Idee Nehalleniagebied Domburg gesneuveld IN DE REGIO 6 Verboden voor auto-ouders Nieuwbouw Sint Laurens in fases MIJN DORP, MIJN STAD KLIKO GECHIPT Aalberts gaf gisteravond tijdens een vergadering van de dorpstafel een toelichting op de uitbrei dingsplannen. Hij benadrukte dat die stapje voor stapje worden uit gevoerd. ,,We gaan niet op drie of vier plekken tegelijk bouwen. Pas als de eerste fase met dertig tot veertig huizen klaar is, beginnen we aan de tweede fase. Eerlijk ge zegd denk ik ook niet dat er be langstelling zou zijn voor bijvoor beeld tachtig huizen in één keer." De gemeente Middelburg kiest ervoor Sint Laurens uit te breiden aan de zuidelijke, westelijke en noordelijke kant. ,,Omdat dat dan direct aansluit op de bestaande bebouwing en je een natuurlijke groei krijgt", legde Aalberts uit. ,,Je hoeft het er niet mee eens te zijn, maar we hebben er wel goed over nagedacht." Geleidelijke groei En inderdaad kwamen er wel en kele kritische opmerkingen. Want zou het niet logischer zijn om eerst aan de oostzijde te bouwen, tussen het dorp en de N57, was de vraag van twee dorpsbewoners. Dat voelt voor hen veel meer als inbreiding: bouwen binnen het dorp. Dat wil de gemeente juist niet, reageerde Aalberts. ,,Dat is namelijk een heel groot gebied voor veel woningen (150 huizen, red.). Dat kun je niet zo makkelijk opknippen in kleine fases. Daar zou je eigenlijk één grote nieuwe woonwijk krijgen. We kiezen juist voor geleidelijke groei." Volgens Aalberts wordt nog dit jaar een bestemmingsplan klaar gemaakt voor de eerste fase van de nieuwbouw. DOMBURG Een verkennend plan van de gemeente Veere voor het Nehalenniagebied in Domburg is gisteravond ingetrokken. Het plan werd via een maquette getoond aan een aantal inwoners dat op de een of andere manier een band heeft met dat gebied. In dat plan wordt het idee geopperd twee ho tels in dat gebied te vernieuwen waardoor ze hoger boven het duin uitsteken. Ook is het idee om het Marie Tak van Poortvliet Museum toch naar dat gebied te laten ver huizen, hoewel uit een enquête van Domburg Waarheen blijkt dat een overgrote meerderheid van de inwoners daar faliekant te gen is. Die overgrote meerderheid is ook tegen hoogbouw in dat ge bied. Toen bleek dat zo veel leden van de klankbordgroep enorm tegen die verandering van het Nehalen- niagebied zijn, besloot de ge meente het plan in te trekken. Er wordt de komende tijd, aldus be leidsambtenaar Nel de Bruin van de gemeente, gewerkt aan een nieuw idee dat op meer steun van de inwoners kan rekenen. Ook wil ze een kleinere klankbordgroep formeren die intensief betrokken wordt bij een volgend ontwerp. Open dag Aero Club Sing-along met Dirty Piano's Vijfde editie 'Ondergronds' m WÊÊÊKi' AAGTEKERKE Centrum, 12.00-17.00 uur: Weekmarkt GOES vrijdag 10 mei 2019 De koper bepaalt het tempo Sint Laurens wordt de ko mende jaren steeds een beetje groter. Hoe snel de uitbreiding met 120 huizen uiteindelijk zal gaan, hangt af van de belang stelling onder kopers, zegt dorpswethouder Johan Aal- berts. ,,De markt bepaalt het tempo." Maurits Sep Sint Laurens Wethouder Johan Aalberts geeft uitleg aan de bewoners over de plannen voor nieuw bouw in het dorp. MIDDELBURG Middelburgers die hun grijze kliko vaker laten legen, gaan volgend jaar meer betalen. Om te weten welke kliko van wie is, worden de afvalbakken deze maand voorzien van een chip die door de computer op de vuil niswagen uitgelezen wordt. ,,De gemeente ziet alleen welke bak bij welk adres hoort'', zegt Joos