II Aanvaring tussen Pogba en fan illustreert de crisis 25 Manchester United wacht een schoonmaak- klus die zijn weerga niet kent, om het puin van jaren van wanbeleid op te ruimen. Zonder keiharde maatregelen is een rentree aan de top uitgesloten. En dus zal Paul Pogba zijn biezen moeten pakken. Met ontblote borst wandelde Paul Pogba over het veld van Old Traf- ford om het applaus van het pu bliek in ontvangst te nemen. De 26-jarige Fransman rechtte zijn rug en spande zijn buikspieren aan om zo gunstig mogelijk op de foto te komen. Geen seconde verraadde zijn lichaamstaal dat Manchester United zojuist het slotduel van de Premier League met 0-2 had verlo ren van degradant Cardiff City. Bij het zien van zoveel zelfge noegzaamheid sloegen bij één fan de stoppen door. Hij schold de mid denvelder recht in zijn gezicht uit. De sterspeler van de club, als zesde geëindigd in de Premier League op 32 punten van kampioen Manches ter City, reageerde sarcastisch. In plaats van zijn excuses te maken voor een desastreuze campagne stak hij zijn duimen in de lucht. De bodem van de put na jaren van wanbeleid leek bereikt. De voornaamste taak van trainer Ole Gunnar Solskjaer was het om de uitgedoofde selectie met hun hart te laten spelen. De trots om te mogen spelen in het rode shirt moest hen motiveren. Eventjes werkte deze aanpak, totdat ook de opvolger van de ontslagen José Mourinho merkte hoezeer de be tonrot in de kleedkamer om zich heen had gegrepen. ,,Het enige lichtpunt is dat het seizoen voorbij is'', verzuchtte de 46-jarige Noor. De desinteresse van Pogba is symbolisch voor de zware taak die Solskjaer nu wacht. Om de club weer gezond te maken, moet hij dood vlees wegsnijden. In een se lectie zonder leiders geldt Pogba als de voornaamste splijtzwam. Het chagrijn en de gebrekkige beroeps- ernst van hem verspreidt zich als een veenbrand. Niet Solskjaer of Mourinho voor hem, maar de WK- winnaar heeft zodoende effectief de macht. De scheefgegroeide verhoudin- Het enige lichtpunt is dat het seizoen voorbij is gen hangen direct samen met de situatie aan de top. Directeur Ed Woodward heeft Manchester Uni ted na het pensioen van Alex Fer guson benaderd als een commerci eel speeltje. Zonder voetbalkennis sloot hij absurde deals af. Het be sluit om Alexis Sanchez een week- salaris van 579.000 euro te geven vormt in een lange rij van miskleu nen met afstand zijn grootste flater. De Chileen, vorig jaar januari overgenomen van Arsenal, is de bestbetaalde speler in de Premier League. In ruil voor deze astrono mische vergoeding deed hij opval lend weinig terug. Dit seizoen maakte hij slechts één doelpunt in de competitie. Hierdoor ontsnapte de geest definitief uit de fles. Mo dale voetballers als Ander Herrera wilden een verdubbeling van hun salaris, terwijl vedetten als keeper David de Gea minimaal hetzelfde als Sanchez eisten. ManUnited lijkt zich bewust van de explosieve situatie. Als Sanchez geen nieuwe club vindt, wil Wood ward zijn contract afkopen. Voor Pogba, gewild door Real Madrid, wordt de rode loper naar de uitgang uitgerold. Solskjaer neemt voor lief dat de wederopbouw ten koste gaat van de wens om op korte termijn terug te keren aan de top. ,,We moe ten, realistisch gezien, gaan voor een plek in de top 4'', gaf hij aan. De voortekenen zijn niet gunstig. De club moet nog altijd een tech nisch directeur benoemen. Mino Raiola, de zaakwaarnemer van Pogba, is geschorst voor drie maan den. Het vooruitzicht van spelen in de Europa League bij een club in verval werkt niet als een magneet op potentiële aanwinsten. Solskjaer mist de ervaring en de status om met zijn naam alleen topspelers over te halen