Moederdag Eis drie jaar cel voor overval op pizzeria in Sint-Maartensdijk Kampioensschaal is zoek. Wie heeft hem? 2 WENDY WAGENMAKERS k>A Column Zoals zo'n beetje alles in mijn leven is ook de voortplanting behoorlijk uit de klauwen ge lopen. Vier maanden na de geboorte van de Zoon, kondigde de Dochter zich aan en toen we ons bestaan eindelijk weer een beetje op orde le ken te hebben, bleek er nog een Baby in het verschiet. Terwijl ik eigenlijk helemaal geen kinderen wilde. Het leek me zo'n gedoe. een bulldozer aan te pas komen om de berg was weg te werken, de vloer plakt tot in de bijkeuken en ik heb al jaren geen fatsoenlijke kop thee meer gedronken. Althans, geen warme. verworden tot risicovolle oorlogs missies. Het verlaten van je huis, om maar iets te noemen. Toen ik zater dag mooi weer constateerde en een strandbezoek voorstelde, duurde het nog zeker anderhalf uur voordat we op de fiets zaten. Eerst bleken de zonnebrillen vergeten en vervol gens de schepjes, het strandlaken en de zonnebrandcrème. Intussen was de Zoon er tussenuit geknepen, had de Baby zich al drie keer blèrend uit haar fietsriempjes gewurmd en had ik de voordeur driftig dichtgesme ten waardoor mijn huissleutel, de enige reserve die we nog hadden, in tweeën brak. Ik voel een druppel, zei de Dochter. toen ik 's avonds door de foto's op mijn iPhone bladerde. Een uur voordat wij op de bank in slaap ku kelden en drie uur voordat we met nekpijn zouden ontwaken en met ons de Baby, die nog de halve nacht om Nijntje-filmpjes zou zeuren. leek alsof een arrestatieteam de ou derlijke slaapkamer binnenstormde. „HET IS MOEDERDAG!", klonk het terwijl een knutselkrijtbord met paarse diamantjes, een beschilderde Jacobsschelp, zelfgeregen armband jes, een pastaketting en duizend zoenen over me werden uitgestort. Ik knerpte dat ze ook best een week endje weg hadden mogen geven. Maar opnieuw meende ik er geen letter van. Ik wilde helemaal geen kinderen. Het leek me zo'n gedoe DE STELLING Vandaag: Ik vind zelfrijdende auto's eng Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Auto over de kop, inzittenden ongedeerd Zeeuwse film naar Hollywood VLISSINGEN Cheque voor Samen Varen De man, oud-inwoner van Sint Maartensdijk maar verhuisd naar Dordrecht, was degene die in de avond van 25 november vorig jaar in Smerdiek een overval pleegde op Pizzeria Ali. Voor die diefstal met geweld hoorde hij een eis van drie jaar tegen zich eisen, plus het beta len van een schadevergoeding van 13.500 euro aan materiële schade en smartengeld. Daarnaast wacht hem nog een civiele claim van een dikke 32.000 euro omdat de pizzeria door zijn gedrag vijftien dagen gesloten was. Mogelijk vandaar dus de be rouwvolle uitingen van 'het spijt me, ik schaam me, stom wat ik heb gedaan en ik verdien straf. Van der B. en zijn 17-jarige vrien din vertoefden destijds in Bergen op Zoom. Zij wilde van huis weglo pen, hij moest er nodig 'even uit' en ze zaten zonder geld. Zijn vriendin had geld nodig omdat haar twee ratjes naar de dierenarts moesten. In Sint-Maartensdijk konden ze vast wel een tijdje bij iemand te recht. En zo geschiedde. De ouders van het meisje hadden haar inmid dels als vermist opgegeven. Gewapend Eenmaal in de woning van een vriend en nog steeds zonder geld besloten ze een winkel te overval len. Gemaskerd en gewapend met een mes en een nep-machinege- weer stapten ze de pizzeria binnen en riepen een 'overval, overval!'. Het liep anders af dan verwacht. Binnen enkele seconden werd het meisje door de eigenaar en drie man personeel overmeesterd en aan de politie overgedragen. Haar vriend wist zonder buit te vluch ten. Van der B. zei wroeging en spijt te hebben gekregen en meldde zich een dag later op het politiebureau. In de eis was ook het runnen van een hennepkwekerij in 2015 begre pen. Het minderjarige meisje moet zich later voor haar deelname aan de overval verantwoorden. Uitspraak over twee weken De ploeg van trainer Hubert van den Hemel was zaterdag met 4-0 te sterk voor Krabbendijke en is door het gelijkspel bij Serooskerke-Bruse Boys (3-3) niet meer in te halen. Een groot feest