mms Vf 1 UH.L' Hl Bellen voor een duwtje 7 LEEGSTAND IDEE Ondernemer Robèrt Brunke hoopt op medestanders voor zijn idee om de Spuistraat en Oude Markt in Vlissingen aan het bruisen te krijgen. Hij wil een markthal in het leegstaande pand dat nu tussen die gebieden de sfeer staat te bederven. Sint Laurens heeft vlag versluis willeboer Elf ondernemers willen een markthal voor bij zondere dingen opzet ten met een entree aan zowel de Spuistraat als aan de Oude Markt in Vlissingen. Zodat nieuwsgierigen als vanzelf in de binnenstad verzeilen. Dat doet de Marktstraat tussen de twee gebieden veel te weinig. Het donkere straatje tussen De Fonteijne en het pand naast de voormalige bibliotheek is te duis ter om bezoekers uit te nodigen. Zwartgat Achter de donker getinte glasgevel gebeurt al maanden niets meer. Lego-attractie Blokje bij Blokje mocht er geruime tijd in zitten, maar moest een paar maanden ge leden de biezen pakken. Er gaan wel geruchten over mogelijke su permarkt-gemaksformules die er zouden kunnen komen, maar voorlopig gebeurt er helemaal niets. VLISSINGEN Lang niet alle stem- bureau's in Vlissingen zijn goed te bereiken voor mindervaliden. Hoge drempels, te steile hellingbanen en zware deuren zijn niet altijd te ver helpen. Een telefoonnummer bij de ingang kan soelaas bieden. Komt een rolstoeler of scootmobielge- Brunke heeft geen zin nog lang tegen dat zwarte gat naast zijn zaak The Food Company aan te kijken. ,,Als we willen dat het Vlis- singen beter gaat, moeten we het zelf gaan doen. Mensen moeten een reden hebben om naar Vlis- singen te komen. Diversiteit is de sleutel. Als beginnend onderne mer kun je niet van start met zware vaste lasten. Dan moet je het samen doen." Onderscheidend Zijn idee is de gevels aan weerszij den te openen en de ruimte te ver delen in stekken waar allerhande bruiker het stemlokaal niet in, kan die even een stembureaulid bellen voor hulp. Die kan dan een handje helpen. Vlissingen heeft niet ge noeg geld om alle knelpunten bij de stembussen te verbeteren. Alle pro blemen oplossen, zou 17.000 euro kosten. Als we willen dat het Vlissingen beter gaat, moeten we het zelf gaan doen zaken worden aangeboden: bij zondere hapjes en drankjes en in grediënten, verse groenten en fruit, wijnen, mooie cadeautjes of een portretstudio, een knip-me- even-bij-kapper, als het maar ori- SINT LAURENS Raar toch ei genlijk dat Sint Laurens geen eigen vlag heeft, vond de dorps vereniging. En dus hebben ze die gewoon zelf gemaakt. Of nou ja, ontworpen. ,,Sint Laurens heeft geen vlag maar wel een wapen. Dat wapen hebben we gebruikt", vertelt Anneke de Pagter, voorzitter van de dorpsvereniging. Het wapen bestaat volgens De Pag- ter uit een schaal met vlammen. ,,Het verhaal is dat dit verwijst naar Sint Laurentius die werd geroosterd in Rome." Het be stuur van de dorpsvereniging heeft dat wapen op een gele on dergrond gezet. Geel, omdat de vlammen ook geel zijn, maar in een iets andere tint. gineel en onderscheidend is. Liefst met een uitnodigend zitje bij beide entrees. ,,Dan trek je de nieuwsgierigen naar binnen en krijg je doorloop. Je kunt er ook flexwerkplekken maken. Er is ze ker ruimte voor twaalf tot veertien eenheden. Dan kun je de kosten spreiden met elkaar en samen mooie promotie maken. Ik wil dat plan ontwikkelen en opzetten, maar dan heb ik de steun nodig van het publiek en mijn binnen stadscollega's. Samen ben je sterk." Het idee is niet nieuw, maar hoeft niet voorbehouden te zijn aan grote steden, vindt Brunke. ,,Kijk naar de agora's in Grieken land, overal zijn markthallen. Daar is altijd wat te doen. Er is levendig heid, het zijn ontmoetingsplaat sen." Inschrijving Brunke wil een inschrijving hou den voor geïnteresseerden. Met makelaar Sinke is hij al gaan kijken in het pand. Die neemt het idee mee naar vastgoedbeheerder MVGM in Middelburg. Brunke hoopt op gunstige condities. En op steun en medewerking vanuit het gemeentehuis. Beglazing Kunststof kozijnen Aluminium kozijnen nVPVJll 1 zaterdag 11 mei 2019 'Markthal laat Vlissingen weer bruisen' Robèrt Brunke heeft verschillende ideeën voor de leegstaande ruimtes tussen de Spuistraat en de Oude Markt. foto ruben oreel Claudia Sondervan Vlissingen -Robèrt Brunke, ondernemer L I De Zompe 2a, Serooskerke 0118 - 629 056 www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35