m V PSV heeft al knopen door te Hattrick Middenvelder was een jaar terug nog doelwit 22 Eerst werd hij nog verguisd door de fans, nu staat Hakim Ziyech (26) juist symbool voor de kracht van Ajax. Met zijn klasse én strijdlust. ,,Een diepe buiging voor hem. Hij heeft de knop omgezet.'' Kort Eijer vertrekt bij Fortuna René Eijer (foto) zit morgen tegen Feyen- oord voor het laatst als hoofdtrainer van Fortuna Sittard op de bank. De 56-jarige Eijer heeft in overleg met de clubleiding be sloten na dit seizoen te stoppen ondanks een nog één jaar doorlopend contract. Eijer was op papier hoofdtrainer, maar assistent Kevin Hofland deed het meeste trainers- en coachwerk. De oud-international beschikt nog niet over de papieren om als hoofdtrai ner te werken. Als gevolg van de ziekte MS is Eijer in fysiek opzicht beperkt. „Volgend seizoen wordt ook van de veldtrainer ge vraagd dat hij vaker op het veld staat. Dat is voor mij lastiger'', aldus Eijer. Nieuwe trainer voor Pröpper Brighton&Hove Albion heeft Chris Hughton (foto) ontslagen. De 60-jarige trai ner moet na 4,5 jaar vertrekken na een te genvallend seizoen, waarin de club van de Nederlanders Davy Pröpper en Jürgen Loca- dia zich net wist te handhaven. Hughton leidde de 'Seagulls' in 2017 voor het eerst in de clubhistorie naar de Premier League. Köln kiest voor Beierlorzer Achim Beierlorzer (51) wordt trainer van 1. FC Köln. Hij komt over van SV Jahn Regensburg, dat achtste staat in de tweede Bundesliga. Met FC Köln is Beierlorzer vol gend seizoen voor het eerst actief op het hoogste niveau. Köln ontsloeg eind april drie speelronden voor het einde Markus Anfang. Flitsen Quote van de dag 'Ik heb mijn keus wel gemaakt, maar het is niet alleen aan mij' Tennis Rentree Si rm Toen de data-analisten van Ajax de gegevens van Hakim Ziyech na de memorabele wedstrijd tegen Tot tenham Hotspur (2-3 verlies) onder ogen kregen, keken ze elkaar even gek aan. Die combinatie van cijfers hadden ze zelden gezien. Zóveel sprints op volle snelheid, zóveel in tensiteit. En wie de officieuze kam pioenswedstrijd zondag tegen FC Utecht zag, heeft geen data-ana lyse nodig. Wéér was hij de grote aanjager van de ploeg. Weer smeet hij met energie, nota bene na twee dagen ziek te zijn geweest. De combinatie Ajax en Hakim Ziyech is een wonderlijke. Natuur lijk was hij altij d al één van de beste spelers, maar nooit omarmde het publiek hem onvoorwaardelijk en massaal. Altijd was er commentaar. Te veel balverlies, te weinig arbeid. Zie eens hoe dat sentiment volledig is gekeerd. Als Ziyech zondag zijn publiekswissel krijgt, daalt de steun op hem neer. Ook na de wed strijd, inmiddels op de schouders van Donny van de Beek, is Ziyech een stralend middelpunt. Het contrast kan niet groter, zoals dat voor heel Ajax geldt. Ruim een jaar geleden kreeg Ziyech nog een tik van een 'fan' toen de spelersbus na het debacle bij PSV werd opge wacht. Nu wordt er gesmeekt of hij alsjeblieft nog een jaar bij Ajax wil blijven. Ziyech is kritisch als het om zijn toekomst gaat. Vertrekken om dat je als profvoetballer nu eenmaal een keer naar het buitenland wilt? Zo denkt de Marokkaans interna tional niet. Maar uiteraard: na zijn optredens in de Champions League zal de keuze veel ruimer worden. Je kunt stellen dat Ziyech dit sei zoen zijn gram haalt. Aad de Mos, analyticus en oud-trainer van Ajax, verwoordde voor de winterstop een breder gedragen gevoel: met Ziyech word