Doesburg hijgt leider Simonse in de nek 10 ZEELAND De Vos en Krappen zijn beste darters Zeeuwse turnsters bereiken bondsf inale Zondag-vijfdeklasser heeft het zwaar, maar een groep mensen wil nog steeds de schouders eronder zetten. ,,Je zult een keer een drempel over moeten om in leven te kunnen blijven.'' IJzendijke kan voor drie op een rij gaan GEVALLEN DORPSCLUB Colin de Vos, Karin Krappen en Demy Sij- brands legden in sportkantine Bar de Belt be slag op de Zeeuwse darttitels. Tijdens de ZDF Divisiekampioenschappen, die voor de tweede keer werden georganiseerd, won De Vos in de eredivisie. Krappen was de beste in het singletoernooi voor vrouwen en Sijbrands mag zich een jaar lang Zeeuws kampioen bij de jeugd noemen. In de finale in de eredivisie was Colin de Vos met 5-3 te sterk voor Kevin de Smit. Bij de vrouwen won Karin Krappen de titel voor de elfde keer. Ze versloeg Jessica Geldof in de finale met 4-1. In Oost-Souburg werden 59 180'ers gegooid. De hoogste finish (158) werd gegooid door Arian Venema. Tijdens de halve finale in Varsseveld bereikte Joëlle Dhanis dankzij een knappe derde plaats de bondsfinale van de KNGU. Bij de senioren kwalificeerde de tunster van MTV zich voor de meerkamp en haalde de toestelfinale balk. Bij de junioren in de eerste divisie plaatste clubgenote Mees de Guchteneire zich ook, terwijl Mandy Pol deze prestatie leverde bij de jeugd. In de categorie junior eerste divisie wist Yara Helleman (Turnschool Zeeland) zich te plaatsen voor de bondsfinale meerkamp en toestelfinale brug. Haar clubgenote Fleur Din- gemanse mag de toestelfinale sprong turnen. Bij de mannen plaatste Stan de Looze van Delta Sport zich voor de bondsfinale. Hij werd derde, met een puntentotaal van 65.100. Rugby Nominaties De gloriejaren uit de vorige eeuw met wedstrijden voor veel volk lij ken voorgoed voltooid verleden tijd en staan bij Sluiskil voor nog slechts een handvol trouwe vol gers garant voor mooie herinne ringen. In schril contrast daarmee staat de strijd om het bestaans recht, waarvoor een aantal leden met een clubhart zich inspant. Sluiskil gaat door een diep dal. Ie dereen snakt naar het eind van de competitie en een frisse start van een nieuw seizoen. De dorpsclub heeft naast tegen vallende prestaties te maken met personele problemen. Vrijwilli gers die zich voor de club willen inzetten zijn schaars. Waar twin tig jaar terug onder meer vijf seni- orenploegen op de been werden gebracht, is het nu voor de mensen die zich met de invulling van elf tallen verantwoordelijk voelen al weken soebatten om twee teams op de been te brengen. Het tweede elftal is vorig seizoen halverwege het seizoen teruggetrokken. Dit jaar hebben de reserves al diverse keren verstek laten gaan, omdat spelers van dat team moesten bij springen om het keurkorps aan spelers te helpen. Trainer Veli Eryürük, die ook volgend seizoen de selectie traint, trok onlangs zelf zijn voetbal schoenen aan om aan elf spelers te komen. Erwin de Bruin is een kind van de club en aan zijn eerste seizoen als voorzitter bezig. De 36- jarige geboren en getogen Sluiskil- lenaar zegt geen spijt te hebben van zijn besluit om de kar te trek ken. ,,Voor het dorp heeft de club een maatschappelijke en sociale functie. Je brengt hier mensen bij elkaar. Het zou zonde zijn als dat voor de jeugd uit het dorp verloren gaat. Er zijn binnenkort weer ge sprekken met RIA W. en Corn Boys. Oriënterend, om te kijken wat er bij hen en bij ons leeft. De vraag is of je bij elkaar past en of je Voor het dorp heeft de club een maatschappelijke en sociale functie allemaal hetzelfde doel hebt. Wij hebben alleen JO-8, -10, -11, en -14. Als club heb je je eigen trots, maar je zult een keer een drempel over moeten om in leven te kunnen blijven. Er zijn in het verleden veel jongens uit Sluiskil naar clubs in de regio uitgewaaierd, omdat er hier geen jeugdteams waren. Op het moment dat ze senior worden, blijven ze bij de club waar ze naar toe zijn gegaan. Er zijn ook nu jon gens