IN DE REGIO Schouwse politiek stemt tegen Brouwerseiland ADRZ in Zierikzee stopt met chemokuur 6 niHi - m MIJN DORP, MIJN STAD Wendy Wagenmakers Zierikzee Na de vernietigende uitspraak van de Raad van State, die het project van tafel veegde omdat te weinig rekening zou zijn gehouden met de belangen van windsurfers en de na tuur, kwam de Schouwse coalitie met een motie. Daarin wilde zij het signaal afgeven dat het project niet op politieke steun hoeft te rekenen voor een doorstart. Grote roerganger Die motie wekte echter geen sym pathie van de oppositie, waarvan de meerderheid altijd al tegen Brou werseiland was, maar juist irritatie. Want, zo stelde SP'er Anita de Vos, wanneer de Raad van State andere conclusies zou hebben getrokken, dan hadden deze partijen zichzelf op de borst geklopt over het fantas tische resultaat. ,,En hadden ze bij de opening van het vakantiepark met een glas champagne in de hand met alle liefde het lintje doorge knipt." De partijen, zo concludeerde De Vos in een fel betoog, zijn honderd tachtig graden gedraaid en hebben I I ;rS- vj<* 1 dus iets uit te leggen. ,,De indie nende fracties, grote roerganger Lievense voorop, hebben zich van uit het niets opgeworpen als dé be schermers van ons mooie land schap. Hun strategie wat betreft beeldvorming is duidelijk, zij wil len de boeken in als dé partijen die een streep door Brouwerseiland hebben gezet. En verdraaid, ze lij ken er hier en daar nog mee weg te komen ook." Mailtje Behalve de SP stemden ook de frac ties van VVD, Hart voor Schou- wen-Duiveland en D66 tegen de motie. De VVD omdat die eerst de gevolgen van het afschieten in beeld wil hebben, de andere twee partijen om dezelfde redenen als de SP. „Waarom een motie?", vroeg Sandra Fontein van D66. ,,Een mailtje had ook volstaan. Onze par tij was altijd al tegen en heeft nu dus niets uit te leggen." Waarbij zij leek te vergeten dat haar partij na een lange periode van nadenken pas op de vooravond van de besluitvorming een standpunt innam over Brouwerseiland. De motie werd toch met een meerderheid aangenomen. Ook al werd dat door wethouder Jacque line van Burg (LSD) met klem ont raden. ,,Behalve een politieke wer kelijkheid is er ook nog een juridi sche werkelijkheid. Onze adviseurs zijn het vonnis aan het bestuderen om te zien wat de gevolgen zullen zijn." Boek dicht Eén ding is zeker: na veertien jaar is het boek Brouwerseiland definitief dicht. Tot grote opluchting van alle gemeenteraadsleden van Schou- wen-Duiveland. Wendy Wagenmakers Zierikzee Dat besluit is gevallen, omdat volgens woordvoerder Mirjam van Zuilen de kwaliteitseisen strenger worden. ,,Eén van die ei sen is de aanwezigheid van dok toren en verpleegkundigen. Dat kunnen we in Zierikzee niet ga randeren, in Goes en Vlissingen wel. Wat betreft kwaliteitsgaran tie zijn dat veiligere plekken." De verplaatsing betreft 86 pa tiëntbehandelingen, met een ge middelde van zes behandelingen per dag. ,,Een groot deel van deze patiënten komt al van Walcheren en de Bevelanden", legt Van Zui len uit. ,,Sommigen gaan naar Zierikzee, omdat de wachttijden daar korter zijn. Circa veertig pro cent van de patiënten oncologie in Zierikzee komt niet van Schouwen-Duiveland zelf." Meer doktoren in Zierikzee zetten om alle oncologische dag behandelingen daar te houden, was geen optie. ,,Dat hangt na tuurlijk allemaal samen met geld", zegt Van Zuilen. Behalve de oncologische dag behandelingen staan volgens Van Zuilen niet meer verhuizingen op de rol. ,,Wel zijn we met huis artsen het hele palet aan zorg in Zierikzee aan het bekijken. Dat gaat twee kanten op: patiënten krijgen thuis zorg of de zorg con centreert