Vlissingen Vintage op de Oude Markt IN DE REGIO 6 Inwoners en bedrijven verdeeld AVONDVIERDAAGSE MOOI WEER MIJN DORP, MIJN STAD De Nieuwlanders in het Participa tieteam hebben een voorkeur voor een groen gebied met zorgwonin- gen, een nieuw sportcomplex, een multifunctioneel gebouw met onder meer een huisartsenpost en eventueel extra medische voor zieningen, en zonnepanelen on der de hoogspanningsleiding die over de Trekdijk loopt. Volgens John de Rijke ontstaat daardoor de mogelijkheid om op de oude sportvelden in het dorp woningen te bouwen. Dat levert de gemeente geld op. Een nieuw sportcomplex met een multifunc tioneel gebouw voorziet ook in een behoefte bij bewoners van de wijk Mortiere aan de andere kant van de snelweg. ,,Veel kinderen uit die wijk komen in Nieuw- en Sint Joosland naar school en de helft van de leden van de voetbal vereniging komt uit de Mortiere. Ook bij de huisarts in het dorp ko men mensen uit die wijk." Dit model presenteerde hij gister avond bij de raadscommissie ruimte in Middelburg dan ook als een 'welkom' aan de Mortiere. Ron Thiry wees erop dat het Participatieteam bedrijven en in- stellingen heeft gezocht voor de bouw van bijvoorbeeld senioren woningen, een multifunctioneel centrum en verpleegzorgwonin- gen. ,,We willen niet beginnen met luchtkastelen. En het is ook redelijk gelukt om die kandidaten te vinden." De Middelburgse Bedrijven Club, die ook in het Participatie team zit, houdt echter vast aan een groot bedrijfsterrein zoals de gemeente Middelburg dat oor spronkelijk aan de Trekdijk wilde aanleggen. ,,Wij zijn al drie of vier colleges lang bezig om de be hoefte aan zo'n terrein duidelijk te maken", benadrukte Bram van Stel van de MBC. ,,Want wat niet groeit, gaat dood. Dat geldt ook voor bedrijven." Belangstellenden zijn er volgens de MBC wel dege lijk, maar zij wil geen namen noe men. Volgens Ron Thiry blijft het de bedoeling van het Participatie team om begin september met één advies naar de gemeenteraad te komen. ,,Of dat lukt, weten we nog niet." Mogelijk kan de derde variant die nu is uitgewerkt daar voor zorgen. Ook die gaat uit van een groen park, met nieuwe sportvelden, een multifunctio neel gebouw en zonnepanelen. Maar deze variant biedt ook (be perkt) ruimte aan bedrijven en aan een gebouw waarin ongeveer vijfhonderd arbeidsmigranten kunnen wonen. Daaraan is wel behoefte. VLISSINGEN Vlissingen Vintage is gered en heeft op de Oude Markt voor de komende jaren een nieuwe stek gevonden. Op het nippertje. Even leek het driedaagse jarenvijf- tigfeest in het lustrumjaar te sne ven. ,,Op onze vorige stek op de Kleine Markt wordt gebouwd en we verlo ren onze hoofdsponsor", schetst medeorganisator Jolanda Dieleman de nijpende situatie. Gesprekken met de gemeente over een nieuwe locatie leverden aanvankelijk niets op. Toen dook Jean-Pierre Hack op. De restauranthouder van 't Vleeschventje en exploitant van de net geopende The Ballroom werkt nu samen met Dieleman en Rick Lingier. En de gemeente sprong bij. Vorig jaar moest het festival het doen zonder bijdrage uit het Aan- jaagfonds Cultuur van de ge meente, maar dit jaar streek het col lege de hand over het hart. ,,Geluk- kig maar, anders hadden we het niet gered", zegt Dieleman. ,,Ze wilden het festival graag voor Vlis- singen behouden." De zoektocht naar sponsors blijft gaande. Twee podia De reanimatie doet Vlissingen Vin tage goed. Er zijn zaterdag 22 en zondag 23 juni niet één maar twee podia met rockabillymuziek, één buiten bij de Marktstraat en binnen in The Ballroom. Vrijdag 21 juni be gint het met de traditionele rock abilly barcrawl, in zeven cafés op het Bellamypark en in De Piek. Dat is een evenement dat een tientje kost, met een ticket kun je alle bands beluisteren. Zaterdag en zondag wordt het muziekprogramma op de podia aangekleed met met een kinder programma in stijl, vintage markt, oldtimers, barber, shoeshiner, bi kes, vinylbeurs, danswedstrijd, ho trods, dj's, vintage bikes, pin-ups en lekker eten. Hack belooft hambur gers en great balls of fire. Op het Bel- lamypark komt weer de vintage