Tijd rijp voor robotauto Politie zoekt beelden van molesteren Martijn Jildou van der Bijl op Contacta Talks Goes Klagen 2 Bijna een half miljoen in con tanten maakten de Hrieps- overvallers buit. De gebeurtenis sen zorgen voor onrust bij organi satoren van kleinere festivals die het tot nu tot zonder pin deden. HRIEPS BEROVING Commentaar Het klinkt een beetje eng: zelfrijdende vrachtwagens op de Zeeuwse wegen. Het wordt wellicht werkelijkheid in het Vlissingse havengebied. Vijf bedrijven vragen Euro pese subsidie voor een proef. Eerst achter de hekken van Kloosterboer en later op de openbare weg tussen Nieuwdorp en het havengebied. Het is de bedoeling dat uiteindelijk wa gens met uien uit Nieuwdorp min of meer autonoom hun weg vinden naar de havens. Het doel is duidelijk: bedrijven worden minder afhankelijk van chauffeurs en voertuigbouwers doen er varing op die zij kunnen verkopen. Er is veel te doen over geautomatiseerd vervoer. Ongeluk ken met zelfrijdende auto's voeden de discussie over ethische keuzes en over aansprakelijkheid. In Duitsland adviseert een regeringscommissie robotauto's niet zo te programmeren dat ze bij het vermijden van ongelukken keuzes maken op basis van leeftijd of geslacht. Dat zou discriminatie zijn. Zo autonoom zullen de onbemande voertuigen op de Zeeuwse wegen voor lopig niet zijn. Het wettelijke kader is duidelijk. Voor handhaving en opsporing moet altijd duidelijk zijn wie de 'bestuurder' is en waar hij zich bevindt. Het wordt zeker even wennen, onbemande voertuigen tus sen het gewone verkeer. Maar de tijd is rijp voor een serieuze test. Want er zijn voldoende technische middelen en wettelijke regels die voor veiligheid zorgen. Het relatief rustige en over zichtelijke Vlissingse havengebied is een goede proeftuin. Vlissings havengebied is een goede proeftuin voor zelfrijdende vrachtwagens OUD-VOSSEMEER De recherche zoekt camerabeelden van het kop- schopincident in Oud-Vossemeer waarbij Martijn Bevelander ernstig werd toegetakeld. De inwoner van Sint-Annaland werd vrijdagnacht na afloop van het plaatselijke Trek- kertrekfestival door drie mannen opgewacht en op zijn gezicht gesla gen en geschopt. Hij raakte daarbij bewusteloos. ,,Ik heb heel veel reac ties gehad naar aanleiding van het artikel in de PZC", vertelt Bevelan der. ,,Maar het leidt nog niet naar de daders." Zijn oproep op Facebook om getuigen te vinden, is al honder den keren gedeeld. Bevelander heeft zelf inmiddels een camerabeeld in handen waarop een witte, kleine auto is te zien vlak na het incident. Hij zou graag in con tact komen met de bestuurder, om dat die mogelijk iets heeft gezien. Bevelander deed zaterdag aangifte bij de politie en ook daar is de zaak ALMANAK De vrienden delen al bijna 30 jaar lief en leed met elkaar. Af gelopen weekend troffen ze el kaar weer, tijdens het jaarlijkse uitstapje met hun gezinnen op een camping in Someren. Er wordt dan vooral veel gelachen, maar zo af en toe komen er ook serieuze onderwerpen aan bod. in onderzoek. Zelf herinnert hij zich niks van het kopschopincident, waarbij hij onder meer een verbrij zelde oogkas en een gebroken juk been en neus opliep. De recherche zoekt getuigen en gaat na of er beelden zijn. Getuigen Ik heb heel veel reacties gehad naar aanleiding van het artikel maar het leidt nog niet naar de daders kunnen contact opnemen met de politie van het team Bergen op Zoom via 0900-8844 of met Meld Misdaad Anoniem op 0800-7000. Maar heel lang houden ze dat niet vol. ,,Zeg Arie'', begon een van de makkers 's avonds bij het haardvuur. ,,Hoe zit het nou ei genlijk met jouw relatie? Loopt het nog een beetje?'' Arie hapte daarop het schuim van zijn bier en gaf antwoord: ,,Ze zegt dat ik niet mag klagen.'' Inventarisatie problemen voor grensarbeiders Alo vertelt in video