Hier alleen JOL Ex-militairen: Defensie doet moeilijk over invaliditeitspensioen Doris Day Waar is de kampioensschaal Na de brute overval waarbij een half miljoen euro van muziekfeest Hrieps werd buitgemaakt, beseffen organisatoren van kleinere festivals dat het roer om moet. Betalen met contant geld is niet meer van deze tijd. Pinnen moet, ook in de werd geadoreerd van Terneuzense Boys? P2 De frustraties bij ex-militairen sta pelen zich op, blijkt uit een rond gang langs veteranen, vakbonden, advocaten en politici. De proble men doen zich vooral voor bij het verkrijgen van een speciaal Militair Invaliditeitspensioen (MIP) en het uitkeren van schadebedragen. Zo hebben veteranen het gevoel dat ze jarenlang aan het lijntje worden ge houden voordat ze duidelijkheid hebben over hun invaliditeitspen sioen. Wachttijden voor keuringen zijn flink opgelopen, wat leidt tot grote onzekerheid bij veteranen en uitstel van zorg. En er klinkt stevige kritiek op het werk van verzekeringsartsen, die soms zelfs twijfelen of veteranen wel getraumatiseerd zijn geraakt op missie, terwijl hun behandelend artsen daar klip en klaar over zijn. Uit cijfers van Defensie blijkt dat er op dit moment 220 aanvragen lo pen voor een MIP. Nog eens 115 ve- Afgelopen jaren is veel verbeterd, maar niemand weet waar we precies staan teranen hebben hierover een con flict met hun werkgever en zitten in een bezwaarprocedure. Ook is Defensie met 348 vetera nen in gesprek over een schadere geling, maar sommige veteranen beklagen zich erover dat Defensie zich daarin keihard opstelt. Vooral ex-militairen die jaren blijven rondlopen met klachten zonder hulp in te schakelen hebben een probleem. Zij kunnen vaak maar moeilijk bewijzen wanneer het precies misging. Onbegrip Jean Debie van vakbond VBM krijgt ook signalen dat Defensie niet ge nereus omgaat met getraumati seerde veteranen, waardoor er on begrip is. Debie pleit voor een groot onderzoek. ,,De afgelopen jaren is er veel verbeterd, maar het zicht op waar we nu precies staan heeft nie mand.'' RegeringspartijCDA vindt dat het kabinet aan de bak moet om te zorgen dat de oud-militairen snel duidelijkheid krijgen en niet aan hun lot worden overgelaten. Kamerlid Hanke Bruins Slot vindt met name de wachttijd - die is opgelopen van één naar twee jaar - 'onwenselijk voor kwetsbare ve teranen' en gaat Kamervragen stel len aan minister Ank Bijleveld van Defensie. ,,Juist voor deze groep mensen geldt een bijzondere zorg plicht, zoals is vastgelegd in de Ve teranenwet. Toch is er een groot aantal veteranen die hier tegenaan loopt.'' Nieuwsmedia 5 5 5 530" pinnen polder.» ZEELAND 2 Veteraan vecht voor erkenning Veteranen die na een missie ge traumatiseerd terugkeren, moe ten vijf jaar na invoering van de Veteranenwet nog steeds vech ten voor erkenning en financiële compensatie. Tonny van der Mee Raymond Boere Den Haag —Jean Debie, vakbond VBM »P8 Zonnig weerbeeld na frisse start 15°C van de dag pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1