'Blote huid tegen blote huid. Dat werkt ontspannend' Andere sekslessen we op de foto moeten twee dunne Indiase doeken om. ,,Je kunt tantra gekleed uitvoe ren'', zegt Vermeulen, ,,maar diehards be oefenen tantra in hun blootje. Wij gaan dus voor naakt, want als je iets doet moet je het goed doen.'' Duncan gaat, duidelijk niet op zijn gemak, op een poef zitten, in het mid den van het vertrek, tegenover de tantra leraren. Ik neem plaats op het zitzakje naast hem, en kopieer de houding van de instruc teurs: rechtop, kleermakerszit. ,,Wil jij ook zo gaan zitten?'' vraagt Naaborgh aan Dun can. Makkelijker gezegd dan gedaan. Hij vouwt zijn lange benen met moeite over elkaar en worstelt met de sarong, in een poging zijn edele delen te bedekken. Zo, de les kan beginnen. ,,We doen eerst een meditatiesessie.'' Naaborghs stem heeft een zangerige klank aangenomen. Vanuit mijn ooghoeken zie ik dat Duncan gaat verzitten. ,,Visualiseer Prana'', zegt Naaborgh zacht, ,,een energie bron die bij je kruin indaalt en zakt tot in je bekken.'' Ik probeer me te concentreren en stel me een warme lichtbol voor die door mijn lijf glijdt. Dat is nogal moeilijk met Duncan naast me die blijft bewegen. Zit alsjeblieft eens even stil, sein ik met mijn ogen. Na tien minuten spreekt Vermeulen uit wat ik al een tijdje weet. ,,Dit werkt niet. We pakken het anders aan. Ik moet jullie uit jullie hoofd zien te krijgen.'' Een ambi tieus plan. ,,Ga eens in de Shiva-Shakti- houding zitten.'' Vermeulen en Naaborgh doen de positie van het tantrische goden- paar voor. Even later zit ik - zonder doek, voor 'het beste effect' - bij Duncan op schoot. Mijn kruis op het zijne, mijn gezicht in zijn hals. Aangemoedigd door Vermeulen, die achter mij zit en haar hand op mijn rug legt, ademen we in hetzelfde trage tempo. ,,Voel je versmelten. Jullie worden samen één'', fluistert Naaborgh, die Duncan begeleidt. Duncans hart klopt tegen mijn borstkas en wat net niet lukte, slaagt nu wél: mijn ge dachten stoppen met ratelen. Ik kan me goed voorstellen dat duo-meditatie - blote huid tegen blote huid - ontspannend werkt na een lange dag. En dat hier 'ongedwongen seks' uit kan voortvloeien. ,,J e hoeft niks. Laat alles los en voel'', klinkt Vermeulens stem zacht. Dit deel van tantra bevalt me: de tijd nemen voor lichamelijk contact, zonder dat seks moet. Het zou niet bij me opkomen zomaar naakt bij Duncan op schoot te klimmen. Terwijl het lekker is. Duncan kreunt zachtjes, maar niet van genot; hij beweegt zijn benen, waar mijn volle gewicht op rust. Oefenen Of we misschien nog wat tips voor thuis willen, vraagt Vermeulen later. Dat willen we zeker. ,,Laat je maar achterover vallen.'' Ik doe wat ze zegt, mijn benen nog altijd om Duncans middel gevouwen. Oké. Bloot bij elkaar op schoot zitten voelde even on wennig in het bijzijn van vreemden. Maar poedelnaakt met gespreide benen liggen, is ronduit ongemakkelijk. Vermeulen voelt dat aan. ,,We kunnen op elk moment stop pen, hè'', zegt ze. Ik schud van nee, vast besloten zoveel mogelijk te leren waarmee we samen aan de slag kunnen. Het is de Moet je niet denken aan tantra, maar wil je wel samen op 'seksles'? Dat kan: er is van alles op de markt! Zo zijn er aller lei aftrek-, pijp- en vinger- lessen. Tijdens deze workshops leer je nieuwe, vaak verrassende tech nieken. Deze lessen zijn echt niet alleen leerzaam voor beginners. Soms kan het je seksleven veel goed doen om het eens anders aan te pakken. Verandering van spijs doet eten! Overweeg een cursus bondage of BDSM. Kijk bijvoorbeeld eens op de site van de Love Academy. Aardse types 'Duncan en ik zijn allebei vreselijk ongeduldig en broodnuchter. Dus niet direct de gedroomde doelgroep.' 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 116