volgde, maar een dag la ter en ook gisteren werd gezocht naar het antwoord op een pran gende vraag: waar is de kampioens schaal gebleven? De zilveren schaal, die 80 euro kostte, was zaterdagavond ineens foetsie. Gisteren was nog altijd niet duidelijk waar de trofee is gebleven. Een week geleden overkwam Desk uit Kaatsheuvel precies hetzelfde, nadat het kampioen van de derde klasse B in het zondagvoetbal was geworden. Ook bij de Brabantse club waren ze de kampioensschaal 's avonds ineens kwijt. Afgelopen za- terdag werd de schaal weer gevon den, op de middenstip van buurman Berkdijk. Een vrijwilliger van die club kwam zaterdagochtend vroeg het sportpark op lopen en zag de ver dwenen kampioensschaal van dorpsgenoot en rivaal Desk op een stoel op de middenstip liggen. Bij Desk was het een week lang een groot mysterie geweest. ,,Iedereen wilde op het einde van het feest nog met die schaal op de foto", vertelde teammanager Milo Klijn. ,,Maar hij was spoorloos verdwenen. Ik vond het zo vreemd. In het sponsorhome was hij nog gezien." De rivalen van Berkdijk, die hun dorpsgenoten kwamen feliciteren, bleken de schaal mee te hebben genomen. ,,Dit is voetbalhumor. Een mooie stunt." Zou in Terneuzen hetzelfde zijn gebeurd? Zou de schaal zijn meege nomen door leden van buurman VV Terneuzen? In de groepsapp van de spelers van Terneuzense Boys werd gistermiddag voorgesteld om een zoekactie op touw te zetten. Wel licht wordt dan duidelijk waar de kampioensschaal van de kersverse eersteklasser is gebleven. 2,3 of 4 dagen voordelig nabij CentrO Oberhausen dinsdag 14 mei 2019 En dat is het, gedoe. Er moet Eenvoudige handelingen zijn Het werd een fijne dag, zag ik De zon was amper op toen het Reageer op pzc.nl Gisteren: Contant geld hoort niet meer op een festival 3322 stemmen OM 15:00 U. EEN MINUUT SRATIS WINKELEN BIJ BIJ ALLE JUMBO SUPERMARKTEN AXEL Een auto met drie inzit tenden is zondagavond na een ongeluk op de Tractaatweg (N62) bij Axel ondersteboven tot stilstand gekomen. Nie mand raakte gewond. Het eenzijdige ongeval gebeurde rond 23.30 uur ter hoogte van de afslag naar Axel. De auto kwam door nog onbekende oor zaak in de berm terecht en vloog over de kop. De drie inzittenden, onder wie een kindje, kwamen met de schrik vrij. Alle betrokkenen zijn onder zocht in een ambulance, maar er bleek niemand gewond. De auto is weg gesleept door een ber gingsbedrijf. VLISSINGEN De Zeeuwse film En ik van jou gaat naar Holly wood. De film is geselec teerd voor Cine Gear Expo, dat van 30 mei tot en met 2 juni wordt ge houden in de befaamde Paramount Studios in Los Angeles. En ik van jou (Engelse titel: Won't forget you) is een van de zes finalisten in de categorie 'Indepen dent Short Films'. De film van Maarten Swaan is vorig jaar gemaakt in het kader van de competitie Filmstarz en won daarbij de juryprijs. De hoofdrol len werden gespeeld door Nelly Frijda en Frits Lambrechts. De Soroptimistenclubs Walcheren en De Beve- landen hebben 5000 euro ingezameld voor Stichting Samen Varen. Die houdt uitjes voor vrouwen met borstkan ker. Beide serviceclubs voor vrouwen deden de inzameling vanwege hun 70-jarig bestaan. Stich ting Samen Varen be taalt met het geld een weekje weg voor Zeeuwse vrouwen met borstkanker die het op financieel vlak niet breed hebben. Zij gaan deze zomer op een cruise door Nederland met zorgcruiseschip Prins Willem-Alexander. Berouw komt meestal na de zonde. Dat bleek gisteren weer eens bij de behandeling van de zaak tegen de 25-jarige T. van der B., verdachte van een over val in Sint-Maartensdijk. Ad Roos Middelburg In het feestgedruis zaterdag nadat de titel in de tweede klasse was binnengehaald, zijn ze bij Terneuzense Boys de kam- pioensschaal kwijtgeraakt. Barry van der Hooft Terneuzen IK HEB HET WEL HELEMAAL SEHAR MET bAT NEPNIEUWS OP FACEBOOK ft "Vvi Art Inn Hotel Dinslaken V 1,2 of 3 nachten in een 2-persoonskamer V 1,2 of 3 x uitgebreid ontbijtbuffet V Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel V Gelegen naast station Dinslaken V Tip: Oberhausen en Duisburg Q hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2