\jcrüY i Vandaag bji deze krant Thijs H. ontsnapte na steekpartijen uit kliniek II JOL Cannes filmposter Je vindt je donorvader en dan? 'Verdachte leed aan psychose' Walcheren Buma. 'Een hart van steen, een hart van goud, omdat ik van je houd.' De vijfjarige Chloë van Sonsbeek uit Oost-Sou burg verwent haar mama zondag extra, omdat het moederdag is. Ze is apetrots op het hartje dat ze heeft gemaakt. De andere leerlingen van basisschool Twee master-Kameleon in Oost-Souburg maakten ook alle maal een mooie tekening op een tasje. Oh ja, natuurlijk nog niets aan de mama van Chloë verklappen! Het CDA maakt zich op het tijdperk na Vlissingen welI m mrnmm Hommages aan de sterren Steeds meer kinderen vinden via dna-test hun biologische vader Thijs H. is woensdag ontsnapt uit de kliniek waar hij zichzelf had gemeld, nadat hij drie mensen zou hebben omge bracht. Hij maakte gebruik van de chaos die ontstond toen - ook daar - een steekpartij plaatsvond. Koen Voskuil Carla van der Wal Heerlen De gevaarlijke 27-jarige moordver- dachte liep na zijn ontsnapping uit ggz-instelling Mondriaan in Maas tricht veertien uur vrij rond, schrijft dagblad De Limburger. De politie moest afgelopen woensdag avond daarom groot alarm slaan. Diezelfde avond wisten agenten hem te arresteren. H. had zich de avond daarvoor Het kan dat stemmen hem ingaven om mensen met honden om te brengen —Ernst Ameling, psycholoog zelf bij Mondriaan gemeld, waar hij werd opgenomen op de geslo ten afdeling. Vlak voor zijn ont snapping ging het brandalarm af, mogelijk veroorzaakt door H. zelf. Met het steekincident binnen Mondriaan, waardoor vier mensen naar het ziekenhuis moesten wor den gebracht, had H. niets te ma ken. H., die wordt verdacht van het doodsteken van drie mensen, klopte de afgelopen maanden bij meerdere medische instanties aan. Dat melden bronnen aan deze krant op basis van zijn medisch dossier. Volgens forensisch psy chologen leed hij aan een psy chose. Een politiebron zegt dat H. na zijn arrestatie woensdag dusda nig in de war was dat van een zin nig verhoor vrijwel geen sprake was. Hij moest eerst met medicatie tot bedaren worden gebracht. Tijdens een psychose lijden mensen aan waanideeën ofhallu- cinaties. „Ze kunnen een on wrikbaar geloof hebben in een verkeerde werkelijkheid. Bij voorbeeld dat ze worden vergiftigd en alles in het werk moeten stellen om dat te voorko men", zegt foren sisch psycholoog Ernst Ameling. ,,Zo'n staat kan soms dagen aan houden.'' H. wordt ver dacht van het doodsteken van een 56-jarige Japanse in de Scheveningse Bos jes in Den Haag en het doden van een 63-jarige vrouw en een 68-ja- rige man op de Brunssummer- heide in Limburg. Alle drie de slachtoffers lieten op dat moment hun hond uit. Volgens Ameling zijn mensen tijdens een psychose vaak goed in staat om rationele afwegingen te maken. Bijvoorbeeld om hun daad te plegen in een bosrijke omge ving, in plaats van een drukke win kelstraat. „Maar het kan ook zijn dat stemmen hem ingaven men sen met honden om te brengen. We weten nog veel omstandig heden niet." P4 zaterdag 11 mei 2019 Ongelijk begin van droge fase 14°C pzc.nl Ook voor het laatste cfk regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: Nieuwsmedia Prijs €3,70 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 Deventer hoefde Annie niet, 11 »P10 1688 5 5 5 5 47"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1