zich vanwege alle kwa liteitseisen. We willen weten wat patiënten van huisartsen en het ziekenhuis nodig hebben. De vi sie volgt later dit jaar." Afscheidsconcert Kees van Eersel Zoeken naar bloeiende orchideeën Exposities van Juchtmans en Borsten Zaterdag Zondag zaterdag 11 mei 2019 SD Vakantie-eilandjes definitief van de baan Projectontwikkelaar Matthijs Zeelenberg kan zich de moeite van een alternatief plan voor Brouwerseiland besparen: de gemeenteraad van Schouwen- Duiveland is definitief klaar met zijn vakantie-eilandjes. Al was van unanimiteit donderdag avond in de raadsvergadering bepaald geen sprake. mtm. *6y«T* B ni- rZ9: Een impressie van hoe de architect Brouwerseiland voor ogen had. illustratie zeelenberg architectuur Het ziekenhuis in Zierikzee stopt oncologische dagbe handelingen. Voor bijvoor beeld chemokuren moeten patiënten vanaf juli voortaan naar Goes of Vlissingen. GOES Organist Kees van Eer sel neemt afscheid van het concertpodium en doet dit aan de hand van een reeks concerten. Het eerste concert is vandaag op het voorma lige Deakensorgel in de Grote of Maria Magdale- nakerk in Goes. Van Eersel speelt wer ken van onder anderen Max Reger, C. Hubert Parry, Charles V. Stan ford, Healy Willan en André Verwoerd. Het concert begint om 20.00 uur en is voor ie dereen gratis toeganke lijk. Wel zal er na afloop een collecte plaatsvinden voor het onderhoud van het orgel in de kerk. DREISCHOR Staatsbosbeheer ver zorgt twee orchidee-ex cursies op 12 en 19 mei in Dreischor. Een gids van Staatsbos beheer neemt deelne mers mee naar natuur gebied Dijkwater waar orchideeën beginnen te bloeien. Het startpunt op 12 en 19 mei is de knotwilgen- dreef aan de Weg door het Dijkwater tussen Sir- jansland en Dreischor. De excursie begint van daag om 13.30 uur. Deelname kost 5 euro, kinderen tot en met 12 jaar betalen 2,50 euro. Aanmelden kan via staatsbosbeheer.nl/ schouwenduiveland. Orchideeën in Dreischor. foto kees ringelberg GOES Kunstschilder Jus Juchtmans en installa tiekunstenaar en beeld houwer Henric Borsten exposeren tot en met 15 juni in Galerie Van den Berge, Albert Joachimi- kade 5 in Goes. De twee kunstenaars zijn vandaag tijdens de opening van 15.00 tot 18.00 uur aanwezig in de galerie. BROUWERSHAVEN Moeders aan de Markt, 15.30-17.00 uur: Workshop Moe derdaggeschenk; BURGH-HAAMSTEDE Natuurinformatie- en trampolinecentrum, 11.00-18.00 uur: Fietsroute Ontdek de Meidoorn; WG Boot laan 8, 13.00-16.00 uur: Open dag Scou ting; DREISCHOR Streek- en Landbouwmu seum Goemanszorg, tussen 11.00 en 16.00 uur: Demonstraties vlasbewerking; NIEUWERKERK Kerk plein, 9.30-15.00 uur: Rommelmarkt; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.30 uur: Klaverjassen en joke ren; OOSTERLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Concert Oosterlands Fanfare en Luctor et Emergo; SCHARENDIJKE De Putmeet, 19.30 uur: Zeeuwse Sien; SIRJANSLAND CZAV-loods, 10.00 14.00 uur: Rommel markt; ZIERIKZEE Etalage Havenplein 10, dag en avond: O kijk, Zie- rik langs de Ee!, route met raamex- po's; Gravensteen, 14.30 uur: Rondlei ding door de oudste gevangenis van Zee land; Nieuwe Kerk, 20.00 uur: Opera Muziek Gala en Stand-up Opera; Noord- en Zuidha venpoort, 11.00-18.00 uur: Zierikzee 800; Kerkplein Zevengetij- straat, 9.00-15.00 uur: Rommelmarkt; ZONNEMAIRE Dorp, vanaf 9.00 uur: Op- haalronde rommel markt VV Zonne- maire; BURGH-HAAMSTEDE Natuurinformatie- en trampolinecentrum, 11.00-18.00 uur: Haai man fietsroute; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 11.00 uur: Familie- rondvaart, 13.30 uur: Familierondvaart laagwater.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 137