Babbelaarthee en stadsbeeld vormen samen Zierikthee IN DE REGIO 6 Blom: 'Project niet soberder' MIJN DORP, MIJN STAD De ontwikkelaar was gisteravond voor de verandering zelf naar de commissievergadering in Zierik zee gekomen, om vragen van volksvertegenwoordigers te beant woorden. Hij kreeg gelijk de volle laag van SP'er Anita de Vos. Die had forse kritiek op het te laat inle veren van de documenten. ,,Als je je al niet aan afspraken uit de in tentieovereenkomst kunt houden, wekt dat weinig vertrouwen voor de rest van het traject." Kampeerhuisjes Dat vertrouwen werd bij het lezen al niet groter. ,,De luxe vakantievil la's heten plots kampeerhuisjes, het zijn er meer geworden en ze zijn ook een stuk kleiner. Heeft mijnheer Blom zijn informatie wel op orde, vragen wij ons dan af." Blom mompelde wat over her senspinsels en stemmingmakerij, maar liet de verdere woordvoering over aan zijn raadsman, Frank Bommer. Die legde uit dat de inle- vertermijn die de gemeente had gesteld, veel te kort was. ,,Daar- naast is een intentieovereenkomst geen verplichting. Ook zonder zo'n overeenkomst kan een ont wikkelaar een verzoek doen een bestemmingsplan te wijzigen." En de term kampeerhuisjes had Blom ook niet zelf bedacht. ,,Die hebben wij uit het bestemmings plan gehaald. De term heeft een negatieve bijklank, maar waarom zouden dat geen luxe vakantiewo ningen kunnen zijn? Wij doen niet aan downgrading. De uitstraling, de ruimtelijkheid, dat blijft alle maal hetzelfde." Daar had de commissie echter zo haar twijfels over. Laurence Haack van LSD somde alle getalsmatige wijzigingen nog maar eens op. ,,En ik mis ook nog 350 bedden." Die cijfers moeten natuurlijk wel klop pen, antwoordde Bloms raadsman Bommer. ,,Alleen, daar gaat het vanavond niet over." Maar dat ging het dus wel. De Vos en Haack bleven hameren op dui delijkheid. En op snelheid. Is Blom akkoord met de deadline van 28 juni voor het inleveren van de einddocumenten, wilde Haack weten. ,,Daar is onder druk mee in gestemd'', aldus Bommer. ,,En we streven ernaar die deadline te ha len.'' Achthonderd jaar, dat laat je toch niet zomaar voorbij gaan? Dat was de gedachte van Anne de Jager van de Zierikzeese boekhandel een paar maanden geleden. En zo ge schiedde. Het was op een beurs dat ze een afvaardiging van het bedrijf Tea Netherlands tegen het lijf liep. Létterlijk. De Jager: ,,We wisten er niets vanaf, maar we zagen dat ze ontzettend leuke kaarten maak ten. Met daarop Hollandse steden in de stijl van de jaren vijftig." Er moest iemand op de kaart komen te staan die in Zierikzee heel bekend is Bij die postkaarten zit ook thee. Zodoende dragen ze namen als AmsTEAdam en RotTEAdam. ,,En nu is er dus ook Zierikthee'', zegt De Jager. ,,Een wenskaart die ge- vuld is met zwarte thee in een Zeeuws thema. De thee heeft na melijk een echte babbelaarsmaak." Klederdracht Mina Verton siert de postkaart in klederdracht. De Jager: ,,Er moest iemand op de kaart komen te staan die in Zierikzee bekend is en een nostalgische toets geeft aan het ge beuren'', verklaart De Jager. Verton onthulde het ontwerp gistermiddag samen met burge meester Rabelink bij de boekhan del, bij wat De Jager 'de opmaat' noemde van een weekend vol fes tiviteiten. Een overzicht van alle activitei ten is te vinden op organisatiebureauguusjepoot.nl/ zierikzee-800. Open dag scouting Bazaarvoor Bosnië Gospelkoor glorify treedt op vrijdag 10 mei 2019 Commissie uit forse kritiek op Duinrand Boekhandel De vries geeft voor