'Ik bedrieg hem maar zo voelt het niet' /1/^mqnd k/eet U/at Zij 9'Si^ A op het cU«d. BV DE LIEFDE Janneke (55) woont gelukkig samen met Mees (59), maar houdt in het geheim ook van Johan (45). Last van een schuldgevoel heeft ze niet. ,,Ik ben jong getrouwd, werd vroeg moeder en heb jaren als een bleue doos achter de geraniums gezeten. Ik had geen opleiding gevolgd en ook op seksueel gebied was ik onderontwikkeld. Mijn man en ik konden het goed met elkaar vinden, maar tussen de lakens gebeurde er weinig, althans niks waar ik plezier aan beleefde. Rond mijn veertigste besloot ik: zo wil ik niet oud worden. Ik had inmiddels een studie afgerond, vond een baan en stapte uit mijn huwelijk. Maar ja, hoe pak je het datingbestaan op als je zo lang hebt stil gezeten? Ik ging de online-markt op en heb er vanaf dag één van genoten. Al die leuke, aantrekkelijke mannen die ik ontmoette, die net als ik plezier wilden hebben, die mij en mijn lijf mooi vonden. En die zorgden dat ik opgewonden raakte, dat was ook nieuw voor mij. Ik ging me vrouw voelen, kocht voor het eerst lingerie, had lol en straalde van top tot teen. Het leukst vond ik de getrouwde man nen, die waren evenmin uit op een relatie als ik, verwachtten niets van mij en waren dus veilig. Zoals Johan, tien jaar jonger, een snelle yup met een goede baan, groot huis en dure auto. Een heel ander type dan ik, maar we hadden een enorme klik en belandden in bed. Daar was het helemaal een feest. Regelmatig hadden we super- geweldige lekkere seks, en daarna ging hij weer terug naar zijn vrouw. Zelf wilde ik geen huisje-boompje beestje. Totdat ik Mees ontmoette. We za ten op hetzelfde level, hielden van dezelfde dingen, konden goed praten en vrijen. Het voelde als: bam! We gingen samenwonen en dat doen we nu, zeven jaar later, nog steeds. En ze leefden nog lang en gelukkig? Zeker. Alleen ben ik Johan blijven zien, zonder dat Mees dat weet. Niet dat we wekelijks met elkaar afspreken, het is wel- eens twee jaar stil, maar op een bepaald moment sturen we elkaar toch altijd weer een pikant appje. Dan warmen we elkaar soms dagen op met berichtjes, die steevast uitdraaien op seks. Bij hem ofbij mij thuis, als we zeker weten dat onze partners er niet zijn. In het logeerbed, dat wel. Niemand zou het verwachten van mij. Een nette vrouw met een goede baan en een leuke relatie die zo'n dubbelleven leidt. En hoe het kan, weet ik ook niet, maar ik heb geen last van schuldgevoel. Lang gele den heb ik me voorgenomen te genieten van mijn leven, mijn vrouw-zijn, mijn lichaam, en dat doe ik door heerlijke seks te hebben. Met Mees, maar ook met Johan. Dat maakt mij gelukkig en daar heeft Mees óók profijt van. Hij komt niets tekort, al weet ik ook wel dat hij niet gevoelig zou zijn voor dat argument. Hij zou het echt niet fijn vinden als hij erachter kwam. Maar dat gebeurt niet. Ik wis altijd alle berichten meteen van mijn telefoon en laptop en chat niet als Mees in de buurt is. Die twee dingen houd ik zorg vuldig gescheiden. Hoe ik het zou vinden als Mees met een ander in bed lag, durf ik niet te zeggen. Ik zou jaloers en verdrietig zijn, denk ik. Een open relatie wil ik niet, hoe hypocriet dat ook is. Ik heb er veel over nagedacht en ik wéét dat ik Mees bedonder, maar toch voelt het zo niet. Als ik moest kiezen, zou het duidelijk zijn: dan blijf ik bij Mees. Maar ik hoef niet te kiezen. Ik houd gewoon van twee mannen.'' TEKST PAM VAN DER VEEN ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van Janneke, Mees en Johan zijn bij de redactie bekend. Ook pra ten over je relatie? magazine@persgroep.nl ZATERDAG 11 MEI 2019 31

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 119