carwedstrijd. Het blijft duimen voor mooi weer, anders komen de oldtimerjuweeltjes niet uit hun stal, maar vorig jaar trok het festival toch mooi negentig gekoesterde au tomobielen naar het Bellamypark. Songs From The Heart Boekpresentatie in 't Spui Lezing over Albert Depré dinsdag 14 mei 2019 Nog geen akkoord Trekdijk WA VLISSINGEN De wandelsportvereniging De Vrolijke Tippelaars hoopt dit jaar op 1100 lopers bij de 59ste Avondvierdaagse in Vlissingen. Vorig jaar turfde de organisatie 1056 wande laars. Met prachtige weercijfers in het vooruit zicht, zon, beetje wolken en droog, is die kans reëel. Alle scholen die voorgaande jaren meelie- pen, hebben zich weer aangemeld. Gisteren lie pen de wandelaars, onder wie vlnr Lisaane (10), Marit (10) en Rafaella (11), over de boulevards Evertsen en Bankert. De starts zijn tot en met donderdag steeds om 18.00 (tien kilometer) en 18.30 uur (vijf kilometer), verzamelen aan het Baskensburgplein. foto dirk-jan gjeltema Het Participatieteam Trekdijk - dat plannen maakt voor de Trekdijk bij Nieuw- en Sint Joosland - is verdeeld over wat er op dat terrein moet komen. Maurits Sep Nieuw- en Sint Joosland Koersbal OOST-SOUBURG Kroonjuweel 7, 09.00-10.00 uur: Gymnastiek voor peuters vanaf 18 maanden; 10.15-11.45 uur: Spel- en sport- morgen voor 55+'ers VEERE Museum De Schotse Huizen, 13.30-16.00 uur: Handwerkcafé VLISSINGEN Gym zaal Theo Thijssen, 16.00 uur: Kleuter- gym; Clubhuis GPC, vanaf 18.00 uur: Avondvierdaagse; WESTKAPELLE Markt 65, 14.00-16.30 uur: Soos voor oude ren; Vuurtoren 't Hoge Licht, 18.00 20.00 uur: Expositie Adri Karman. MIDDELBURG De Spot houdt donder dag de zesde editie van het muzikale themapro gramma Songs From The Heart. Voor de zevende keer, zeven maanden lang, passeren er zeven the ma's de revue. Het hui dige seizoen is elke maand het thema een combinatie van een van de zeven hoofdzonden en een van de zeven deugden. Dit keer is het thema 'Luiheid' gecom bineerd met 'Wijsheid'. Muzikanten uit Zeeland en vaak ver daarbuiten zingen en spelen songs die bij het thema pas sen. De avond begint om 20.30 uur en de toe gang is gratis VLISSINGEN In Boekhandel 't Spui in Vlissingen is vrijdag de presentatie van het boek 'Huisnamen en ge velstenen in Vlissingen, 16e-21e eeuw' door schrijver Jan C. Bliek. Het eerste exemplaar zal aangeboden worden aan burgemeester van den Tillaar. De presenta tie begint om 16.00 uur en is gratis toegankelijk. WESTKAPELLE In het Polderhuis wordt donderdag een lezing gegeven over kunste naar Albert Depré. Ans Dingemanse neemt de aanwezigen mee op In de Spot wordt donderdag de zesde editie van Songs From The Heart gehouden. foto tineke boer de reis die Depré heeft afgelegd door Neder land in 1907. Ze vertelt over de foto's en schil derijen van de hand van Depré die tot januari 2020 te zien zijn in het Polderhuis. Om een dui- delijk tijdsbeeld te schetsen haalt Dinge- manse ook andere kun stenaars aan met wer ken uit dezelfde periode. De lezing begint om 19.30 uur, entree be draagt 4,50 euro. AAGTEKERKE Ver enigingsgebouw Ami- citia, 14.00-16.30 uur: Soos voor senioren GRIJPSKERK Dorps huis Nimmerdor, 13.30-17.00 uur: Soos voor 50+ met o.a. bil jarten, kaarten, sjoe len en spelletjes; 18.30-19.30 uur: Acti viteitenavond jeugd natuurclub De Vleer muis voor kinderen KOUDEKERKE De Klimop, 14.00-16.00 uur: Middag voor so ciaal contact, waar gehandwerkt wordt MIDDELBURG Sport park de Sprong, 09.00-12.00 uur: Ta feltennis voor senio ren (50+); Padma, Verwerijstraat 51, 09.00-17.00 uur: Ex- positie vogelaar Arjen van Gilst; Gast huis, 10.00 uur: Euro pese dagen van de beroerte; Desafinado, Kookerplein 1, 10.30 12.30 uur: Schrijfcafe voor vrouwen; 't Gasthuis, 14.30-15.15 uur: Voorleesmiddag met Carolijn Visser 'Zeeuws geluk'; Ver gulde Baars, 19.30 uur: Wijktheater Mid delburg speelt een stuk over dementie; Cinema Middelburg, 20.00 uur: Vertoning 'When the War Comes'; OOSTKAPELLE De Halve Maan, 10.15 11.45 uur: Sportdorp Oostkapelle organi seert Dynamic Ten nis; 14.00-16.30 uur:

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38