NYNKEDEJONG Politie en OM halen grootste coffeeshop op darkweb offline 6 Kras.nl of bel 088-0885 886 Column ^0 @nynke Hartelijk gefeliciteerd, vrou wen van Nederland! Een uitgerolde roltoeter, want gisteren was het honderd jaar ge leden dat het algemeen vrouwen kiesrecht werd ingevoerd. Een goede reden voor NRC om deze week te kijken hoe het er met het feminisme voorstaat. Nou, enerzijds goed, zo stelt het artikel, want de term feminisme is volle dig uit het verdomhoekje gehaald. Door al die women's marches en be kende boegbeelden is het fe minisme hot. Maar z'n po pulariteit is meteen z'n zwakte. Want alles is fe minisme: het tegengaan van de salariskloof, #Me- too en het al dan niet la ten staan van je okselhaar. „De verscheidenheid is een kracht én een zwakte, omdat één duidelijk doel, een collectieve strijd, ontbreekt'', stelt journalist Clara van der Wiel. hiërarchie ontbreekt. Stort je je op één misstand, mis je de andere achttienhonderd misstanden die je óók nog moet aankaarten. Maak je je druk om de vrouwen binnen de SGP, besteed je geen aandacht aan de vrouwen in Saoedie-Arabië. Er is gewoon te veel te doen. In de Amerikaanse staat Geor gia is net een wet aangenomen waardoor vrouwen na een mis kraam de bak in kunnen draaien, als de aanklagers kunnen bewijzen dat die miskraam het gevolg is l van haar handelen - als ze bijvoorbeeld alcohol heeft gedronken. Second degree murder. Tot zover baas in eigen buik. Na de moord op de Ant werpse Julie van Espen stroomde het internet weer vol met tien din gen die vrouwen moeten doen om zoiets te voorkomen. Alsof moord de schuld is van het slachtoffer. Een groot deel van de vrouwen die in de Aziatische textielindustrie werken, krijgt te maken met sek suele intimidatie, zo meldde One- world. En de Radboud Universiteit doet groot onderzoek naar wange drag en intimidatie jegens vrou wen in de Nederlandse weten schap. houd mijn hart vast voor de volgende 51 weken. We vieren het algemeen vrouwenkiesrecht, maar we hebben echt geen tijd om te soebatten over wat nou wel en niet onze feministische aandacht verdient. Er is simpelweg te veel om je druk over te maken. De populariteit van het feminisme is meteen z'n zwakte: alles is feminisme De verkoopsite is al in november vorig jaar offline gehaald, maar vanwege het onderzoek heeft de politie dat nu pas bekendge maakt. Eén verdachte, een 42- jarige man uit het Limburgse Hoensbroek, zit vast. De ver wachting is dat er meer arrestaties volgen. DutchMagic was actief op het darknet, het versleutelde deel van het internet waar anonimiteit meer gewaarborgd is. De site gold als een van de grootste verkoopsi tes voor softdrugs, met een miljoenenomzet op jaarbasis. Klanten uit tal van landen reken den af in bitcoins. De drugs werd verzonden via reguliere post- en pakketbedrijven. De politie kwam de site op het spoor via de verzender van de pakketjes, de man uit Hoens- broek, die op 8 april is aangehou den. Hij wordt verdacht van het verzenden van pakketten met drugs naar het buitenland en daarnaast van witwassen. Het opsporingsonderzoek is nog gaande. Bij huiszoekingen in verschil lende panden vonden agenten grote stapels briefjes van 50, 100 en 500 euro. Daarnaast lagen er enkele goudstaven. Het Openbaar Ministerie heeft verder beslag gelegd op dure auto's en verschil lende panden. DutchMagic was een van de grootste softdrugssites Op het darkweb wordt op grote schaal gehandeld in goederen zo als drugs, wapens, kinderporno en gijzelingssoftware. Een voor beeld is Hansamarket, dat in 2017 na een grote infiltratieoperatie offline is gehaald. Meer recent is WallStreetMarket, waar over heidsinstanties ook hebben sa mengewerkt om de criminaliteit op het darkweb een slag toe te brengen. vrijdag 10 mei 2019 GO Geen ti d Ik snap dat het veel is. En de Dit was alleen maar een greep uit de oogst van deze week. Ik De politie heeft de grootste coffeeshop op het darkweb opgerold. Op DutchMagic be stelden klanten voor miljoenen euro's per jaar aan softdrugs. Bij huiszoekingen heeft de politie vuurwapens, voertuigen en voor een half miljoen euro aan geld en goudstaven in be slag genomen. Koen Voskuil Hoensbroek Kras.nl/54990 Kras.nl/39497 Kras.nl/37695 Kras.nl/22280 Kras.nl/36879 <&WMBBÈÊÊ* Prijzen per persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage (cruise), reserveringskosten en Calamiteitenfonds. AUTOVAKANTIE NOORD HOLLANDSE KUST BUSREIS KLASSIEK SPANJE ZEECRUISE PER MSC FANTASIA' ZONVAKANTIE DOMINICAANSE REPUBLIEK 1/ Verblijf in badplaats Callantsoog Wandelen in prachtig natuurgebied Klantbeoordeling 8,1 n/ Tapas, wijn en culturele topsteden O.a. Madrid, Toledo en Salamanca Klantbeoordeling 8,4 O.a. Marseille, Ibiza en Napels Inclusief KLM-vlucht en transfers 1/ Boek nu en vertrek in het najaar! n/ All Inclusive resort Direct aan het brede zandstrand Klantbeoordeling 8,0 1/ Steden met flair en natuurpracht Montréal, Québec en Toronto 1/ Waterspektakel Niagara Falls

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6