voor structuur, voorspelbaarheid en rust. Hij kijkt waar de klussers goed in zijn, én naar wat ze zelf leuk vinden om te doen. Nie mand moet iets, is zijn credo. ,,Ik zeg altijd tegen de jongens, je moet maar één ding. En dat is la chen." werkervaring op te hebben ge daan bij zorginstellingen, begon hij voor zichzelf. Jordy Verstraaten (19) uit Bres- kens klust twee ochtenden per week met Koen. Jordy heeft een verstandelijke beperking en gaat naar de Regenboog in Terneuzen, een school voor speciaal onder wijs. ,,Ik heb snoeiwerk gedaan en ook veel met hout", vertelt hij. Koen beaamt dat. In de winter is er minder tuinonderhoud, daarom heeft hij in Nieuwvliet Koen en klusser Jordy (19) zijn er klaar voor op maandagochtend. Sterker nog: ze heb ben er zin in. Cha grijn dat het weekend voorbij is of tegen een werkdag aanhikken, kennen ze niet. Koen gaat de heg snoeien op landgoed In de Morel leput bij Nieuwvliet, terwijl Jordy het snoeiafval bijeenharkt en af voert in een kruiwagen. Koen doet het harken eerst een keer voor en legt rustig uit wat de bedoeling is. Jordy knikt: hij begrijpt het. Ze ge ven elkaar een ferme handdruk en gaan aan de slag. Koen Dieleman uit Oostburg heeft een visie. Met Koen en de Klussers voert hij allerlei klussen in opdracht uit, samen met men sen die een verstandelijke beper king of psychische problemen hebben. Hij combineert dagbeste ding met werk voor bedrijven of particulieren, zodat zijn cliënten middenin de maatschappij staan. Dat werkt twee kanten op. Zo be talen zijn klanten een geredu ceerd tarief, zegt Koen. ,,En niet iedereen is bekend met mensen die een beperking hebben. We krijgen positieve reacties op ons TERNEUZEN De Terneuzense kinderboerderij en omgeving wacht op termijn een gedaante wisseling: een stadsboerderij met tal van recreatieve functies moet er komen. In de kinder boerderij vindt hierover morgen een raadsinformatiebijeenkomst plaats vanaf 19.30 uur. Het doel van het plan is het ge bied vlakbij de Otheense Kreek aantrekkelijker en toegankelijker te maken. Een horecabedrijf moet één van de dragers worden, met de huidige gebruikers: de kinderboerderij, de natuurspeel- tuin en het dierenasiel. TERNEUZEN Roetsjbaan be leeft op 14 juni de tweede edi tie. Tijdens het evenement in het Scheldetheater worden werkgevers en laatstejaarsstu denten uit Zeeuws-Vlaande- ren aan elkaar gekoppeld. Organisatie is in handen van Rootzz Zeeuws-Vlaanderen en Jong Management. Die or ganisaties proberen young pro fessionals in Zeeuws-Vlaande- ren te houden of hen daarheen te krijgen. Roetsjbaan werd vorig jaar voor het eerst gehou den. Volgens de organisatie vond toen een kwart van de aanwezige studenten dankzij het evenement een baan. Dit jaar wordt gewerkt met een app waarmee de studen ten aan de juiste werkgevers gekoppeld worden. Ook komt er een glossy uit waarin werk zoekenden kunnen aangeven in welke richting ze zich wil len oriënteren. Het evenement begint om 16.30 uur. Het netwerkgedeelte wordt voorafgegaan door de show Mindf*ck van Zeeuws- Vlaanderen. Voor studenten is deelname gratis. Ze moeten al leen hun cv uploaden. Ook werkgevers kunnen zich nog melden. Info: roetsjbaan.nl. Oneerlijke concurrentie van Belgi sche ziekenhuizen moet worden aangepakt. Terneuzens raadslid Giel van Boom (TOP/Gemeentebe langen) doet die oproep. Aanleiding is het rumoer dat vo rige week ontstond over een infor matiekrant die ziekenhuis AZ Zeno in Knokke huis-aan-huis liet ver spreiden in West-Zeeuws-Vlaan- deren. ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen reageerde boos, omdat AZ Zeno on der 'haar duiven' aan het schieten is. Dat steekt ZorgSaam des te meer, omdat Nederlandse verzekeraars wel ziekenhuisbehandelingen in België vergoeden, maar Belgische andersom in Nederland niet, zoals ZorgSaam-bestuursvoorzitter René Smit eerder op een debat in Oostburg meldde. Raadslid Van Boom haakt daarop in met schriftelijke vragen aan B en W van Terneuzen. Het kan volgens hem niet zo zijn dat er zo'n verschil bestaat tussen lidstaten van de Eu ropese Unie. Hij vraagt het college van B en W van Terneuzen actie te onderne men richting andere grensgemeen ten en landelijke politieke partijen. De tijd is er rijp voor, denkt hij, met oog op de Europese verkiezingen 23 mei. dinsdag 14 mei 2019 Altijd met plezier naar het werk M Koen en de Klussers snoeien de heg op land goed In de Morelleput bij Nieuwvliet. Koen Diele man (r) snoeit en Jordy Ver- straaten harkt het snoeiafval bij elkaar. fotos BOAZ TIMMERMANS - Koen Dieleman, Koen en de Klussers Sophie Stockman M Koen (l) en Jordy in de werkplaats. Nieuwvliet Harmen van der Werf Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 62