kaay. Ik na afloop naar de spelers van Ajax. Nigel de Jong, Rafael van der Vaart, Wesley Sneijder. Frank Dokter, de cameraman, heeft toen mijn carrière gered. De hand waarmee ik de microfoon vasthield, bib berde zó erg. Het was geen gezicht. Hij duwde hem buiten beeld.'' Milan: ,,Nu vind ik Jeroen een van de beste interviewers van Nederland. Fijn om naar te luisteren. Hij stelt zichzelf niet cen traal, laat het een gesprek zijn en stelt de juiste vragen zonder een vervelend toontje. En dat zeg ik niet omdat hij mijn broer is.'' Milan: ,,Als ik naar hem toe moest voor de samenvatting van een wedstrijd, wist ik nooit hoe ik hem moest aanspreken. 'Pap' niet, 'Jan' ook niet. Ik mompelde maar iets. Kwam ik met de vraag hoe lang het moest zijn. Waar andere eindredacteuren altijd antwoordden met het aantal minuten, zei mijn vader: 'Maak maar zolang het leuk is'.'' Jeroen: ,,Hij kon het beste uit een team halen. Kwam ook door zijn werk als rector, waar hij met leerlingen én leraren te maken had. Femke Halsema zei het laatst zo: als je ergens binnenkomt, doe dan niet alsof je alles al weet, dan krijg je nooit iets terug van iemand. Mijn vader stelde zich kwets baar op. Ik zag dat terug in de Tour de France die we samen deden. Hij als eind redacteur, ik als verslaggever. Daar ben je met dertig man. En dan weet je: in zo'n Tour slaapt iedereen te weinig, wordt er keihard gewerkt. Dat gaat een keer schuren. Mijn vader wist dat de weg naar Parijs niet voor iedereen hetzelfde was.'' Jeroen: „Jazeker. Hij weet dat ik op zo'n eve nement behoorlijk monomaan ben, op het ongezonde af. Dus dan belde hij nog even. 'Zorg je wel dat je iets eet, jongen?''' Jeroen: ,,Ik denk dat hij het ook tof had ge vonden als we iets anders waren geworden. Je zou kunnen zeggen dat wij een gebrek aan eigen ideeën hebben. Maar een bak kerszoon wordt nu eenmaal eerder bakker, en neem de familie Van der Valk van de hotelketen: daar begint ook de een in Aker sloot en de ander in Breukelen.'' Milan: ,,Jij hebt Dafne Schippers in 2015 geïnterviewd na haar wereldtitel op de 200 meter.'' Jeroen: ,,Dat was een groots sportmo- ment.'' Milan: ,,Ik was laatst bij Juventus-Ajax. Prachtig om mee te maken, maar ik ben nog jong. Mijn moment moet nog komen.'' Jeroen: ,,Het mijne ook, hoor. Als Neder land wereldkampioen voetbal wordt.'' Hoe was het voor jullie om met je vader te werken? Kwam hij dan ook weleens bij jou om de hoek kijken? Wat begon als een bijbaantje, is toch 'in het spoor van jullie vader' geworden. Hoe zit het met jullie 'olympische volley balfinale-moment'? ZATERDAG 11 MEI 2019 13

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 101