IN DE REGIO h 6 Inwoners willen geen 'Cadzandse toestanden' Afvalbeleid Middelburg tegenstrijdig meent LPM MIJN DORP, MIJN STAD Een maquette met twee ver nieuwde hotels, Noordzee en Zon- neduin, 'die veel te hoog boven de duinen uittorenen en samen een soort muur vormen'. Met een par keerkelder onder de duinen die zorgt voor veel autoverkeer van het naar het gebied. En met het ver plaatste Marie Tak van Poortvliet Museum, terwijl recent bleek dat het overgrote deel van de inwoners het in die vorm daar echt niet wil. Kleinschalig Krijn Jan Provoost stelt klip en klaar dat dit echt niet past bij wat de Stadsraad voor ogen heeft. ,,We willen dat het allemaal kleinschalig blijft. Vernieuwing en aanpassing prima, maar wel binnen de contou ren van het bestemmingsplan." Hij heeft het idee dat de gemeente ge woon de wensen van enkele onder nemers en de museumstichting één op één vertaalde zonder reke ning te houden met wat er leeft binnen Domburg. Jaap Labrujere (Burgerinitiatief Domburg Waarheen) spreekt ronduit van een megalomaan plan dat bij uitvoering 'het Nehalennia- gebied naar de donder helpt'. ,,Wij willen hier geen Cadzandse toe standen met hoogbouw." Ook vindt hij het heel vreemd om een parkeerkelder in dat gebied te plan nen, waardoor er veel auto's heen We hielden er rekening mee dat niet iedereen het zou omarmen en weer rijden. ,,Waarom niet een autoluw centrum met aan de rand een parkeerterrein?" Nieuwe start Richard Sterneberg (Vereniging Nehalennia) is blij dat ambtenaren na het horen van alle bezwaren, di rect besloten het college voor te stellen om een nieuwe start te ma ken waarbij inwoners veel meer worden betrokken. ,,Zo moet het." Tom Maas zit met zijn hotel Ne- halennia in het gebied en zegt dat iedereen wil dat het wordt opge knapt. Hij hoopt dat de gemeente na het debacle van donderdagavond kiest voor kleinschaligheid, voor een aanpassing die past bij de schaal van Domburg als familie badplaats. ,,Dat is toch de vorm van toerisme die we hier willen." Wethouder Arie Schot zegt dat hij niet voorzien had dat er zoveel weerstand zou zijn tegen de ideeën die donderdag via de maquette werden gepresteerd. ,,We hielden er rekening mee dat niet iedereen het zou omarmen. Maar zo massaal, dat was niet voorzien." Het plan is nu van tafel, vervolgt hij. ,,We gaan nu samen met een kleinere klank bordgroep verder." Hij benadrukt dat er geen tijdschema is waaraan de groep zich moet houden. ,,We willen dat het nu goed gaat." 'Het nieuwe afvalbeleid van de gemeente Middelburg is tegen strijdig en de brief die de ge meente daar over rondstuurde zorgt eerder voor verwarring dan dat die uitleg geeft.' Dat zegt de LPM in Middelburg. De partij is niet te spreken over de nieuwe manier van afval inzamelen. Inspraak De Middelburgse afvalbakken worden gechipt, zodat de ge meente kan aflezen hoe vaak die voor leging aan de stoeprand staan. Voor het restafval wordt voortaan per leging betaald, on geacht hoeveel er in de kliko zit. Is die aanpak onderwerp ge weest van enige inspraak of overleg met de burgers, wil de LPM weten. En wanneer is de uitkomst van dat overleg naar de gemeenteraad gestuurd? Het is tegenstrijdig met de wens van minder restafval om de vulopening van de kliko's te versmallen van zestig naar veer tig liter, vindt de partij. ,,De standaardmaat van de kleinste vuilniszak is 60 liter. Dat bete kent dat het afval in twee vuil niszakken moet worden aange boden in plaats van in één?", schrijft de partij. Duurder Op deze manier wordt het voor de burger niet goedkoper om af val goed te scheiden, vindt de LPM. Het lijkt de partij