Johan Tholen ziek van diefstal horloge II ZEELAND 3 werd, is nog geen De politie dee k termiddag een gende oproep om toch vooral infor matie te delen. Op dit moment is er zelfs geen duidelijk signalement van de daders. Dat waren er min stens drie, geeft Hugo Kramer van Hrieps aan. De gemaskerde over vallers gooiden een baksteen door de ruit van het ouderlijk huis van Kramer, aan de De Keijzerstraat in Grijpskerke. In de slaapkamer van zijn moeder kwam het tot een confrontatie. De overvallers eisten geld. ,,En mijn moeder heeft dat meegegeven", aldus Kramer. Zij krijgt bijstand van slachtofferhulp, geeft hij aan. Bereidheid Ook van de vluchtauto is geen duidelijke beschrijving. Woord voerder Alwin Don van de poli tie Zeeland-West-Brabant; ,,We denken echt dat het mogelijk moet zijn deze zaak op te lossen, gezien de grote betrokkenheid van de mensen bij dit festival en de bereidheid om te helpen. We hebben een buurtonderzoek uit gevoerd en in tientallen wonin gen met bewoners gepraat. Acht getuigen zijn gehoord. Verdach ten zijn nog niet in beeld. De in formatie wordt nu geanalyseerd. Verder zijn er vijftien tips bin nengekomen." Hrieps heeft een beloning uit geloofd. Duizend euro, maar als de tip echt tot de vondst van het geld leidt, kan het zomaar ver dubbelen, zegt Kramer. ,,Als het geld maar terugkomt." mijn boekhouder overleggen in hoeverre dat belastingtechnisch mogelijk is. Liever los ik het anders op. We hopen snel van de ge meente te horen of er een Hrieps 2020 mag komen. In dat geval wil len we vervroegd kaarten verkopen, die voor één keer duurder zijn. Met dat geld kunnen we dan de reke ningen betalen die er nu liggen. Onze cateraar heeft eten ingekocht, 140 man op de loonlijst gezet, dat moet betaald worden. Zo zijn er nog veel meer dingen waarvoor nu de betalingstermijnen lopen. Dat gaat over honderdduizenden eu ro's, dat los je niet op met een bene fietconcert." Confrontatie Waar is toch het geld van Hrieps? Die vraag stelt festivalorganisator Hugo Kramer van Hrieps zich onaf gebroken, sinds gemaskerde man nen zijn moeder in de nacht van zondag op maandag overvie len. Van de - naar schatting - 500.000 euro die bij de overval buitgemaakt spoor. 1 gis- drin- alsnog vast aan cash. ,,Bij ons kun je niet pinnen. Pin inhuren is om slachtig en kost geld en pinnen kost ook meer tijd bij het afrekenen. Wij hebben onze maatregelen geno men", aldus Kees Wielemaker van het festival. ,,Veiligheid staat voorop, maar wij hebben vertrou wen in ons systeem." Er liggen rekeningen van honderdduizenden euro's. Dat los je niet op met een benefietconcert Hrieps heeft tot nu toe nagenoeg volledig op cash gedraaid. Hugo Kramer: ,,Ik geef eerlijk toe, het is achteraf een verkeerde keuze ge weest, maar ik ben niet graag af hankelijk van de techniek. Wat doe je als het niet werkt? We hebben daar geen goede telefonische ont vangst. Wifi is niet zo eenvoudig." Kramer en de zijnen hebben veel steunbetuigingen ontvangen. Zo is er spontaan een crowdfundingsac- tie opgezet. „Maar niet officieel vanuit ons", al dus Kramer. „Ik ga nog met -Hugo Kramer, organisator ,,Heel treurig'', zegt Tholen. ,,Dat horloge was een erfstuk. M'n opa kreeg het van mijn oma toen hij vijftig werd. Toen zij overleed, maakte hij een band van het haar van mijn oma. Met die gevlochten band zat het horloge vast aan zijn vestje. In die tijd droegen ze dat zo." Tholen ontdekte de diefstal zon dag, maar vermoedt dat het horloge vorige week al is gestolen. ,,Het hing al twintig jaar aan een pilaar Ik zou er een behoorlijk bedrag voor overhebben als dat horloge terug zou komen. Maar ik ben bang dat ik 'm nooit meer terugzie -Johan Tholen bij de kassa. Bovenin. Er onder hin gen foto's van familieleden. Zondag zag ik dat het weg was. Toevallig, want als iets er al zolang hangt zie je het niet meer. Ik dacht eerst dat het misschien ergens achter lag, maar niet dus. Het is gestolen. Ik ben er ziek van." Een foto van het horloge heeft Tholen niet. Camerabeelden zijn er evenmin. Op Facebook plaatste hij wel een soortgelijk zakhorloge, om te laten zien hoe het er ongeveer uit ziet. ,,En de letters J.B.G. stonden erin gegraveerd", zegt Tholen. ,,Ik ben vernoemd naar mijn opa. We hebben dezelfde voorletters." Tips Tholen gaat nog aangifte doen. Op Facebook plaatste hij al wel een be richt waarin hij de diefstal ver meldt. Tholen: ,,Ik zou er een be hoorlijk bedrag voor overhebben als dat horloge terug zou komen. Ook voor tips. Maar ik ben bang dat ik 'm nooit meer terugzie." dinsdag 14 mei 2019 passen nu op hun tellen Zaterdagavond was het leven nog goed. foto's ruben oreel 1 Johan Tholen is er ziek van. Het zilveren zakhorloge van zijn opa, dat Tholens kledingwinkel in Burgh-Haamstede sierde, is ge stolen. Michiel Bouwman Burgh-Haamstede Johan Tholen bij de pilaar waar het horloge boven de foto's hing. FOTO MARIEKE MANDEMAKER Inzet: een soortgelijk horloge als dat wat gestolen is.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35