Verlies Zeeland is getreuzel met kazerne beu Wegen sneller vrij na ongevallen 2 MAIKEL HARTE Column Nu ga ik een stukje schrijven over een onderwerp waar ik zelf niets meer over wil lezen: Ajax- Tottenham Hotspur. De afgelopen maanden kon ik er geen genoeg van krijgen, ik heb alle voorbeschouwingen gekeken en als Ajax won ging ik pas naar bed als alle reacties waren ge weest. laatste doelpunt de televisie uitge zet en daarna heb ik er niets meer over willen lezen en over willen zien. De pagina's waarop er in deze krant aandacht aan werd be steed heb ik meteen omgeslagen, als er iemand op televisie het woord Ajax liet vallen, zapte ik verder en als er iemand tegen mij over begon dat 'we vooral trots moesten zijn' dan liep ik meteen door. Ik ben een slechte verliezer. Dat ben ik als ik een spelletje doe en dat ben ik als ik naar sport kijk. En altijd als er weer zoiets gebeurt moet ik denken aan Nederland- België in 1985. Ik was elf jaar en Nederland stond op het punt zich na jaren weer voor een groot eind- toernooi te plaatsen totdat Geor ges Grün net voor tijd namens Bel gië een fataal doelpunt maakte. Ook toen zette ik de televisie met een uit. minnende jongetjes en meisjes er woensdagavond, net zoals ik dat toen deed, huilend naar hun slaap kamer zijn gegaan. Het is ook een typisch Nederlandse nederlaag. Eigenlijk beter kunnen voetballen, maar het uiteindelijk toch niet redden. Zo ging het dus toen tegen die Belgen, zo ging het op de WK's van 1974 en 1998 tegen respectie velijk Duitsland en Brazilië, op de EK's van 1992 en 2000 tegen de Denen en de Italianen en zo zijn er nog wel een aantal wedstrijden te noemen waarin we de winst, hoe wel we beter zijn, niet over de streep kunnen trekken. En dus krijgen we zowel in de Champions League als in de Europa League een volledig Engelse finale. Die Engelsen mogen dan eigen lijk niet bij Europa willen horen, ze zijn wel verdacht veel op Duit sers gaan lijken. Het is een typisch Nederlandse nederlaag DE STELLING Weekend: Mijn moeder is de beste van de hele wereld Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters MORSEN IS HET MOE&ER&AS mortal kombat killroom pasion RE MOEDER ALLER VIREO SAMESÜ Elijah en Dani Wilde treden op tijdens bluesmis Nakatomi op 90's podium van Beachboom VLISSINGEN Tom Berendsen komt naar Zeeland Volgens de oorspronkelijke plannen zou de Michiel Adriaanszoon de Ruyterkazerne in Vlissingen al lang en breed in bedrijf zijn. Maar anno 2019 zijn het ministerie en verte genwoordigers van de mariniers nog altijd in onderhandeling over de inrichting van de kazerne en de voorwaarden waaronder de verhui zing van Doorn naar Vlissingen plaats moet vinden. Ook de Tweede Kamer wil er nog over debatteren, maar wanneer dat gebeurt is ondui delijk. Miljoenen Gedeputeerde Carla Schönknecht en wethouder Albert Vader hebben een brief opgesteld waarin ze de staatssecretaris er op wijzen dat de Zeeuwse samenleving jaarlijks vele miljoenen misloopt door de vertra ging. Staatssecretaris Visser liet de Tweede Kamer op 25 april weten dat een besluit over het bouwrijp ma ken niet voor de zomer te verwach ten is. Die briefwas de druppel voor de twee Zeeuwse bestuurders, die zich tot nu toe terughoudend heb ben opgesteld in de discussie rond de kazerne. Hun geduld lijkt nu op. Ze willen op korte termijn een be stuurlijk overleg met Visser. Als er geen zicht komt op spoedige aan vang van de bouw, zal het Rijk met Volgens de eerste plannen zou de kazerne in Vlissingen al lang en breed in bedrijf moeten zijn economische maatregelen moeten komen om de schade voor de Zeeuwse samenleving te compen seren. Niet alleen Zeeland vraagt om vaart in het dossier. Ook de ge meente Utrechtse Heuvelrug wil dat de mariniers volgens plan uit Doorn vertrekken. De gemeente wil een woonwijk op het huidige kazer neterrein bouwen. Vanuit verkeerscentrale Zuid-Ne derland in Helmond wordt vieren twintig uur per dag en zeven dagen in de