te komen. Dieper dan afgelopen zondag kan Manchester United in de ogen van supporters echter niet zinken. Alles is beter dan het misplaatste gedrag van Pogba. Zelfs nog een paar sei zoenen in de schaduw moeten le ven van de aartsrivalen Manchester City en Liverpool. UITSLAGEN Sterke vrouwenploeg naar Europese Spelen Tokio gloort voor Berkhout/Zegers De Bie geschept tijdens training 'Schoonmaak bij Russische bond' Thomsen: prijs als beste coach dinsdag 14 mei 2019 ManUnited heeft het verbruid Geert Langendorff Manchester -Ole Gunnar Solskjaer (coach Manchester United) Paul Pogba na de verloren slotwedstrijd tegen degra dant Cardiff City. De Frans man kreeg de toorn van de ManUnited- fans over zich heen. FOTO VI IMAGES Tennis ATP Rome. Eerste ronde. Mannen. Chatsjanov (Rus/11) - Sonego (Ita) 6-3 6-7 6-3, Coric (Kro/13) -Auger-Aliassime (Can) 6-7 6-3 6-4, Basilasjvili (Geo/14) - Fucsovics (Hon) 6-1 7-6, Shapovalov (Can) - Carreno (Spa) 6-3 7-6, Verdasco (Spa) - Edmund (GB) 4-6 6-4 6-2, Norrie (GB) - Millman (VS) 3-6 6-4 6-3, Cecchinato (Ita/16) - De Minaur 4-6 6-3 6-1, Ramos-Vinolas (Spa) - Monfils (Fra/15) 6-3 6-1, Dere (Ser) - Kukushkin (Kaz) 6-3 6-4, Ruud (Noo) - Evans (GB) 7-5 0-6 6-3. WTA Rome. Eerste ronde. Vrouwen. Serena Williams (VS/10) - Peterson (Zwe) 6-4 6-2, Siniakova (Tsj) - Qiang (Chi/15) 1-6 7-5 6-4, Cibulkova (Slw) - Sasnovitsj (WRu) 6-2 6-3, Konta (GB) - Riske (VS) 6-4 6-1, Mugu- ruza (Spa) - Saisai (Chi) 6-3 6-4, Kuzmova (Slw) - Errani (Ita) 6-1 6-0, Tomljanovic (Aus) - Zidansek (Tsj) 7-6 6-4, Poetintseva (Kaz) - Tsoerenko (Oek) 6-4 6-2, Venus Williams (VS) - Mertens (Bel) 7-5 3-6 7-6, Kontaveit (Est/14) - Barthel (Dui) 4-6 6-4 6-4, Keys (VS/13) - Herzog (Slo) 6-4 7-6. WIELRENNEN De Nederlandse wielrensters starten met een sterk team bij de wegwedstrijd van de Europese Spelen in het Wit-Russische Minsk. Met Anna van der Breg- gen, Marianne Vos, Chantal Blaak en de sprintsters Amy Pieters en Lorena Wiebes heeft de ploeg meerdere troeven. ,,We rijden voor de winst'', zei bondscoach Loes Gunnewijk. Bondscoach Koos Moerenhout heeft Ramon Sinkeldam, Moreno Hofland, Joris Nieuwenhuis, Dennis van Winden en Bram Welten aangewezen voor de wegwedstrijd. De races zijn op 22 (vrouwen) en 23 (man nen) juni. ZEILEN De 470-zeilsters Afro- dite Zegers en Lobke Berkhout hebben een belangrijke hindernis genomen richting de Olympische Spelen van Tokio 2020. Het duo verzekerde zich bij de EK in Sanremo van de eindzege in de interne selectieproce dure. Ze moeten nu nog wel voldoen aan de nationale en inter nationale kwalificatie- eisen. Mandy Mulder en Anneloes van Veen lopen plaatsing mis. WIELRENNEN Sean De Bie is tijdens een trainingsrit in Ita lië slachtoffer gewor den van een verkeers ongeluk. De Belg van Roompot-Charles heeft enkele ribben gebroken en kampt met een fractuur aan zijn borstbeen. ATLETIEK Joeri Ganoes, de baas van het Russische an- tidopingbureau Ru- sada, roept op tot een grote schoonmaak bij de Russische atletiek- federatie. Dat doet hij in een brief aan het Russisch Olympisch Comité. Volgens Ga- noes moeten alle lei dinggevende officials vertrekken, evenals de coaches. Hij wil zo een brede deelname van Russische atleten aan de Spelen in 2020 mogelijk maken. HANDBAL Voormalig bonds coach van de Neder landse handbalsters Helle Thomsen is tij dens de finale van de Final Four van de Champions League uitgeroepen tot beste vrouwelijke coach van 2018-2019. Thomsen behaalde vorig jaar brons met Oranje tij dens het EK. Eind de cember stopte ze bij Oranje. Sinds afgelo pen zomer is ze ook coach van de Noorse club Molde HK.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25