L i ulk N vr Piloten moeten hier een speciale vergunning hebben Druk, drukker, drukst m passagiers in 2018 en 950 vluchten per dag is Atlanta Hartsfield-Jackson International Airport 's werelds drukste vliegveld (gevolgd door Beijing en Dubai). Atlanta telt 192 gates en 630.000 vier kante meter grondoppervlak voor check-in, security, winkels en restaurants. Dat het hier zo druk is, komt omdat Hart sfield-Jackson de thuisbasis is van Delta Air Lines, een van 's werelds grootste luchtvaart maatschappijen, en omdat de luchthaven populair is bij prijs vechters als Southwest Airlines en Spirit Airlines. Op lucht vaartfora krijgt het vliegveld vooral kritiek: slechte service, lange wachtrijen en onaardig personeel. Zon, zee en strand Star Wars Springschans 40 Reizen Hartsfield-Jackson International Airport, Atlanta n Met ruim 107 miljoen Princess Juliana International Airport, Sint Maarten 4 Leg je handdoek neer op Maho Beach, dat in het verlengde van de landingsbaan ligt, en je kunt de vleugels bijna aanraken! De korte baan ligt ingeklemd tussen bergen en zee. Bij de strandbar op Maho Beach staan de aankomsttijden vermeld zodat je op de Boeing 747's kunt wachten. Deze komen het laagst over omdat zij de meeste meters op de baan nodig hebben om te remmen. Wel oppassen dat je niet wordt weggeblazen door de jet blast, de krach tige luchtstromen die zo'n toestel veroorzaakt. Ka» Chhatrapati Shivaji International Airport, Mumbai 3 Steeds vaker zijn vliegvelden halve pretparken, experience centers of bestemmingen op zich. Zoals de in 2014 geopende Chhatrapati Shivaji International Airport van Mumbai. Met een budget van ruim 2 miljard dollar werd het oude vliegveld, dat op 6 miljoen passagiers was berekend, vervangen door een pronkstuk waar 40 miljoen mensen per jaar terecht kunnen. De luchthaven is voorzien van de modernste technologie, maar het is vooral het uiterlijk dat het uniek maakt. Het bouwwerk, dat van ver boven de grond lijkt te zweven, zou uit een Star Wars film kunnen komen. Alle vormen vloeien in elkaar over. Beam me up, Scotty! Aérodrome de Courchevel, Frankrijk B Wintersportplaats Courchevel is populair bij de rich famous, die graag per helikop ter of privévliegtuig arriveren. De aanvlieg route en landingsbaan zijn echter zo lastig dat alleen piloten met een speciale vergunning hier mogen landen. Zij hebben een aparte training gekregen om op Courchevel te vliegen. De 537 meter lange landingsbaan bevindt zich op 2000 meter hoogte en is omringd door hoge bergen, kent verraderlijke winden en heeft een hellingsgraad van bijna 20 procent. Landen gebeurt bergop, vertrekken bergaf, waarbij het vliegtuig als het ware van een springschans wordt 'afgeschoten'. Aankomen en vertrekken vanaf de Aérodrome de Courchevel is in de winter extra spannend als er resten sneeuw en ijs op de baan liggen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 128