5 Jubileum voor koningspaar Limburg vallen twee willekeurige slachtoffers. H. meldt zich diezelfde dag nog bij ggz-instelling Mondri aan in Maastricht. Hij lijkt veilig weggeborgen op een gesloten afde ling, totdat ongelooflijk genoeg die woensdagochtend daar óók een steekpartij plaatsvindt. Ditmaal heeft H. er niets mee te maken, aldus het Openbaar Minis terie. Maar in het tumult dat ont staat weet hij wel te ontsnappen, meldt dagblad De Limburger. De politie grijpt die avond van wege de ontsnapping naar een ul tiem middel. De naam en foto van H. worden vrijgegeven. Op de af beelding is te zien dat hij de kliniek verlaat, hij was daar ook eerder al in behandeling geweest. Zijn familie vreest dat hij zal pro beren zelfmoord te plegen, zoals hij eerder een keer probeerde. Veertien uur nadat H. de kliniek is uitgelo pen, terwijl het brandalarm afgaat dat hij vermoedelijk zelf in werking stelde, arresteert de politie hem. Hoe de dagen ervoor er exact uitza gen, proberen rechercheurs nu tot in detail uit te pluizen. Buurtbewo ners zagen H. zondag en maandag nog in Brunssum. Op de dag van de arrestatie werd H. opgemerkt in het Limburgse Bemelen. Op de open bare weg daar in de buurt werd hij uiteindelijk aangehouden. Zelf kon de verdachte in eerste instantie niet vertellen over wat hij daar én de da gen ervoor deed. H. had kalme ringsmiddelen nodig om tot beda ren te komen. Duidelijk is wel dat de afgelopen maanden meerdere keren contact is geweest tussen H. Zoals ik H. ken, zou ik hem toch opnieuw aannemen en hem aanbevelen en verschillende medische instan ties. Het kon niet voorkomen dat hij totaal uit de bocht vloog. In het zui den van Limburg trekt dat gegeven diepe sporen, bijvoorbeeld in de straat van oma Diny, één van de slachtoffers. Haar man is plots we duwnaar geworden, op het mo ment dat zijn vrouw de hond uit liet. Wie doet zoiets, vroegen buurt bewoners zich af. Zijn buurvrouw vertelt: ,,Als je dan later hoort dat het gaat om zo'n jonge kerel met blijkbaar zulke problemen, het is heel erg. We moeten gewoon beter zorgen voor zulke mensen.'' Tege lijkertijd is ze bang geworden, van 'zulke mensen'. ,,Ik ben pas weer de hei op gegaan, er zou maar iemand de kolder in de kop krijgen.'' Zorgzaam Die angst voor mensen met psychi sche problemen moet niet leidend worden, vindt directeur Stavenui- ter. „Uiteindelijk helpt het niet om ons heen te kijken naar potentiële daders. Juist zorgzaam zijn voor el kaar kan dit soort gruwelijkheden voorkomen. Veel mensen met psy chische problemen raken afgezon derd, terwijl sociale contacten juist helpen om beter overeind te blij ven.'' H. werd uiteindelijk de moord- verdachte naar wie heel Nederland uitkeek. Vermoedelijk leidde hij aan een psychose. Gewone mensen die een gevoeligheid voor een psy chose hebben, kunnen daar bij voorbeeld in terecht komen na een heftige gebeurtenis. Stavenuiter kent de mensen die het overkwam, eruit kwamen, om zich heen keken, en beseften wat ze hadden gedaan. Voor H. zal die con frontatie enorm zijn. ,,Ik wil niks afdoen aan het leed van nabestaan den, maar je zal daar maar mee moeten leven.'' De mensen die H. kenden, blij ven in onbegrip achter. Zo ook zijn voormalig werkgever, die hem eind H. kan opeens beseffen wat hij deed. Je zal daar maar mee moeten leven vorig jaar nog had gevraagd op nieuw aan de slag te gaan. Vanwege een auto-ongeluk zei H. tijdelijk weer thuis