Coop eist vertrek eigenaar Emté Zorgstroom zoekt vakantie krachten! 7 Analyse NEHALENNIAGEBIED DOMBURG 11111111111111 ii 1111 n 1111 u in 1111111111111 ui in in 111y 11 De rust is weer een beetje te ruggekeerd in Domburg na de tumultueus verlopen besloten bijeenkomst van donder dagavond waar belanghebbenden van het Nehalenniagebied bijeen kwamen. Toen zagen de leden van deze klankbordgroep tot hun ver bazing en verbijstering welke ideeën er binnen het gemeente huis serieus worden genomen als het gaat om het Nehalenniagebied. De hotels Noordzee en Zonne- duin die groots mogen verbouwen en vele meters hoger boven de duinen uitsteken dan nu het geval is. En die ook nog eens als een soort muur langs de Badstraat het zicht vanuit het westen op de wa tertoren ontnemen. Ook zagen ze op een maquette dat het Marie Tak van Poortvliet Museum toch ver plaatst wordt naar het Nehalenni- agebied en ook boven het duin uit steekt. Terwijl uit een recente en quête van Burgerinitiatief Dom burg Waarheen blijkt dat bijna alle inwoners (96,8 procent) van de badplaats daar tegen zijn. Ze zijn niet alleen tegen de bouw en de hoogte van het mu seum. Ze zijn ook nadrukkelijk te gen verdere verstening van het duingebied. Maar liefst 99 procent van de bevolking, aldus de en quête van Domburg Waarheen, spreekt zich daar tegen uit. Met die uitslag nog vers in het geheugen werden de leden van de klank bordgroep geconfronteerd met verdere verstening van het gebied en met plannen die zorgen voor een nieuwe skyline van Domburg. Domburg-waardig Hoewel het 'slechts ging om kij ken wat haalbaar is', zoals met her haling benadrukt wordt vanuit het gemeentehuis, vond het dagelijks bestuur van Veere de 'verkenning' toch dermate interessant dat er een maquette, een videopresenta tie en meerdere artist's impressi ons zijn gemaakt. Tijdens een ge sprek met deze krant, voorafgaand Met de presentatie maakte de gemeente geen goede beurt aan de presentatie, benadrukte wethouder Arie Schot dat nog niets vast stond. Dat alles aan het plan nog kon veranderen. Maar hij zei nadrukkelijk ook dat het om een 'Domburg-waardig' voorstel ging. Met de presentatie maakte de gemeente geen goede beurt. On danks alle 'alleen maar kijken wat haalbaar is' en 'het is maar een ver kenning' is duidelijk dat er binnen de gemeente onvoldoende voeling is met wat er leeft onder de Dom- burgse bevolking. Als de gemeente daar serieus rekening mee houdt, gaat zij nu eerst samen met inwo ners en belanghebbenden kijken wat ze echt willen met het gebied en stellen ze ook samen de voor waarden vast waaraan voldaan moet worden. Oftewel, stel eerst de kaders vast en kijk dan of er partijen zijn die daaraan kunnen en willen voldoen. Op die manier kan de gemeente het vertrouwen terugwinnen van de inwoners en het in potentie mooiste gebied van Domburg de facelift geven die hard nodig is. Emile Calon Den Bosch Volgens hem pleegt Van der Hoofd contractbreuk door in zijn winkel ook artikelen te verkopen van de Plus-supermarkten. Terwijl hij daar alleen goederen mag aanbieden van Emté en Coop. ,,Dit is volstrekt on acceptabel en onbegrijpelijk. Hij moet daarom zijn zaak te koop aan bieden en overdragen." Volgens de raadsman gaat het zelfs om huis merkartikelen zoals bitterkoekjes en pepermunt. Dat stelde een me dewerker van Coop vast die een kijkje nam in de winkel. Later ont dekte een medewerker interne con trole van Coop, speciaal op pad ge stuurd, 'dat op 7 mei een vrachtwa gen van concurrent Plus daar meer dere containers loste'. Levering De Serooskerkse supermarkt is nu nog aangesloten bij Emté, maar de keten verkocht vorig jaar alle filialen aan Coop en Jumbo. Deze concerns bepaalden vervolgens onderling dat franchisenemer Van der Hoofd ver der moet als Coop. Dat wil de on- dernemer niet. Hij wil met zijn ei gen supermarkt aansluiting zoeken bij Plus omdat de kwaliteit van die Omdat Van der Hoofd zijn klanten kwaliteit wil voorzetten, koopt hij in bij Plus keten ongeveer gelijk is aan die van Emté. Zijn raadsman Alex Dolphijn liet de rechter een schema zien waaruit blijkt dat Coop slecht scoort als het gaat om prijs en ser vice. Hij stelde ook dat de onderne mer noodgedwongen goederen van de Plus in zijn schappen heeft, om dat de levering door Emté heel slecht is. Dat bedrijf is aan het af bouwen en kan veel niet meer leve ren. ,,Omdat Van der Hoofd zijn klanten kwaliteit wil voorzetten, koopt hij in bij Plus." Dat is volgens de raadsman geoorloofd, omdat hij contractueel twintig procent zelf mag inkopen. Dolphijn bracht ook naar voren dat volgens het contract dat zijn cliënt heeft met Emté, hij niet verplicht is met Coop in zee te gaan en dat Plus bereid is per direct zaken te doen met Van Hoofd. Dat werd door de advocaten van Coop ontkend. Volgens hen is het heel duidelijk dat Coop in zijn recht staat en dat de Serooskerkse onder nemer tegen beter weten in blijft weigeren. Uitspraak 24 mei Aitk^r bij Jou. werkenbijzorgstroom.nl dinsdag 14 mei 2019 Bepaal eerst wat kan en maak dan pas een plan Impressie van het gewraakte plan, gezien vanaf het water. beelden gemeente veere De gemeente Veere moet eerst samen met de bewo ners van Domburg en be langhebbenden bepalen wat er in het Nehalenniagebied kan komen. En pas daarna plannen maken. Emile Calon Domburg Maquette van het plan. Supermarkteigenaar André van der Hoofd moet zo snel moge lijk uit zijn zaak in Serooskerke worden gezet zodat de super marktketen Coop daar een eigen filiaal kan beginnen. Deze eis legde advocaat Victor Kruit gisteren namens Coop neer tij dens een kort geding voor de rechtbank in Den Bosch. - Alex Dolphijn, raadsman Zjtrg&tYootA,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39