4 dagen Veluwe Nieuws Stopt Nooit 10 NIEUWS EU steggelt over het profiel van de nieuwe Niet alleen het Europarlement, ook Commissie voorzitter Juncker is aan het eind van zijn mandaat. De spitskandidaten staan te trappelen, maar zit daar ook de juiste bij? Wat heeft de EU eigenlijk nodig? Een verstokt rokeren drinker maaskant maaskant €799 4 dgn Sauerland HP 3 dgn Ardennendiner ®*C"I www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cPg Brussel En ja, weer is er gedoe. Terwijl dat er eigenlijk niet zou moeten zijn. Het gaat tenslotte, en daar is wél iedereen het over eens, over een van de belangrijkste functies in de Europese Unie. Misschien zelfs wel de belangrijkste. Want wie wordt de opvolger van Jean- Claude Juncker, de voorzitter van de Europese Commissie? Wie krijgt de leiding over de batterij commissarissen (uit elk land een tje) die het beleid uitvoeren en on der meer gaan over ons belasting geld? Wie kan straks met een paar rake woorden de EU bijsturen? Wie schuift er namens ons allemaal aan bij de G7, de belangrijkste industrielan- h. den? Kortom: wie wordt de nieuwe baas van Europa? De afgelopen vijfjaar was dat dus de Luxem burger Jean-Claude 4 Juncker. Bij zijn be noeming was er ook gedoe. In de jaren daar- voor was de procedure V een schimmig gebeuren, waarbij de Europese leiders onderling via allerlei handigheidjes bepaalden wie er aan het roer kwam te staan. Niet echt democratisch, vond het Europees parlement. Waarom niet de burgers laten stemmen? Elke fractie komt met een lijst trekker, de zogenoemde spitskan- didaat, en de nummer 1 van de grootste fractie wordt dan uitein delijk de voorzitter van de Euro pese Commissie. Entree Juncker. De Europese leiders waren er niet zo blij mee, maar ze konden moei lijk bezwaar hebben tegen meer democratie. De EU stond en staat er wat dat betreft toch al niet te best op. Nu Juncker op het punt staat te vertrekken, barst dezelfde discus sie opnieuw los. De fracties in het parlement hebben in het kader van meer democratie opnieuw bijna allemaal hun spitskandi- daat naar voren geschoven. Tegelijkertijd roept de Franse president Emma nuel Macron, niet bepaald de eerste de beste, tegen wie het maar wil horen dat hij zich 'totaal niet maaskantreizen.nl/0412 4828 28 i Mis geen seconde. Download de app: pzc.nl/app Noorwegen op z'n Nederlands Schilderachtig Toscane Rondreis Engeland-Schotland Prachtige locatie, op een natuurpark van 18 hectare. Bij Apeldoorn en Arnhem! 3* Fletcher Hotel Beekbergen-Apeldoorn (7,7) i> O 3 nachten incl. uitgebreid ontbijtbuffet Gratis parkeren, gebruik wifi en buitenzwembad In juli en augustus is de prijs 79,- per persoon 3* Parkhotel Schmallenberg (7,8) 4* Cocoon Hotel du Commerce (8,4) 3 nachten incl. ontbijtbu 3x een 3-gangen diner Gratis Sauerlandkaart ïet en wifi 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi OA lx een 3-gangen diner Incl. wellness en parkeren dinsdag 14 mei 2019 PC Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Mark Rutte Margrethe Vestager Manfred Weber Wil de nieuwe Mark van Assen - Jeroen Dijsselbloem in 2014 over Juncker Er is nagenoeg altijd een opstapplaats in uw regiol Google Play App Store 11-daagse busreis Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Lillehammer, Geilo, Mjosameer, Geirangerfjord, Trollstigen, Jotunheimen en Oslo. Data: 7 juli Data: 25 mei, 1 juni, 1,31 juli e.a. 10-daagse busreis Per Comfort-Class touringcar naar o.a. brouwerijmuseum, Bodensee, Mainau, muziek avond en Klein Walsertal Data: 23 juni, 28 juli, 18 augustus e.a. 10-daagse busreis Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Pisa, Siëna, Florence, Volterra, Lucca en SanGimignano! Data: 20 mei, 3,24 juni, 22 juli, 12 augustus e.a. Vanaf Per Comfort-Class touringcar naar o.a. York, Fort William, Edinburgh, Eiland Skye en Lake District! Data: 15 juni, 13 juli, 3,24 augustus e.a. Per Comfort-Class touringcar naar o.a. Stresa, Monte Rosa, Locarno, Macugnaga en Lugano!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 10