I Vernieuwde wedstrijd smaakt naar meer ZEELAND 11 y den duur alleen voor. Er is een paar keer een ledenvergadering geweest. Daar kwam niks uit. Sluiskil is een dorp met heel veel werkmigranten. Dat is goed voor het dorp, maar niet voor de vereni ging. Er wordt niet gebouwd en zo lang dat niet gebeurt, zullen er al leen maar mensen weg gaan. In de laatste ledenvergadering heb ik ge zegd: als jullie niet bereid zijn om er iets aan te doen, dan is het einde oefening. Er zijn nu zeven be stuursleden. Financieel zit het goed, de jeugd gaat goed. Nu zijn we aan het moeilijkste hoofdstuk bezig: de senioren.'' Erwin de Bruin zegt dat de club aan het begin van het seizoen met haar volle verstand afscheid geno men heeft van rotte appels. ,,De trainingsarbeid was minder, in de kantine werd nauwelijks iets ge bruikt. Er moet bij je eerste en tweede elftal een goede sfeer zijn. Je moet oppassen dat er geen neer waartse spiraal ontstaat. We von den dat we beter konden voetbal len met jongens die iets voor el kaar over hebben en met elkaar een biertje willen drinken. We zullen misschien wel een paar jaar onderaan in de vijfde klasse spe len, om weer te kunnen bouwen. Op dit moment is het belangrijk dat we kunnen voetballen. Ik spie gel ons aan Oostburg. En kijk eens naar Corn Boys'', haalt hij tijdens de rust van de inhaalwedstrijd Sluiskil-Corn Boys in een onder onsje met voorzitter Ronald de Dat er laatst vier man een half uur voor vertrek afmeldt, raakt me niet meer Bruijne van de Sasse vereniging veelzeggend aan. ,,Die hebben ook heel magere jaren meegemaakt, maar nu een ploeg met veel jon gens uit Sas van Gent.'' Zwarte sneeuw De Sasse preses kent de proble men, na de leegloop van een paar jaar terug. ,,We hebben een soort taskforce gemaakt. Met allerlei mensen gezamenlijk de schouders eronder gezet. Op dit moment zit het weer in de lift. We hebben een jonge ploeg, zijn wat rijper gewor den en doen fatsoenlijk mee in de vijfde klasse. Nee, voor mijn ge voel hebben we nooit zwarte sneeuw gezien. Maar we misten wel kwaliteit. Als je ervoor kiest om uiteindelijk met eigen jongens verder te gaan moet je soms roeien met de riemen die je hebt.'' Als club blijf je wel je ambitie houden, zegt De Bruijne. ,,Wij ho pen op termijn weer naar de vierde klasse te kunnen. Of ik een tip heb voor Sluiskil? Het is altijd goed om niet bij de pakken neer te gaan zitten. Ik zie bij Sluiskil zat mensen die hier al jaren lopen. Die komen niet voor niks. Dat geeft mij een warm gevoel.'' Eén van die oudgedienden is John Schelfhout. Hij debuteerde op vijftienjarige leeftijd in de hoofdmacht, kwam daar 22 jaar in uit en maakte de beste jaren van de club mee. ,,Hoek was volop in opkomst, maar wij liepen net iets op hen voor'', haalt hij op. ,,In het jaar dat we kampioen werden van de derde klasse, hebben we wed strijden gehad met tweeduizend toeschouwers. Ik ben van mijn tiende jaar lid en nooit weg ge weest. Wat hier nu gebeurt is een algemeen probleem en toch blijft het trekken. Ik ben geboren in Sluiskil, woon sinds 1992 in Ter- neuzen, maar dit is mijn clubje. Ik probeer de accommodatie zo goed mogelijk te onderhouden. Zie je die lijnen op dat veld? Een paar keer moeten schuilen in de dug out, maar ze staan er wel hè. Dat er laatst om naar Lepelstraat te gaan vier man een half uur voor het ver trekt afmeldt, raakt me niet meer. Ik ben jaren lid geweest