ACHTERDESCHERMEN 9 Gevels, dakpannen en zonnepanelen reinigen, ramen wassen en schoorstenen vegen. Het is zomaar een greep uit het takenpakket van medewerkers van B&E Reiniging in Yerseke. Eén ding is zeker, wie hier wil werken mag geen last van hoogtevrees hebben. 'm m wmmif In alle vroegte verzamelen de medewerkers van B&E Reini ging zich bij de loods in Yer seke. Gezamenlijk worden alle bedrijfsbussen ingeladen en na een bakje koffie gaat iedereen zijn eigen weg. Dat geldt ook voor Je roen van Goethem, die hier pas drie maanden werkzaam is. „Meestal gaan we in duo's naar de klanten, slechts een enkele keer alleen. In de korte tijd dat ik bij dit bedrijf werk heb ik al veel uiteen lopende klussen meegemaakt. Vo rige week nog had ik een bijzon dere ervaring bij een bedrijfspand in Goes. Aan de achterkant van het gebouw moesten de ramen wor den gewassen en daar kon je maar op één manier komen: door het water. Ik heb een waterpak aange trokken en stond tot mijn middel in het water." Een gemiddeld schoonmaak- en glazenwasbedrijf is B&E Reini ging niet. Stofzuigen en dweilen worden vandaag dan ook niet in de bussen geladen. ,,We zijn ge richt op de buitenzijde van gebou wen, interieur schoonmaken doen we niet", vertelt mede-eigenaar Eduard van Oeveren. ,,We komen voornamelijk bij bedrijven, parti culieren zijn ook welkom, maar al leen voor grondige schoonmaak beurten." Afwisselend, dat is de term die Van Oeveren gebruikt als hij praat over de werkzaamheden. „Iedere maand reinigen we de Wester- scheldetunnel, we hebben al ge werkt op vakantieparken in Texel en in Duitsland en vorig jaar zelfs de ramen van het jacht van de Sa- oedische koning gepolijst. Dat was in de haven van Vlissingen, maar mijn compagnon heeft al eens een vliegreis naar Saint-Tropez ge maakt om daar een jacht te polijs ten. Kan het werk uiteenlopen- der?" Hoogste toren Hoogtevrees moet je bij dit werk niet hebben, weet ook werknemer Steven de Wolff. ,,Dat is 'not done', want de ene dag sta je met een hogedrukspuit op een hoog werker van 40 meter om een hoge kraan schoon te maken en de an dere dag reinig je de hoogste toren van Antwerpen." Terwijl Van Oeveren vandaag druk is contacten te leggen met enkele bedrijven, gaat De Wolff op pad om gevels te reinigen bij uien- bedrijf Jonika in Oostdijk. Na aan komst op de 'werkplaats' worden golfplaten met een borstel met zeep ingesmeerd. Vervolgens rei nigt De Wolff, samen met collega Adelmar, met een hogedrukspuit m' -É de gevels. Alles is weer spic en span als de heren van de kraan af stappen en het werk er op zit. Aan het einde van de dag komen alle werknemers weer samen in de loods. De Wolff: ,,Het zit er weer op voor vandaag, nog geen idee waar we morgen heengaan. Dat houdt het afwisselend en leuk." zaterdag 11 mei 2019 GO Hoogtevrees is 'not done' Hans Puik Steven de Wolff (met bor stel) en zijn collega Adelmar maken de gevels schoon van ui- enbedrijf Jonika in Oostdijk. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN Mede-eige naar Eduard van Oeveren op het kantoor van B&E Reini ging in Yer- seke.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37