GEZOND Doe het eens met de Kamasutra J* Vraag het onze specialisten 20 Wil je het leuk houden in bed, doorbreek dan af en toe eens de routine. Bijvoorbeeld door te experimenteren met kamasutra, de Indiase erotiekleer. Seksjournalist Marith ledema waagt een poging. Mijn man wil elke dag seks, maar voor mij is dat te veel Kies ik een partner die lijkt op mijn vader of moeder? Hoe zorg ik dat mijn bevlogenheid niet leidt tot burn-out? k blader door het boek Bucketlist Kamasutra, 69 standjes die je gepro beerd moet hebben (Pelckmans, €17,50) volgens auteur M.W. Beau. Geliefde Duncan en ik zijn vier jaar samen. Wij doen het, net als veel stel len, vaak in dezelfde posities. Niks mis mee. Maar, omdat verandering van spijs doet eten, besluiten we het eens over een andere boeg te gooien. #64 Kikkerprinses Kikkerprinses', zeg ik. Dat standje is een fluitje van een cent, verwacht ik. 'Met de wat?' vraagt Duncan. Ik leg uit: bij de Kikkerprinses zit de man op zijn onderbenen en de vrouw gehurkt bij hem op schoot, met haar rug tegen zijn borst. Na een opwarmronde neemt Duncan zijn positie in en ik de mijne. Wat gehannes later zitten we. Jj moet bewegen hè. Ik kan zo niks', zegt hij. Nou, aan de bak dan maar. Als een kikker hop ik op en neer. Tweemaal succesvol. Dan floept hij uit me. Wat volgt is meer geklooi. Duncan concludeert na een tijdje droog: 'Oké. Dit werkt niet. Je kont is te dik voor dit standje.' Nou, bedankt hè. Hij: Niks voor mij: te weinig bewegingsvrijheid. En ik vind het onprettig om op mijn onder benen te zitten. Zij: De Kikkerprinses ziet er simpeler uit dan het standje is. Grootste nadeel: de penis van de man zit voor een deel tussen zijn bovenbenen ge klemd, waardoor alleen opper vlakkige penetratie mogelijk is. En tja, leuk of niet, je kunt wel stellen dat mijn kont in de weg zat. Voor herhaling vatbaar lucht in getild. Hij begint t bewegen en ik vlieg alle kanten op - terwijl mijn voeten hulpeloos in de lucht bungelen. Waar moet ik me in hemelsnaam aan vasthouden?! 'Ik val, ik val', roep ik. 'Ga j j nou klagen!?' hijgt hij. Het Rodeostandje doet zijn naam eer aan. Helaas blijk ik een cowboy van niks. Na een paar angstige minuten flikker ik voor over, waardoor Duncan bezwijkt onder mijn gewicht. Uitgeteld hijgen we na. Moe en onvoldaan. Hij: Wat een hel. Zij: Wie bedénkt dit? Voor herhaling vatbaar 'What the fuck', zegt Dun can. Zijn reactie is begrij pelijk. Ook mijn wenkbrau wen schoten ver de lucht in toen ik het Rodeostandje zag. Maar, geen half werk, besluit ik. Ik lees voor uit het boek: 'Het doel van jullie Kamasutra- avontuur is: alle opdrachten en stand jes testen.' Duncan snuift. 'Ik ben toch geen circusartiest', moppert hij. Toch wel. Duncan blijkt talenten te bezitten waarvan ik het bestaan niet kende. Ik zet mijn benen aan weers kanten van zijn bekken neer en word verrassend soepel de #4 Rodeo dinsdag 14 mei 2019 GO Ons panel beantwoordt al uw vragen. Over lijf en leden, hart en ziel. Ook een vraag? Mail naar zo@persgroep.nl i. Coach seksualiteit Relatiefilosoof Bedrijfspsycholoog Carla Rutgers Jan Drost Ellen Huijsmans Ik zie vaker dat vrouwen er alles aan doen om een verschil in seksdrive op te lossen en daarbij nogal eens over hun grenzen gaan. Dan kan seks iets worden dat je niet voor je zelf doet, maar voor de ander. Het is niet erg als dat af en toe gebeurt, maar als het altijd zo is loop je de kans dat je seks niet meer fijn vindt. Jullie doen er goed aan hierover in ge sprek te gaan. Het is interes sant om je man te vragen waarom hij zo regelmatig seks nodig heeft. Welke behoefte ligt eronder? Wil hij via seks zijn stress kwijt, wil hij zo ver binding krijgen met jou of zijn liefde tonen? Kan hij die doelen misschien op een andere manier bereiken? En hoe zit het met jou? Geniet je nog van seks of is het meer verplich ting? Als hij (onbewust) voelt dat jij er niet van geniet kan dat zijn ontevredenheid verklaren. Misschien als jullie alleen vrijen als jij echt zin hebt, dat hem dat beter bevalt. En dan kan hij andere keren zichzelf be vredigen. -Carta Rutgers Om ons in de wereld te oriën teren hebben wij voorbeelden nodig. Een mentaal sjabloon waardoor we iets herkennen. Als iets voldoende overeen komt met ons beeld van een boom zeggen we: dat is een boom. Ook om een mogelijke geliefde te herkennen hebben we beelden nodig en aange zien onze ouders de eerste man en vrouw zijn die we zien, is het niet vreemd dat we hen als voorbeelden inprenten. Als we geluk hebben en zij lief en zorgzaam waren, is er niets mis mee als we vallen op iemand die aan hen doet den ken. Maar ook wie het slecht met zijn opvoeders heeft ge troffen kan zich aangetrokken voelen tot iemand die in dat plaatje past. Dat is omdat we ons hechten aan wat we ken nen, ook als dat niet goed voor ons is. In dat geval is het de moeite waard het onbekende een kans te geven. Bijvoor beeld door het aan te durven met iemand die niet vertrouwd voelt, omdat hij of zij zo onge woon lief voor ons is. -Jan Drost Als je bevlogen bent voel je je vitaal en ga je met plezier naar je werk. Je bent betrokken bij je werk en de organisatie. Je werkdag vliegt voorbij waarna je met een voldaan gevoel naar huis gaat. Alleen en met ande ren boek je prachtige resulta ten. Heel mooie eigenschappen maar helaas, zoals bij alle krachten, kunnen die ook een valkuil worden. Je grenzeloze energie kan door (externe) zor gen tijdelijk dalen. In een team waarin niet iedereen bevlogen is, kan men je als kartrekker zien en benaderen. Door je be trokkenheid stijgt mogelijk de druk zonder dat je werkgever doorheeft dat die betrokken heid ook een valkuil is. Het is dus goed om de bevlogenheid af en toe onder de loep te nemen en te zien of u die nog als kracht inzet of dat het u te veel wordt. Bespreek dit met uw werk gever. Zoals de positieve psy chologie stelt: van uw fouten leert u, van uw successen meer. Door met uw werkgever goed te kijken welke succes sen er in de bevlogenheid zit ten, kunt u die blijvend inzetten en voorkomt u in de valkuilen te stappen. -Ellen Huijsmans Standje 30 is 'Laten we beginnen met de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20