van de technische commissie, maar van het voetbal word ik niet warm of koud meer. Eens in de veertien da gen ga ik naar Hoek kijken, daar geniet ik van. Maar op de zondag is het hier mijn sociaal gebeuren. Er lopen hier mensen met wie je heel lang een warm verenigingsleven hebt. Dat proberen we in stand te houden.'' Een compleet nieuwe wedstrijd met dezelfde gezichten aan het roer. Zo zou je de vernieuwde GP Arjaan de Schipper kunnen om schrijven. Geen grote diversiteit aan nationaliteiten en uitgestrekte omlopen, maar met name renners uit de Benelux en lokale rondes. ,,Dat was ook voor ons als organisa tie vooraf spannend", zegt voorzit ter Veerhoek namens de organisa tie. ,,Toch ben ik van mening dat we de juiste keuze hebben gemaakt." Die mening baseert Veerhoek op de geluiden van omstanders. ,,Ik was huiverig voor de reacties over de lokale rondes, maar dat is me met de wind. Daardoor was het vanaf het begin volle bak koers. Dat is natuurlijk schitterend om te zien. Het nadeel daarvan is wel dat we onderweg veel renners uit koers hebben moeten nemen. Aan spek- goed meegevallen. Sterker nog, ik heb eigenlijk louter positieve gelui den gehoord. De toeschouwers za gen de renners namelijk vaker op dezelfde plek passeren en doordat het parkoers minder uitgestrekt is, oogde het drukker langs de kant." De weergoden waren de organi satie bovendien gunstig gezind. ,,We hebben inderdaad geluk gehad Eerst gaan we van deze editie nagenieten, daarna gaan we evalueren takel was er in elk geval geen ge brek." Als kers op de taart deed voor het eerst in lange tijd weer een Zeeuw mee om de overwinning. ,,Het is fantastisch dat nota bene thuisrij- der Timo de Jong mee zat in de juiste ontsnapping en meestreed om de overwinning. Een vijfde plaats in het kielzog van de Belgi sche winnaar Jonas Castrique is voor hem een mooi resultaat. Ik kan me eerlijk gezegd niet herinneren wie de vorige Zeeuw was die de top tien haalde. Dat zegt genoeg." Als het aan organisator Kees Veerhoek ligt, krijgt de huidige vorm van de GP Arjaan de Schipper een vervolg. „Natuurlijk zijn er hier en daar nog verbeterpunten, maar dat lijkt me niet meer dan logisch. Toch denk ik dat de renners weinig te klagen hebben en dat is het be langrijkste. Met de U23 Road Series is er een mooie competitie voor be lofterenners bijgekomen. Welke rol wij daarin zullen spelen in de toe komst? Dat is nog even afwachten. Eerst gaan we nagenieten van deze editie en daarna gaan we binnen de organisatie uitgebreid evalueren. Wat mij betreft, is het alleszins goed bevallen." dinsdag 14 mei 2019 GO strijdt voor haar bestaansrecht -John Schelfhout, clubicoon Voorzitter Erwin de Bruin (links) en oud-voorzitter Bram van Houcke (derde van links) volgen het duel vanaf de tribune. Voor het eerst in jaren geen nati ons' cupwedstrijd in Goes, maar een eendaagse wedstrijd die meetelt voor de U23 Road Se ries. Voor de organisatie van de GP Arjaan de Schipper Trofee was het zaterdag even schake len, maar de wijziging pakte goed uit. ,,Ik hoor louter posi tieve geluiden en we hebben een mooie wedstrijd gezien. Meer kun je niet wensen", stelt een tevreden voorzitter Kees Veerhoek. Job de Feijter Goes Jonas Castrique (links) wint, Timo de Jong (midden) wordt vijfde in de GP Arjaan de Schipper. foto johan van der heijden -Kees Veerhoek, voorzitter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43