<s ZEELAND 11 1mQ£P6PPA& 2C"<7 C Sov Sf 3? Zeeuwse jongeren in finale Kunstbende êoepvoog eeMGfAT'5 BoToXBéHAnC6UN 6 COR DE JONGE MIDDELBURG Zes Zeeuwse jongeren doen zaterdag 29 juni mee aan de finale van het Kunst bende Young Creators Festival in de Westergasfabriek in Amster dam. Danique Slootweg (17) uit Kloetinge doet als DJ Nikki mee in de categorie dj, Raisa Brand (15) uit Philippine komt uit in de categorie mode en Wahine Wisse (17) uit Yerseke strijdt om de eer ste plek in de categorie film. De andere drie Zeeuwse finalisten zijn Marith van Beek (16) uit Mid delburg (categorie muziek), Jose phine Scholte de Jong (17) uit Middelburg (categorie taal) en Dimitri Nijsse (17) uit Kats (categorie theater). Tijdens de fi nale strijden 96 acts met jongeren uit het hele land om de titel. De Kunstbende geeft een po dium aan creatieve jongeren van 13 tot 18 jaar. In de regionale voor rondes, met in totaal zo'n 3500 inschrijvingen, worden de hon derd beste acts geselecteerd voor de finale in Amsterdam. De winnaars krijgen begelei ding van een coach en mogen eind augustus optreden op Festi val Lowlands. De Zeeuwse win naars treden ook op tijdens ver schillende Zeeuwse evenemen ten en festivals. In de stromende regen stond het echtpaar gisteren, aan de rotonde met de Baljuwlaan in Sluiskil, te wachten op de lopertjes van de Mini-Roparun. Eerder die dag wa ren de verkeersregelaars al in Ter neuzen en Axel. Met de fiets ver plaatsen ze zich van de ene ver keerspost naar de andere. Zo dienen ze de goede zaak én hebben ze weer wat extra kilometers in de benen, als voorbereiding van hun deel name aan de Delta Ride for the Ro ses op 15 juni. André en Lilian Pieters begonnen in december met hun inzamelactie voor 'de Ride'. Als 'Krullebolletjes- team' trekken ze van deur naar deur in Zeeuws-Vlaanderen. André noemde zijn vrouw vroeger vaak krullenbolletje. Mensen die door chemotherapie hun haar verliezen, krijgen daarna vaak krullen terug, weten ze. Vandaar dus de naam. Machteloosheid De Terneuzenaren zitten inmid dels ruim boven hun streefbedrag, maar van ophouden willen ze niks weten. Hoe hoog ze rond Pinkste ren zullen eindigen, is ook voor hen nog een verrassing. André (72) en Lilian (71) Pieters werden, zoals zo- velen, in hun familie geconfron teerd met de ernstige ziekte. ,,Vanuit de machteloosheid die we toen ervoeren, zijn we in actie gekomen." Drie jaar geleden fiets ten ze 1900 euro bij elkaar, vorig jaar was dat al 7350 euro en dit jaar gaan ze daar ruim overheen. De afgelo pen maanden bezochten ze vrijwel alle kernen in de gemeente Terneu- zen, maar ook Sluis, Oostburg en IJ- zendijke. Meestal op de fiets, naar dorpen verder weg pakken ze de bus. ,,An- ders zijn we te veel tijd aan vervoer kwijt." Soms wordt de deur voor Lilian komt na zo'n dagje vaak met een bedrukt gevoel thuis. ,,Al die heftige verhalen, ik ben er soms echt niet goed van. Maar het gaat niet om mij, je moet aan de mensen denken. Voor hen doe je het." An- dré: ,,We zijn bijna sociaal werkers geworden." Vriendschapsbandjes Tijdens de laatste thuiswedstrijd van 'hun' club HSV Hoek tegen koploper Noordwijk, op zaterdag 18 mei, hopen de twee nog een flinke slag te slaan. Samen met clubleden en vrijwilligers van HSV Hoek ver- hun neus dichtgegooid, maar bijna altijd worden ze vriendelijk be groet. ,,We hebben zo veel nieuwe vrienden gemaakt. Soms belden we bij iemand aan en bleek iemand net haar man verloren te hebben. Dan stonden we samen te grienen en waren we gerust anderhalf uur bij iemand binnen. Hoe vaak we geen kopje koffie kregen aangeboden Het gaat niet om mij, je moet aan de mensen denken. Voor hen doe je het kopen ze de hele middag vriend schapsbandjes in de clubkleuren blauw-wit voor de Ride, en dus voor het KWF. Een bandje kost 5 euro per stuk. ,,De blauwe armbandjes zijn een te ken van verbondenheid in de strijd tegen kanker. Het wordt een speci ale dag voor Hoek", voorspelt An- dré. ,,Een spannende, historische dag. De dag dat Hoek massaal een vuist maakt tegen kanker." zaterdag 11 mei 2019 PC Koppel fietst en fietst voor KWF Onvermoeibaar, dag in dag uit, zijn André en Lilian Pieters uit Terneuzen op pad. Allemaal voor het goede doel: KWF Kanker bestrijding. Hun streven om dit jaar 10.000 euro in te zamelen, is al lang gehaald. Ze gaan voor nog meer. Pascalle Cappetti Terneuzen Kijk op de site bij/video Fietsen voor KWF' Lilian en André Pieters fietsen duizenden euro's bij elkaar voor de Delta Ride for the Roses. FOTO PETER NICOLAI -Lilian Pieters, collectant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39