Eggebeen, om zorgen over privacy weg te nemen. En ben je bang dat buren hun afval in jouw kliko gooien en dat jij daar voor gaat beta len? ,,Je betaalt alleen voor het legen van de kliko, niet voor de hoeveelheid'', legt Eggebeen uit. De groene kliko krijgt ook zo'n chip, maar het ophalen van gft blijft gratis. Die chip is al leen bedoeld om te weten hoeveel kliko's er zijn en bij welk huis de kliko hoort. foto ruben oreel VLISSINGEN Je mag er niet stilstaan, laat staan parkeren. School De Wissel in Vlissin- gen verzoekt ouders al jaren de Kanariesprenk niet met de auto in te rijden omdat het kinderen in gevaar brengt, maar zonder resultaat. De weg loopt dood en dat geeft gedoe met auto's die willen keren. In overleg met bewo ners, de school en de wijk agent verklaart de gemeente Vlissingen de weg nu gesloten voor gemotoriseerd verkeer. Enkel bewoners of leveran ciers mogen er nu nog rijden. ARNEMUIDEN Aero Club Zeeland houdt morgen een open dag in Arnemuiden. Er zijn diverse vliegtuigen te bezichtigen, piloten geven uitleg over alles wat er bij vliegen komt kijken en er zijn simula- toren aanwezig. Bezoekers kunnen ook zelf een vliegtuig te be sturen onder begelei ding van een instructeur. De kosten voor deze proefles bedragen 125 euro en aanmelden kan via de site opendag@ aeroclubzeeland.nl. Belangstellenden zijn vanaf 13.00 uur welkom op vliegveld Midden Zeeland aan de Caland- weg 48 in Arnemuiden. MIDDELBURG In Middelburg wordt vandaag een sing-along met Dirty Piano's gehou den. Bezoekers kunnen mee zingen met de liedjes die Dirty Piano's spelen. Voor songteksten wordt gezorgd. Geïnteresseer den zijn om 19.30 uur welkom in het Marktcafé in Middelburg. Deelname kost 16,50 euro per per soon en aanmelden kan door te mailen naar info@ suffetutten.nl. VLISSINGEN De vijfde editie van mu ziekevenement Onder- Nflft Vandaag is in het Marktcafé in Middelburg een sing-along. Bezoekers kunnen meezingen. gronds wordt vandaag gehouden in Vlissingen. Er zijn optredens van Future People Are Wiz- zards, Sabotage in de Speeltuin en dj The Denzer. Bert Dorrestijn schildert live kunstwerken op le vensgrote vellen papier. Het evenement begint om 20.00 uur en vindt plaats in De Piek in Vlis- singen. De entree bedraagt vijf euro per kaartje. Galerie BANK, Burg. Bosselaarstraat 3, 12.00-17.00 uur: Ex posities met werk van Zeeuwse kunste naars ARNEMUIDEN Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: In loop voor hulpvragen, luisterend oor en kof fie en thee; Inloophuis Oase, Rooseveltlaan 87, 13.30-15.30 uur: Open middag klei- groep 'Werk in Uit voering' KOUDEKERKE De Couburg, 13.00 16.30 uur: Biljarten voor senioren MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor senioren (50+); Het koffiehuis, Oos- terscheldestraat 1, 09.30-11.30 uur: In loopmoment met kof fie en thee; Foyer ZB, 10.15-11.30 uur: Taal- café; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jon geren van 12-18 jaar; Marktcafé, 19.30 uur: Suffe tut ten organiseert Sing- along met Dirty Pia no's; Schouwburg, 20.00 uur: Theatervoorstel- ling University Col lege Roosevelt OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+ VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Ci- neCity, overdag: Tentoon stelling 'Open je ogen voor mensenhandel'; Vrijenhovenzaal, Baskenburgplein 8, 09.00 uur: Peutergym; ZB, Spuikomweg 7, 10.00-22.00 uur: Foto-expositie 'Bloe men'; AH XL terrein, 16.00-18.00 uur: Oud papier actie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42