eerder een manier om de inkomsten te verhogen. Als vaker legen duur der wordt, is het risico op afval- dumpingen groter, denkt de LPM. Ze wil aanvullende maat regelen die de afvalbewuste in woner juist belonen. Foto's in bunker en ringrijden Lentefair Lammetjesdag Presentatie EP van Brontyde Zaterdag Zondag zaterdag 11 mei 2019 WA Domburg veegt plan Nehalennia van tafel Domburgers hopen dat de ge meente Veere nu echt samen met hen optrekt bij het maken van plannen voor het Nehalenni- agebied. Ze zijn stom verbaasd dat de klankbordgroep donder dagavond geconfronteerd werd met een maquette waar bijna niemand zich in kan vinden. Emile Calon Domburg Deze maquette zorgde voor een schok bij de leden van de klankbordgroep. Zo willen ze niet dat het Nehalenniagebied er ooit uit komt te zien. beeld gemeente veere - Wethouder Arie Schot Claudia Sondervan Middelburg RITTHEM In Ritthem is er vandaag een wedstrijd ringrijden in de Dorpsstraat. De wedstrijd is van 08.00 tot 17.30 uur Ook is de bunker aan Louwerse's Wegeling open tussen 10.00 en 16.00 uur. Er zijn foto's te zien over de geschiedenis van Ritt hem en van Souburg tij dens de inundatie. De toegang is gratis. MIDDELBURG Rond de Ontmoetings- kerk in Middelburg wordt vandaag een len- tefair gehouden. Er is een rommel- en kleding- markt en er worden boeken verkocht. Voor kinderen is er onder meer een springkussen en een speurtocht. Be langstellenden zijn van 09.30 tot 13.30 uur wel kom, Oosterschelde- straat 1 in Middelburg. MELISKERKE Boerderij Mariekerke in Meliskerke houdt van daag een lammetjesdag. Bezoekers kunnen de lammetjes bekijken en voor kinderen is er een knuffelhoek, skelter baan, springkussen en buitenspeeltuin. De schapen worden om 16.30 uur gemolken. Be langstellenden zijn van 10.00 tot 17.00 uur wel kom op boerderij Marie- kerke, Mariekerke 24. De toegang bedraagt een euro per persoon. In Meliskerke wordt vandaag een lammetjesdag gehouden. foto ruben oreel VLISSINGEN De band Brontyde pre senteert vandaag een nieuwe EP genaamd Grace in Defeat Naast Brontyde treden ook Fire Within en Dance With Dragons op. Het optreden begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Piek in Vlis- singen. De toegang is gratis. AAGTEKERKE Gale rie BANK, Burg. Bos- selaarstraat 3, 12.00 17.00 uur: Exposities met werk van Zeeuwse kunste naars ARNEMUIDEN Mu seum Arnemuiden en 't Uusje van Eine, 13.00-17.00 uur: His torie, visserij en streekdrachten, the matentoonstelling 'Herinneringen aan de Tweede Wereld oorlog' en tentoon stelling 'Peilen op de riemen' MELISKERKE Smaak en Belevenis boerde rij Mariekerke, 10.00 17.00 uur: Lamme tjesdag MIDDELBURG Ci nema Middelburg, vanaf 18.30 uur: Ver toning 'Grace a Dieu' en 'High Life'; De Spot, 20.30 uur: Op treden Amstel Quar tet met DJ Kypski; Kaffee 't Hof, 22.00 uur: Officiele start Temple of Techhouse met optredens van o.a. Laurens van Dijk en Manoah VLISSINGEN Wal- straat en Schelde- plein, 08.00-15.00 uur: Versmarkt; AH XL terrein, 09.00 11.00 uur: Oud papier actie; Parkeerplaats Machinefabriek, 09.30 uur: Rondlei dingen voer het Scheldekwartier; De Piek, 20.00 uur: EP- Presentatie Brontyde WESTKAPELLE Pol derhuis, 11.00-16.00 uur: Tuus emaekt Markt MIDDELBURG Ci nema Middelburg, vanaf 11.30 uur: Ver toning 'Gloria Bell' en 'Grace a Dieu'; Kou- dekerkseweg 139, 13.30 uur: Jeu de Boules bij CJBM VEERE Museum Veere, 14.00-15.00 uur: Exclusieve rond leiding langs exposi tie met Adri Franke VLISSINGEN St. Ja- cobskerk, Oude Markt 2, 15.30 uur: Nederlands Kamer koor o.l.v. Paul van Nevel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34