'Voor een bijbaantje schoof mijn vader een advertentie onder mijn neus: beeldband redacteur' In deze dialoog schuilt waar het in de fami lie Stekelenburg om draait: de liefde voor sport, het vak en elkaar, niet noodzakelijk in deze volgorde. Jan Stekelenburg, de tweelingbroer van voormalig FNV-voorzit- ter en burgemeester Johan, vierde in okto ber 2018 zijn vijftigjarig jubileum bij Studio Sport waar hij als presentator, commentator en eindredacteur werkte. Dat laatste doet hij, als 77-jarige invalkracht, nog steeds. ,,Ik heb mijn vader nooit zien presenteren", zegt Milan, „daarvoor ben ik te jong.'' Jeroen herinnert het zich wel. ,,Als klein jochie keek ik achter de televisie om te zien waar hij zat.'' Jan Stekelenburg heeft drie zoons: Maarten (46), Jeroen (44) en Milan (30). Laatst genoemde komt voort uit een tweede rela tie. Maarten wordt voetbaltrainer, heeft momenteel het Nederlands elftal onder negentien jaar onder zijn hoede. ,,Met Maarten ben ik opgegroeid'', zegt Jeroen. ,,We fietsen samen en Milan en ik bekijken regelmatig wedstrijden die hij coacht." De andere twee zijn in het spoor van hun vader getreden. Jeroen werkt bij Studio Sport, waar hij onder andere het Neder lands elftal volgt; Milan is anchorman bij FOX Sports. Dat de twee broers zijn weet niet ieder een, ook omdat Milan de naam van zijn moeder draagt: Van Dongen. ,,Het is bij het aangeven in administratief opzicht niet helemaal goed gegaan, maar mijn vader zei destijds: ik heb al twee zoons met mijn naam. Ik vind het wel lekker rustig zo. Eigenlijk krijgen we alleen maar leuke reacties van mensen die niet wisten dat we broers zijn. 'O echt?' hoor je dan. 'Nu je het zegt, je ziet het wel.''' De twee schelen veertien jaar, maar zien elkaar ook veel buiten het vak. Ze spelen in hetzelfde voetbalteam bij het Amsterdamse WV-HEDW en wonen tegenwoordig zelfs bij elkaar in de straat. Milan: ,,Mijn vriendin en ik waren in juni 2016 op zoek naar een huis in Amsterdam. Dat had overal kunnen zijn, maar juist in deze straat kwamen we een huis tegen dat we wilden.'' Jullie zijn allebei werkzaam in de sport journalistiek. Blijkbaar hebben jullie de zelfde genen als jullie vader? Milan: ,,Als dat zo was, hadden we het onderwijs in gemoeten." Jeroen: ,,Misschien weet niet iedereen dat, maar Studio Sport was een bijbaan voor onze vader. Hij werkte als gymleraar en later als conrector en rector." In die bijbaan nam hij zijn zoons regel matig mee. Jeroen: ,,Ik heb menig sporthal in Nederland van binnen gezien, voor namelijk volleybalwedstijden.'' Milan: ,,De zaterdag stond helemaal in het teken van sport. Eerst zelf voetballen, dan bij Jeroen kijken en soms bij Maarten, en vervolgens mee met mijn vader. Naar wedstrijden, daarna naar de studio, waar hij ging inspreken. Lag ik daar te slapen op een jasje in de montagekamer.'' Jeroen: ,,Ik zag die uitjes af en toe wel als een moetje, hoor. Dan was ik voor het team dat de eerste set had gewonnen. En dan hoopte ik dat dat ook de tweede en derde zou pakken, zodat we snel weg konden.'' Milan: ,,Hij nam ons ook mee naar de rallycross en Formule 1-wedstrijden. Als kind wist ik daar alles van. Hele plakboeken hield ik bij.'' Met de paplepel ingegoten heet dat? Jeroen: ,,Nou nee. Ik wist lange tijd niet wat ik wilde worden. Na mijn vwo wilde ik op vakantie. Mijn moeder wilde dat ik me voor 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 98