zijn vluchtverhaal Middelburg Cactusclub prikt datum open dag „Vanochtend hebben we het er over gehad: het beste zou zijn om naar pin only over te gaan", zegt Janick Megroot van festival Puur Natuur, dat op 13 juli in Wol- phaartsdijk wordt gehouden. ,,En als we dan toch met cash blijven werken, niet bij een van ons thuis bewaren. Mensen ken nen je al snel van naam als orga nisator. Even googelen en ze we ten waar je woont." Proj ectleider Pieter Ventevogel van het Bevrijdingsfestival in Vlis- singen: ,,Dit is precies de reden waarom wij zijn overgestapt naar pin only. Ik vond het niet meer ver antwoord onze vrijwilligers met deze verantwoordelijkheid op te zadelen. Wij werkten met inge huurde beveiligers die elke twee uur het geld wegbrachten. Vorig jaar hadden we aan het eind nog wat contanten. Die zijn in een afge sloten kluis gegaan, in een afgeslo ten kantoor in een pand waar je niet zomaar in kan." Bij het Bluesfestival in Kwaden- damme houdt de organisatie voor- Reclamebureau LMG, organisator van het jaarlijkse netwerkevene ment Contacta, houdt voor de vijfde keer in het voorjaar een op warmertje: Contacta Talks. Dat doet het samen met Goes Marke ting en Ondernemers Contact Goes. In theater De Mythe staat dit keer Jildou van der Bijl voor de mi crofoon. De 47-jarige mediavrouw is vooral bekend door haar werk in de tijdschriftensector. Op haar 27e werd ze hoofdredacteur van Nieuwe Revu. Later zette ze de vijf specials van LINDA op. Van 2008 tot begin dit jaar was ze algemeen hoofdredacteur van LINDA en vijf jaar creatief directeur van Mood for Magazines, de uitgeverij van LINDA. Daarnaast zette ze allerlei onlineactiviteiten op rond het merk van Linda de Mol. Van der Bijl zal onder meer vertellen hoe ze formu les tot een succes heeft gemaakt in een tijd dat gedrukte media moeite hebben hun oplages op peil te hou den. Voor het evenement dat om 15.30 uur begint, zijn nog enkele kaarten beschikbaar. dinsdag 14 mei 2019 If -Martijn Bevelander Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Wie zaken doet of werkt over de grens stuit op tal van problemen. Een nieuwe Vlaams-Neder landse werkgroep gaat alle knelpunten in de grensregio inventarise ren. Vooruitlopend daarop houden Zeeland Business en Eures Schel- demond dinsdag 28 mei een grensoverschrijdend evenement in Sas van Gent. Doel is kansen voor handel te ontdekken. Bij de bijeenkomst in het In dustrieel Museum (aan vang 18.00 uur) zijn be stuurders uit Zeeland en Vlaanderen present. Het verhaal van de Syri sche Middelburger Zak aria Alo (30, foto) staat centraal in een drie minu ten durende video van de Europese Commissie die toont hoe vluchtelingen een nieuw thuis hebben gevonden in de EU. Ruim zeven jaar geleden lieten Zakaria Alo, zijn ouders en zijn broers hun bakke rij in Aleppo achter. In 2016 kwam Alo met zijn twee broers naar Neder land. In de video vertellen hulpverleners en asiel diensten wat ze hebben gedaan om Alo een veilig onderkomen in Middel burg te bezorgen en hoe hij zijn leven weer heeft kunnen oppakken. De Zeeuwse cactusver eniging Zeeculenta houdt zaterdag de jaar lijkse open dag. Leden laten bij hen thuis hun verzameling zien. Be langstellenden zijn wel kom op zes locaties: Le pelstraat 13, Vrouwen polder; Nachtegaal straat 12, Middelburg; Braamstraat 34, Oost Souburg; Diepenee- straat 4, Borssele; Vlaamseweg 5, 's-Heer Arendskerke; Maurits- straat 13, Kapelle. Zee- culenta is de Zeeuwse tak van de Nederlands- Belgische vereniging Succulenta. Zie ook: zeeculenta.nl. Festivals Ondine van der Vleuten Grijpskerke Jildou van der Bijl, die samen met Linda de Mol creatief direc teur is bij televisiezender NET5, spreekt woensdag in Goes tij dens de Contacta Talks. Frank Balkenende Goes MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34