II Poortersweg in Oost Souburg afgesloten #r 7 EIGEN KRANT JELLE INTERVIEWT BURGEMEESTER Als je in een rol stoel zit, worden je talenten vaak niet gezien. Jelle van Wirdum (29) uit Goes legt zich daar niet bij neer. Met het maken van een eigen krant laat hij zien wat hij in z'n mars heeft. Hij mocht zelfs de burgemeester interviewen. Proef om afval te scheiden deels mislukt De Goesenaar, die te kampen heeft met verschillende licha melijke beperkingen, werkt sinds ruim een jaar bij Sleutelen aan Vermogen (SAV) in Goes. Mensen met een beperking vinden bij dit auto- poetsbedrijf een vorm van dagbe steding of werken toe naar een re guliere baan. Jelle van Wirdum heeft al van alles gedaan: wieldop pen schoonmaken, matten zuigen en zelfs bierdoppen sorteren in het bijbehorende 'Recycle Café', waar van oude materialen weer mooie dingen worden gemaakt. ,,Maar het talent van Jelle ligt niet in stofzuigen of het sorteren van bierdoppen", zegt Lizette Koppelaar van SAV. ,,Hij is ontzet tend knap met zijn hoofd en heeft veel in zijn mars. Helaas zien men sen dat niet altijd. Maar er moet wel iets mee worden gedaan.'' Jelle vertelt dat hij toneel speelt. ,,Ik hoef mijn teksten meestal maar één keer te lezen en dan ken ik ze uit mijn hoofd.'' In een poging hem iets te laten doen dat bij zijn capaciteiten past, werd het idee geboren om Jelle een eigen krant te laten maken. Daarvoor inter viewde hij zijn collega's van SAV. ,,Dat was in het begin best span nend", zegt de 29-jarige Goese- naar. ,,Maar het ging steeds beter.'' Lizette was onder de indruk van de interviews die Jelle afnam. Hij heeft altijd een lijstje met vragen, maar hij bedenkt tijdens het inter view ook weer nieuwe, vaak heel originele. Hij haakt bovendien in op de antwoorden die mensen ge ven. Afgelopen woensdag trok Jelle naar het stadskantoor in Goes voor wat ongetwijfeld zijn meest be langwekkende interview tot nu toe was: dat met burgemeester Het is tijd dat we Jelle en andere mensen zoals hij als volwaardig gaan behandelen Margo Mulder. Ook daar toonde hij zich van zijn beste kant door vragen te stellen die een 'gewone' journalist wellicht niet zou beden ken. Hij wilde weten of de burge meester wel eens in een rolstoel heeft gezeten. En de ambtsketen, hoe vaak draagt ze die eigenlijk? En wie poetst hem op? Ook de be schikbaarheid van rolstoelplaatsen bij culturele activiteiten kwam ter sprake. Een onderwerp dat Jelle zelf na aan het hart ligt. App Omdat Jelle de antwoorden niet zelf kan opschrijven, maakt hij ge bruik van een app die het gespro ken woord omzet naar geschreven tekst. De Goesenaar wil zijn krant vaker gaan uitbrengen. Samen met Lizette kijkt hij bovendien wat hij nog meer kan doen met zijn talent. ,,Ons bedrijf heet Sleutelen aan Vermogen en dat is precies wat we met Jelle doen'', zegt Lizette. ,,Het is tijd dat we Jelle en andere men sen zoals hij als volwaardig gaan behandelen in plaats van ze werk te laten doen dat onder hun ni veau ligt of niet bij hen past. Als kleinschalig bedrijf kunnen wij onze medewerkers deze aandacht geven.'' De krant van Jelle heet 'Uit de rolstoel' en wordt zater dag verkocht tijdens de open dag van Hoeve Voemekaer in Ka- pelle. Hij is ook te koop bij SAV aan de Houtkade 16 in Goes. Jelle spaart met de opbrengst voor betere communicatiemiddelen, waardoor zijn zelfstandigheid nog groter wordt. WESTKAPELLE Een proef om beter afval te scheiden op het zo merwoningterrein aan de Joos- sesweg bij Westkapelle is deels mislukt. Bewoners gooien hun restafval in de containers die be stemd zijn voor plastic waardoor deze overvol raken. Ook zetten ze zakken met restafval naast de containers waardoor ze kapot worden gemaakt door vogels. De gemeente Veere probeert in woners en toeristen ertoe te be wegen het afval beter te schei den en minder aan te bieden. De proef bij de Joossesweg wijst uit dat dat nog niet eenvoudig is, zo blijkt uit een notitie van het da gelijks gemeentebestuur. I Weekend Parijs 1 in het voorjaar 1 vertrek zal juni Libelle Zomerweek Maastricht za1-6,vr19-7,wo25-9 €36,- 3-daagse reis Engeland met bezoek Londen en Chatham vertrek ma 26 aug v.a.€299,~ Zomerse dagtocht met buffetcruise Dagtocht Canterbury vr5-7,vr18-10 €65,-- Dagtocht Parijs vr 23 augustus €59,- Braderie de Lille LMEH za 31 augustus 33,- Verzorgde dagtocht Noord-Limburg VLISSINGEN Automobilisten en vrachtwagenchauffeurs die naar bedrijven ten oosten van de Vlis- singse Buitenhaven willen, moe ten vanafvolgende week de afslag Ritthem-Oost-Souburg nemen. De Poortersweg tussen de Veer- havenweg en het bedrijventerrein wordt maandagmorgen 13 mei om zes uur afgesloten en direct daarna opgebroken. Bedrijven zijn te bereiken via de Marie Curie- weg. Die weg langs het benzine station, bergingsbedrijf Kuzee en een aantal garages liep tot voor kort dood, maar is doorgetrokken tot aan de Poortersweg net ten westen van het viaduct. De Ritt- hemsestraat en de Deinsvlietweg zijn op een aantal punten ver breed, vooral in bochten, om ver keer meer ruimte te geven. 'Luie' fietsers kunnen vanaf maandag niet meer over de Poor- tersweg naar Vlissingen, omdat het wegdek wordt verwijderd. Er zijn al funderingspalen voor de fietstunnel geboord en bouw werkzaamheden voor die tunnel zijn intussen in volle gang. Tij dens de herfstvakantie in het na jaar worden de nieuwe wegen en de rotonde worden aangesloten op de Oude Veerhavenweg bij de spoorwegovergang naar de Ken- niswerf toe. De te verrichten werkzaamheden zijn op de site van de gemeente en een webcam. vrijdag 10 mei 2019 'Zat u wel eens in een rolstoel?' Rob Paardekam Goes Jelle van Wirdum en burge meester Margo Mulder hebben plezier tijdens het interview. FOTO ERNESTA VERBURG -Lizette Koppelaar, SAV ua 1 AQ -- Hét vriendinnenfeest van deze zomer! do 23-5, za 25-5, ma 27-5 Inclusief ticket €48,-- (alleen venroer 34,--) w »C1 w IV7f Een geliefde winkelstad met een historisch centrum Optie: bezoek aan de Call the Midwife tour Inclusief bezoek Zilvermuseum en cruise over de Linge WO 26 juni €79," Eén van de gezelligste winkelsteden van Zuid-Engeland! Wereldstad met flair, mode- en wielerhoofdstad van de wereld Kilometeres kramen braderie met antiek, brocante en curiosa! Geniet van prachtige en ongerepte natuur vr 6 september 79,-- Tel. Meer informatie en (prijs)voorwaarden 0113-351551 vindt u op onze site: WWW.amz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43