kan Ajax (bijna) niet meer ontgaan Gemaskerde mannen dringen huis binnen en eisen opbrengst festival JOL Rechtspraak staat te ver af van de gewone burger Hoek boekt recordzege tegen De Dijk in Amsterdam Walcheren Jarige stichting de Zeeuwse Meesters wil in Zeeland experimenten zoals de spreekuurrechter Pi6 Zeeuws-Vlaamse derdedivisionist t schiet met scherp: 1-9 Er kan op het laatste moment nog veel misgaan. Daar weet Ajax alles van na het drama in de halve finale van de Champions League. Maar na de 4-1-winst op Utrecht en het 1-0-verlies van PSV bij AZ, moet er wel een echt mirakel gebeuren willen de Amsterdammers woensdag tegen De Graafschap niet de landstitel pakken. Alleen als Ajax verliest en PSV wint én een gat van veertien doelpunten weet te dichten, kan het nog misgaan. Gisteren werd in de Johan Cruijfi Arena daarom de nare smaak van vorige week alvast feestelijk weggespoeld. sport 2 Emile Calon Grijpskerke Bij die overval raakte volgens de Kramer niemand gewond. ,,Maar de bewoners zijn wel heel erg ge schrokken. Wat wil je als je ligt te slapen en er wordt plotseling een deur opengetrokken en geld ge ëist." Drie gemaskerde mannen kwa men in de nacht van zaterdag op zondag rond 03.15 uur het huis aan de Keizerstraat binnen, door een ruit te breken met een steen. Ze troffen de bewoonster in haar slaapkamer aan en eisten het geld op. Daarna verdwenen ze met de buit. Vluchtauto Volgens een buurtbewoner ging de overval heel erg snel. De vlucht auto, vermoedelijk grijs, reed met piepende banden weg. De politie zoekt de daders en verrichtte zon dag op meerdere plaatsen in Grijpskerke sporenonderzoek. Hugo Kramer weet nog niet wat de gevolgen zijn van de overval. Hij vreest dat de verzekering dit niet dekt. ,,Maar het gaat niet om de to tale dagopbrengst die is verdwe nen. Er kon ook gepind worden." Hij weet nog niet of er volgend De bewoners zijn heel erg geschrokken. Wat wil je als je ligt te slapen en er wordt plotseling een deur opengetrokken en geld geëist jaar een 26ste editie van Hrieps komt. ,,Als het doorgaat, dan zater dag 9 mei 2020." Hij hoopt van wel maar moet de komende dagen sa men met de leveranciers, vrijwilli gers en tal van anderen overleggen om te onderzoeken wat de moge lijkheden zijn. ,,De bands zijn be taald, die hebben hun geld. Dat is het probleem niet. Maar er zijn ook nog heel wat partijen die we nog moeten betalen. Zoals de verhuur ders van licht en geluid, de toilet ten en tal van anderen." Meer pinapparaten Hij weet wel dat er bij de volgende editie van Hrieps, 'als die door gaat', meer pinapparaten staan. ,,Nu is er vooral cash betaald om dat we maar één pinloket hadden." Speciale apparatuur om ter plaatse wifi te regelen, was volgens Kra- mer voor het eerst aanwezig op het festival. De dagopbrengst direct na af loop van het festival afstorten bij een bank, kon volgens de organisa tor niet. ,,Het gaat om duizenden verkreukelde bankbiljetten. Die moet we allemaal eerst sorteren en vouwen en daarna in speciale zak ken doen voor we dat kunnen afle veren bij de bank. Daar waren we nog niet aan toe. Ik was ook nog zelf op het festivalterrein toen ik hoorde van de overval." Hij weet niet of hij zelf aanspra kelijk gesteld kan worden als de or ganisatie de leveranciers niet kan betalen. ,,Dat moeten we nog alle maal uitzoeken." Tot slot laat hij wel weten dat de 25ste editie, tot het moment van die overval, heel succesvol was. ,,Een enorm succes." »P3 en 16 maandag 13 mei 2019 Nieuwsmedia 5 5 5 530" SPORT10 FOTO OLAF KRAAK Half miljoen geroofd bij Hrieps Zo'n half miljoen euro. Dat is vol gens organisator Hugo Kramer het bedrag dat buit werd ge maakt tijdens de overval op een woning in Grijpskerke. Het gaat om een groot deel van de dag opbrengst van de 25ste editie van het muziekfestival Hrieps dat zaterdag plaatsvond op een weiland buiten Grijpskerke. -Hugo Kramer, organisator Week start droog en 15°C zonnig. pzc.nl Ook voor het laatste JA regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,60 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1