je geen kampioen. De Mos zegt daar nu over. ,,Ik vónd ook dat hij te veel zijn mannetje liet lopen. Maar ik moet een diepe buiging Alleen als de echte top komt, dus Real, City of Barcelona, zou ik gaan als ik hem was Zijn 28 doelpunten hielden PSV dit seizoen nog lang in de titelrace. Luuk de Jong is de enige aanvaller die ook na de winterstop in reeksen van wedstrijden is blijven scoren. En dus zei Mark van Bommel laatst: 'Van mij mag Luuk in de zomer niet weg, nee.' De Jong zelf laat zijn toe komst nog open. In principe loopt zijn contract door tot medio 2021. 'Elke zomer vers bloed is gewoon goed,' Vijf jaar lang was dit de stel regel van Phillip Cocu als PSV-trai- ner. Kampioen of geen kampioen, onder hem vertrokken altijd wel twee, drie basisspelers tegelijk zoals Memphis, Wijnaldum, Bruma, Moreno, Guardado, Pröpper, Wil lems en Arias. Het geld dat zij ople verden, investeerde PSV weer in nieuwe, soms verrassende namen. Nu moeten Hirving Lozano en Steven Bergwijn dat kapitaal ople- veren. Beide PSV'ers hebben het profiel en de leeftijd dat ze interes sant zijn voor grote buitenlandse clubs. Bij Lozano denkt PSV aan 30 tot 40 miljoen euro. Wel ligt de Mexicaan er nog tot in juli uit met een knieblessure. Gastón Pereiro, Maxi Romero, Mauro Junior, Érick Gutierrez. Bui ten Lozano om heeft PSV nog een Latijns contingent in de selectie. En geen van allen kenden ze een lekker seizoen onder de nieuwe trainers staf. Pereiro speelde nog het meest, maar ook Van Bommel heeft de grillige linkspoot niet stabiel gekre gen. Pereiro wil zijn contract niet dinsdag 14 mei 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL De UEFA heeft Gianluca Rocchi aangewe zen als scheidsrechter voor de Europa League-finale. De 45-jarige Italiaan leidt woensdag 29 mei in Bakoe de eindstrijd tus sen Arsenal en Chelsea. Peter Sagan heeft de eerste etappe in de Ronde van Californië gewonnen. De Slowaak won na 143 kilometer de massasprint. Basketballer Kawhi Leonard heeft Toronto Raptors tegen Philadelphia 76'ers naar de NBA-finale van de oostelijke divisie gescho ten. In de zoemer schoot hij raak: 93-90. -Chelsea-speler Eden Hazard hint op vertrek bij Engelse club 2= a; 2 Voor het eerst sinds 1981 zijn in één eredivi sieduel twee hattricks ge maakt. Bij He racles-Excel- sior maakten Dalmau en Ómarsson drie goals. In 1981 deden Wim Kieft en David Loggie het zelfde bij Sparta - Ajax (5-3). Kiki Bertens (foto) ver diende met de zege in Madrid 1.202.520 euro. Dat is 2602 euro per mi nuut die ze op de baan stond. Bertens won het toernooi zonder een set te verliezen. I Wielrenner Niki Terpstra (34) maakt vandaag zijn rentree in het peloton in de Vierdaagse van Duinker ken. Terpstra viel vorige maand hard in de Ronde van Vlaanderen. o a 0) Ziyech en Ajax vonden de liefde Daniël Dwarswaard Amsterdam Hakim Ziyech laat zich kort na het duel met FC Utrecht (4-1) van zondag toejuichen door de fans: Ajax is officieus kampioen. - Aad de Mos Nog één potje rest PSV morgen tegen Heracles. Maar bij de club gaat het al over volgend sei zoen. Er zal een hoop gaan ver anderen in de selectie, die in juli al op sterkte moet zijn voor de voorronden van de Champions League. Hoe ziet het prioritei tenlijstje eruit? Maarten Wijffels Eindhoven 1. Luuk de Jong zien te houden 2. Geld maken voor Lozano en Bergwijn 3. Beslissen over het Latijnse contingent

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22