II NIEUWS 3 INVICTUS GAMES ONTMOETING DEELNEMERS Drie dagen na de geboorte van zoontje Archie ging de Britse prins Harry alweer aan het werk. Zijn eerste stop als papa: het Zuiderpark in Den Haag, waar volgend jaar Harry's Invictus Games worden gehouden. Ik wilde nog een geintje maken over 'archery'. Maar hij is hier niet voor zijn zoon, hij is hiervoor dit toernooi neemt in Den Haag is de vraag. „Ik ben niet gewond geraakt in Afghani stan, maar juist in deze stad. Dat maakt het een pijnlijke herinnering." Als landmachtsoldaat was hij toe gevoegd aan het Korps Mariniers toen hij in 2007 Veteranendag-nieuwe- stijl moest aankondigen met een pa rachutesprong die eindigde op een ponton in de Hofvijver. „Die ver schillende delen werden bij elkaar gehouden door ijzeren klinknagels. Eén daarvan ging dwars door mijn linkerschoen, mijn voet verbrijzelde. Na bijna tien jaar vergeefs revalideren ging ik toch maar voor een amputa tie. Tegen een maat die zijn been was kwijtgeraakt, merkte ik op: ik wou dat dat mij was overkomen. Eerst sprak hij drie dagen niet met me, daarna zei hij: ik begrijp je wel." Tekening Omdat het Harry in Den Haag om de Invictus Games ging en even niet om Archie, nam hij amper babyca- deau's mee terug naar huis, Frog- more Cottage in Windsor. Twee uitzonderingen: het rompertje van prinses Margriet, met het opschrift Invictus Games. En de tekening die Gommers' 7-jarige dochter Dewy gemaakt heeft van het jonge gezin. „Dewy liep bij de Invictus Games in Orlando per ongeluk tegen Harry op en in Toronto heeft ze hem ook ont moet. Nu zagen ze elkaar weer. Ik heb hem nu ook gesproken, dat werd wel tijd. Hij is echt één van de jongens, hij begrijpt alles wat je vertelt, voelt mee. Dat is zo fijn." ,,Ik wilde nog een geintje maken", bekent boogschutter Paul Gommers uit Apeldoorn, die de prins lang sprak. ,,In het Engels is handboog- schieten archery. En Meghan en hij hebben hun zoon natuurlijk Archie genoemd, dat lijkt er wel op. Maar ik heb me er toch maar niet aan ge waagd. Hij is hier niet voor zijn zoon, hij is hier voor dit toernooi." Tweemaal nam Gom mers al deel aan de In victus Games, of hij volgend jaar ook deel- ste baby op aarde? Prinses Margriet, tante van koning Willem-Alexander, overhandigt een wit stukje stof aan prins Harry, jongste zoon van prins Charles en wijlen prinses Diana. Een nanoseconde zie je bij de vader van Archie Harrison Mountbatten- Windsor - nog geen 100 uur oud - de universele vertwijfeling die iedere nieuwe papa kent: wat is dit? Direct daarna: de ontroering. Het uitvouwen. Ahhhh, een rompertje voor kleine Archie. Twee zoenen van de prins voor de prinses als dank. Een paar uur eerder heeft Margriet hem nog met drie Hollandse pak- kerds op zijn blozende wangen ver welkomd bij zijn eerste werkbezoek als vader, aan het Zuiderpark in Den Haag. Over exact een jaar worden hier de Invictus Games gehouden. Het initiatief voor die sportwedstrij den voor gewond geraakte militairen komt van Afghanistanveteraan prins Harry. Hoewel in het Verenigd Koninkrijk het verlof veel langer is dan de vijf dagen die niet-barende ouders in Ne derland sinds dit jaar krijgen, heeft Harry zo kort na de geboorte zijn zoon en echtgenote Meghan al een dagje alleen gelaten. Zo belangrijk vindt hij het doel, zo fijn is ook de immense media-aandacht die dit evenement dankzij de geboorte van Archie krijgt, van Nederlandse, Britse én Amerikaanse cameraploegen. Verbaasd Harry kennen ze wel in Den Haag, maar dan toch vooral stripheld Haagse Harry. Dat de Britse prins het Zuiderpark bezoekt, is vele voorbijgan gers ontgaan. Een wan delaar stamelt verbaasd, als de prins op z'n dooie akkertje voor bij fietst door het park: ,,Harry, ben jij dat werkelijk?'' De prins kan niet anders dan knik ken. Hij is het echt, op zijn oer-Neder- landse fiets met een hou ten kist voorop die hem over - in sportief opzicht - heilige grond laat zoeven. Exact op de plek waar FC en ADO Den Haag tot 2007 grote successen en immense dieptepun ten kenden in het karakteris- vrijdag 10 mei 2019 Papa Harry is voor een dagje Haagse Harry Harry met het rompertje, cadeau van prinses Margriet. foto anp Prins Harry praat met potentiële deelnemers. foto anp Jeroen Schmale - Paul Gommers, boogschutter Kijk op de site bij /video de beelden van het bezoek van prins Harry Den Haag tieke stadion, is nu een ander fraai gebouw verrezen: de Sportcampus. Studenten zijn massaal naar buiten gestroomd om de buitenlandse gast met applaus te verwelkomen. Binnen wil Harry vooral met de potentiële Nederlandse deelnemers van de In victus Games praten. En dan niet over de geboorte van Archie, maar over hun levens, hun ervaringen in het leger, hun sportieve dromen. -4 De 7-jarige Dewy had een tekening van een jong gezin ge maakt voor prins Harry. De twee hadden elkaar al eens eerder ontmoet. FOTOEPA Wat geef je als prinses aan een wereldbe roemde prins, die net vader is gewor den van de bekend-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3