week het verkeer op alle rijks wegen in Zeeland, Noord-Brabant en Limburg aangestuurd. Sinds 1 april verzorgt de verkeerscentrale ook de incidentmelding op de pro vinciale wegen in Zeeland. Ook worden de 22 kantonniers van de provincie Zeeland bij een incident vanuit Helmond aangestuurd. De wegverkeersleiders sturen vervol gens de weginspecteurs van Rijks waterstaat en de kantonniers van de provincie Zeeland aan in het af handelen van de incidenten. Nog een pluspunt van de samenwer- king: de Verkeerscentrale kan anti ciperen op bijvoorbeeld een afslui ting van de Zeelandbrug door maatregelen op de Oosterschelde- kering hierop af te stemmen. Via de verkeerscentrale wordt verkeersin formatie 24/7 doorgegeven aan lan delijke informatiediensten, zoals routeplanners. Omrijden Gedeputeerde Harry van der Maas ziet veel voordelen van de samen werking: ,,Als provincie vinden we het belangrijk dat mensen op tijd op hun bestemming zijn, voorzie ningen kunnen bereiken of dat goe deren op het juiste moment aanko men. Over het algemeen kennen we weinig files in Zeeland. Maar als er onverhoopt een keer een ongeluk gebeurt, leidt dat al snel tot flink omrijden en lange files. Daarom is het zo belangrijk dat de weg na een ongeval of ander incident snel weer vrij is." Volgens onderzoek van Rijkswa terstaat, Berenschot en TNO levert effectief incidentmanagement de economie landelijk zo'n 150 tot 200 miljoen euro per jaar op. 2 of 3 dagen all-inclusive in Zeeland nabij het strand zaterdag 11 mei 2019 Woensdagavond heb ik na het Ik vraag me af hoeveel voetbal- Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ga graag naar het theater 660 reacties KWADENDAMME Swingen tijdens de kerk dienst. Morgen kan het weer tijdens de traditio nele bluesmis in de H. Bonifaciuskerk in Kwa- dendamme. Zangeres Dani Wilde uit het Ver enigd Koninkrijk treedt op met het Elijah koor onder leiding van Trea Kuijsten en Govert van der Kolm. Elijah heeft opgetreden met Chi Col- trane en zingt niet alleen gospels, maar ook soul en pop. Voorganger is pastor Rens Stobbelaar. Na afloop is er koffie, thee of een glas Bonifa- ciusbier. De dienst begint om 10.45 uur. SCHARENDIJKE Het Beachboom Festival heeft nog een naam toe gevoegd aan het pro gramma: Nakatomi. De act, onder meer bekend van de singles Children of the Night en Sing, staat zaterdag 3 augustus op het 90's podium (één van de drie podia). Behalve Nakatomi treden onder meer op: The Par- tysquad, Mr Polska, T Spoon, Dune en 2 Bro thers on the 4th Floor, Maan, en Deepend en Funkerman. Het thema dit jaar is 'orange sunset'. Meer informatie, de line up en tickets zijn te vin den op beachboom.com. Tom Berendsen (36), namens het CDA kandi daat voor het Europees Parlement, brengt maandag een werkbe zoek aan Zeeland. In het haveninformatiecen trum Portaal van Vlaan deren in Terneuzen spreekt hij met verte genwoordigers van North Sea Port, Dow en VNO/NCW. Hij moet de belangen van de provincies Zee land en Noord-Brabant gaan vertegenwoordi gen. Berendsen (36) staat op de derde plaats van de CDA-lijst voor de verkiezingen van 23 De provincie Zeeland en de ge meente Vlissingen zijn het voortdurende uitstel van de bouw van de marinierskazerne beu. Ze willen op korte termijn van staatssecretaris Barbara Visser (Defensie, VVD) horen wanneer ze de knoop doorhakt. Theo Giele Vlissingen Een samenwerking tussen de provincie en Rijkswaterstaat moet ervoor zorgen dat onge vallen en pechgevallen op de Zeeuwse wegen sneller en effi ciënter worden opgelost. Beide partijen ondertekenden gisteren een overeenkomst die dat be oogt. Luc Oggel Vlissingen Hotel de Elderschans hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 1 of 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1 x uitgebreid lunchbuffet (bij 2 nachten) 1 of 2 x avondbuffet tussen 18-20 uur Onbeperkt dranken van de kaart Nabij Brugge en Knokke gelegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2