Zierikzee 800 de speciale postkaart uit. Van links naar rechts: Anne de Jager, Mina Verton, Burgemeester Rabelink en Louw Verton. foto marieke mandemaker Het nieuwe vakantiepark dat camping Duinrand in Burgh- Haamstede moet vervangen, wordt niet minder chique dan de bedoeling was. Projectontwik kelaar Machiel Blom ontkent met klem dat hij zijn plan heeft versoberd. Schouwse raadsle den zijn echter niet overtuigd. Wendy Wagenmakers Zierikzee Achthonderd jaar Zierikzee? Dat verdient een bijzondere wens kaart, vond boekhandel De Vries in de binnenstad. Gistermiddag werd die wenskaart gepresen teerd. Michiel Bouwman Zierikzee -Anne de Jager, boekhandel De Vries Galerie ZeeUwArt, 13.00-17.30 uur: Ex positie diverse kun stenaars; ZIERIKZEE Dorcaswinkel,13.00 uur: Opening ver nieuwde winkel; Eilandzorg de Wie ken, 9.30-10.30 uur: Langer fit; FiZi, 20.00 uur: The White Crow; Galerie BuB-Art, 13.00-17.00 uur: Duo expositie Foto Acryl; Ge bouw de Driehoek, 8.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Haven plein, 16.00-21.00 uur: Avondmarkt; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30 21.45 uur: Repetitie Harmonievereniging Nut Uitspanning. BURGH-HAAMSTEDE De scoutinggroep in Burgh-Haamstede houdt morgen een open dag. Tijdens de open dag wordt met een aantal activiteiten de veelzijdig heid van scouting ge toond. Ook kunnen de aanwe zigen deelnemen aan de activiteiten. Op het terrein verrijst een zelfgepionierde stormbaan, er worden een aantal tenten ge toond en er kan worden geknutseld met afvalma- teriaal. Bij het kampvuur is er iets te eten verkrijgbaar. De open dag is van 13.00 tot 16.00 uur op het scoutingterrein van de WG Bootlaan 8 in Burgh-Haamstede. ZIERIKZEE De Christelijke Gerefor meerde Kerk van Zierik- zee verzorgt morgen een bazaar op het Kerk plein aan de Zevengetij- straat in Zierikzee. De opbrengst is groten deels voor het jongeren project 'Bootcamp Bos nië', dat georganiseerd wordt vanuit de Pel- grimskerk van Burgh- Haamstede, Stichting Hulpverlening door Christenen in Roemenië. Er gaat ook een deel van de opbrengst naar groot onderhoud en re paratie van het eigen kerkorgel. De markt duurt van 9.00 tot 15.00 uur. Open dag scouting: pannenkoeken bakken op een houtvuur. ZIERIKZEE Gospelkoor Glorify treedt zondag op in Zie- rikzee, tijdens een vie ring met spreker Freek Schipper. Belangstellenden zijn om 10.00 uur welkom in de Nieuwe Kerk in Zie- rikzee. Het optreden is voor ie dereen gratis toeganke lijk. BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 9.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnen dijk; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 9.00 en 10.00 uur: Gymen bij Allevo; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 20.00 uur: Open Koppelklaverjas; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00 23.00 uur: Biljartver eniging Onder Vrien den; GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof- fie en thee; Inloop huis Oase, Roos- eveltlaan 87, 13.30 15.30 uur: Open mid dag kleigroep 'Werk in Uitvoering'; MIDDELBURG Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taalcafé; Kruit- molenlaan 125, 19.00 22.00 uur: Jeugdcafé voor jongeren van 12 18 jaar; Marktcafé, 19.30 uur: Suffe tut ten organiseert Sing- along met Dirty Pia no's; Schouwburg, 20.00 uur: Theater voorstelling Univer sity College Roos evelt; RENESSE Fletcherhotel Re- nesse, 13.00-16.00 uur: Taxatie oude boeken;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57