die lekker kunnen voetballen. Die willen niet blijven aanmodde ren.'' De Bruin volgde Patrick van Pas- sel op, die zich jaren inspande om de boel op de rail te houden. ,,Dat heeft Patrick heel goed gedaan'', vindt Bram van Houcke, die drie keer en in totaal twaalf jaar voor zitter van Sluiskil was. Hij spant zich op de achtergrond in om de club op de been te houden. ,,Voor het voetbal ga je ergens anders kijken, maar we hebben hier wel sociale contacten en pra ten over voetbal. Ik probeer de club te helpen, heb er de tijd voor en hoop dat mensen naar elkaar luisteren. Van Passel stond er op VLISSINGEN De monsterzege van Hoek bij De Dijk (1-9) was slecht nieuws voor Martijn Si- monse van Luctor Heinkenszand. Hij zag Kyle Doesburg tot op één doelpunt naderen in het PZC-top- scorersklassement. Doesburg maakte drie doelpunten in Amsterdam. Hij bracht zijn sei zoenstotaal daarmee op 24 doel punten, goed voor 48 punten. Hij staat nu op anderhalve punt van koploper Simonse, die één keer scoorde in het teleurstellende 1-1- gelijkspel van Luctor Heinkens- zand tegen GPC Vlissingen. Ook nummer drie Joran Malie paard is nog allerminst kansloos in de race om de schutterskroon. Hij scoorde zaterdag als invaller twee keer voor Duiveland tegen Stave- nisse (8-2) en staat nu op 47 (doel)punten. Daarmee is Malie paard - die naar VC Vlissingen gaat - de productiefste speler in het Zeeuwse amateurvoetbal. Tijdens de vijfde editie van de Verhage-Lema- hieu Cup kunnen de voetballers van IJzen- dijke deze zomer voor de derde overwinning op rij gaan. Nadat Breskens de eerste twee edi ties in 2015 en 2016 wist te winnen, pakte IJ- zendijke de eindzege tijdens het voorberei- dingstoernooi in 2017 en 2018. De pouleduels van de Verhage-Lemahieu Cup worden dit jaar op dinsdag 13, vrijdag 16, zondag 18, woensdag 21 en zaterdag 24 augustus ge speeld. De deelnemende clubs zijn IJzendijke, Hoofdplaat, Schoondijke, Cadzand en Sluis. Clubs als Breskens, Oostburg en Groede zien deze zomer af van deelname. Quote van de dag 'Viggo Waas had deze keer geen grappen meer in z'n tas' Topscorer MZVC 4A zat "j 28 i"| 28 i RCS J*3A zat I 18 I 1,5 J 27 dinsdag 14 mei 2019 GO DARTS TURNEN 15-21 De rugbysters van Oemoeme- noe/Tovaal konden op de laatste speel dag in de Plate Poule van de derde klasse geen moment aanspraak maken op de titel. Zelf verlo ren de vrouwen met 45-20 van Scrumboks/ Nieuwegein. De titel ging naar REL/RCC Be- karo, dat met 107-15 te sterk was voor Dukes/Octo- pus/Wally 2. 2 Worstelend Sluiskil Peter van Kouteren Sluiskil -Erwin de Bruin, voorzitter Twee oudere toeschouwers volgen het inhaalduel tussen Sluiskil en Corn Boys, dat in 2-2 eindigde. foto's peter nicolai Hoek-speler Rik Impens en Goes-aanvaller Steve Schalk wijk zijn door website voet- bal247.nl geno mineerd voor de titel Speler van de Week. Impens, die twee goals maakte tegen De Dijk (1-9), kan dat worden in de derde di visie zaterdag. Schalkwijk - twee keer tref zeker tegen EVV (2-0) - is een kansheb ber in de derde divisie zondag. De winnaars worden van daag bekend gemaakt. Joëlle Dhanis. archieffoto dirk-jan gjeltema VOETBAL - Sportverslaggever Barry van der Hooft tijdens de PZC Vodcast, in gesprek met Juriën Dam. Martijn Simonse Luctor Heinkenszand T 3A zat 33 1,5 49,5 Kyle Doesburg Hoek 3e div zat 24 2 48 4mniWK«iuaBwaRnjH^>dT:«jlHiBnBugimiinBJns«Mnnii Joran Maliepaard Duiveland 4B zat 47 1 47 Jens Pyfferoen Erwin Franse Sluis 5A zon f40 1 40 iGoes 3e div zon 17 2 34 Rik Impens Hoek 3e div zat£ 16jj 2*T 32 Steve Schalkwijk Goes 3e div zo^ 16 f 2 32 Ronald Zwager l Duiveland jj 4Bzat 32 l 1 J 32 Arjen Versluijs Oostburg j[ 4A zon 31 1 jj 31 Joost de Witte Noad'67 T3B zat S 20 "*M,5 J 30 Miroslav Peric j Terneuzense Boys 2E zat 19 1,5 28,5 Patrick Joossens Yordi Nijland Michel Harinck ,s-Heer Arendskerke 3A zat j 18 jl 1,5 27 Sinan Coban HVV'24 3A zon 18 1,5 27 Can Kiran |Terneuzen T3A zon 18 1,5 27 1 SBH B - fc r «s

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42