te wonen, om te revali deren. ,,Hij reed altijd heen en weer, tussen Limburg en Den Haag. Met zijn familie was hij erg hecht.'' De werkgever hoopte dat H. rond deze periode alsnog zijn aanbod zou accepteren. In plaats daarvan zag hij zijn beoogd employé in de opsporingsberichten terug op de beelden, met zijn warrige haar en donkere jas. ,,Toch zou ik, zoals ik H. ken, hem opnieuw aannemen en aanbevelen bij anderen.'' Gisteren precies twintig jaar ge leden zagen de toenmalige prins Willem-Alexander en Maxima Zorreguieta elkaar voor de aller eerste keer in de Spaanse stad Sevilla. Om dit heuglijke feit niet zomaar voorbij te laten gaan, keerden de koning en de konin gin gisteren terug naar die plek, samen met hun drie dochters. Volgens de Spaanse versie van Vanity Fair wilden Willem- Alexander en Maxima de bijzon dere gebeurtenis herdenken in gezelschap van een paar vrienden die in 1999 getuige waren bij het begin van hun liefdesverhaal. De drie dochters gingen gekleed in flamenco, zoals de plaatselijke traditie voorschrijft. Het gaat hier om een privé- bezoek, dus verdere details over de reis zijn niet bekendgemaakt door de RVD. Fataal ongeval Eemshaven Een arbeidsongeval aan boord van een schip in de Eemsha- ven in Groningen heeft donderdag een vrouw het leven ge kost. Het schip voer onder Deense vlag. Uit welk land het slachtoffer komt, kon de politie niet zeggen. De oorzaak van het ongeval is nog onbe kend. Politiemensen constateerden dat haar dood een onge luk was en geen mis drijf. Aanklacht tegen Interpol-chef Politieauto slaat over de kop Mrsa-bacterie in ziekenhuis zaterdag 11 mei 2019 GO Dezelfde avond, 2 uur later Dinsdag 7 mei Dinsdagmiddag 7 mei Woensdagochtend 8 mei 2. Thijs H. 3. Politie maakt 's avonds ontsnapt in naam van Thijs H. de chaos bekend, die op dat uit het moment vrij rondloopt Mondriaan. en gevaarlijk is. 1. In Mondriaan steekt een bewoner verschillende mensen neer. Diny (63) en een man van 68 worden neergestoken op de Brunssummerheide in Limburg. Ook zij liepen met hun hond. De 56-jarige Japanse vrouw Etsuko wordt gedood in de Schevening- se Bosjes in Den Haag. Ze liet haar hond uit. Thijs H. meldt zich in ggz-instelling Mondriaan in Maastricht. Politie arresteert Thijs H. @AD MARK REIJNTJENS voor geestelijke gez 'Gewoon beter zorgen voor zulke mensen' -voormalig werkgever van H. -Bert Stavenuiter, Ypsilon SEVILLA Het koninklijk paar in Sevilla. GRONINGEN CHINA De voormalige Inter polchef Meng Hong- wei is in China aange klaagd voor corruptie en machtsmisbruik. Meng maakte zich daar schuldig aan toen hij bij de kust wacht zat. ZUID-LIMBURG Tijdens een achtervol ging in Zuid-Limburg is een politieauto on dersteboven terecht gekomen. De agent kon zelf uit de auto komen. Hij moest wel naar het ziekenhuis. De politie achter volgde een auto die vermoedelijk met ge stolen kentekenplaten rondreed. Op de Beu- kenberg schampte de politiewagen een te genligger en sloeg over de kop. De ver dachte kon ontkomen. AMSTERDAM Op een verpleegafde- ling van locatie Oost van het Amsterdamse ziekenhuis OLVG is bij drie patiënten en vier medewerkers de mrsa-bacterie aange troffen. Alle noodza kelijke maatregelen zijn genomen om te voorkomen dat de bacterie zich verder verspreidt, meldt het ziekenhuis. De bacte rie is gevaarlijk voor mensen met een flink verminderde weer stand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5