c! Europa is geen vreemde macht Naam van stichting Arduin verdwijnt in de lift na renovatie Koffie Europese vlag in top 2 ZEELANDTHEATERS NIEUW SEIZOEN Zeelandtheaters sluit een recordseizoen af, maar kijkt ook al weer vooruit. Volgende week valt de brochure voor het nieuwe seizoen in de bus. Commentaar Satire, noemde SP-voorzitter Ron Meyer het filmpje waar mee de sociaal-democratische lijsttrekker Frans Timmer mans te kakken werd gezet als volgevreten Brusselse bureaucraat. In contrast tot dit goedkoop aanjagen van anti-EU-sentimen- ten stond de rede die CDA-minister Wopke Hoekstra deze week hield in Berlijn. Hoekstra legde de vinger op een aantal zere plekken binnen Europa. Zijn conclusie is dat niet minder, maar juist méér samenwerking binnen de Unie nodig is. ,,Geen van de landen van de Unie is in staat de problemen waar wij nu mee te maken hebben en die nog op ons afkomen, alleen het hoofd te bieden. Dat geldt zelfs voor Duitsland, maar zeker voor een land met het formaat van Nederland", zei Hoekstra. De EU is geen 'vreemde macht'. Het is een samenspel van regels en afspraken waarvan Nederland en de Nederlandse burger volwaardig deel uitmaken. We hoeven niet te houden van de EU, net zo min als we hoeven te houden van de regering in Den Haag. De EU is een middel om de zaken op dit kleine continent democratisch en vreedzaam te regelen. Hoe we de problemen oplossen, is onderwerp van discussie tussen de lid staten en binnen het Europees Parlement. Dat is een kwestie van politiek, net als in Den Haag. De SP roert al jaren de anti- EU-trom. Het is een raadsel waarom deze partij zich afwendt van Brussel, want juist binnen de EU kan de SP veel voor haar achterban betekenen op sociaal gebied. Dat zou oud-vak bondsman Meyer als geen ander moeten weten. De EU is een middel om de zaken op dit kleine continent democratisch te regelen De naam Arduin is voorlopig nog op de gevels en vlaggen van de kan toren en woonlocaties te zien. ,,Het duurt nog een maand of twee voor de huisstijl helemaal is aangepast", zegt woordvoerder Jan Scholten van 's Heeren Loo. Interim-bestuursvoorzitter Ger- ton Heyne draagt zijn taken na de overname over aan regiodirecteur Roland Stavorinus. Arduin riep afgelopen najaar de ALMANAK Als papa en mama zin hebben in koffie, klinkt geratel door de keuken. Dan, weet David, wor den de bonen gemalen. Want zijn ouders drinken graag verse espresso uit hun superdeluxe machine. In de keuken staat nog een koffiezetapparaat, maar dat werkt anders. Hoe? Dat stelt de hulp in van 's Heeren Loo, vanwege grote problemen met de organisa tie, de kwaliteit van de zorg en de financiën. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd greep in bij het behandel centrum van Arduin in Aagtekerke. Het duurt nog een maand of twee voor de huisstijl helemaal is aangepast Heyne stelde een toekomstplan op met 's Heeren Loo. Minister Hugo de Jonge stelde twintig miljoen euro beschikbaar voor de zorginstelling. 7-jarige soms voor een raadsel. Als opa en oma op bezoek ko men, pakt zijn moeder een kof fiefilter en kiept een kan met water in een reservoir. Behulp zaam én nieuwsgierig als hij is, grijpt David zijn kans. ,,Geef dat pak maar aan mij, mama, ik zal het zand er wel in doen." Drugsdealer (16) aangehouden Songfestival live zien in de bioscoop Wie het Eurovisie Song festival graag wil beleven met zielsverwanten kan de finale zaterdag 18 mei live bekijken in CineCity in Vlissingen. Daar wordt de finale in Tel Aviv ver toond op groot scherm. Entree kost vijf euro en dat is inclusief een bak popcorn. Het is welis waar onzeker of de Ne derlandse kandidaat Duncan Laurence (foto) met het nummer Arcade de finale haalt, maar Ci neCity gokt op de voor spellingen van de wed kantoren. Het nummer bracht Laurence al een gouden plaat. Hulst Fontein tegen algen in Bierkaai De ingrijpende renovatie van de schouwburg in Middelburg is alleen maar positief uitgepakt voor Zee landtheaters. Het gebouw opende vorig jaar oktober weer de deuren, na een compleet seizoen dicht te zijn geweest. ,,Je vraagt je dan af of het publiek wel te rugkomt", zegt program meur Valerie Lievens. ,,Maar dat is enorm meegevallen. Bovendien hebben veel nieuwe mensen de schouw burg weten te vinden." Het is te merken in de kaartverkoop bij Zeeland theaters, dat naast de schouwburg in Middelburg het Scheldetheater in Ter- neuzen en De Mythe in Goes onder zijn hoede heeft. ,,Ik heb alleen nog globale cijfers, maar we gaan in totaal richting de 95.000 bezoekers, terwijl we nog nooit eerder boven de 90.000 hebben gezeten. Daar zijn we heel blij mee." In het jaar dat 'Middel burg' dicht was, weken veel mensen van Walcheren uit naar Goes of Terneuzen. Dat leidde daar tot een flinke stijging van het aantal be zoekers. ,,We dachten dat dat na de heropening van de schouwburg zou terugval len naar het oude niveau, maar dat is nauwelijks ge beurd. Die mensen blijven dus ook de weg vinden naar de andere locaties." Lievens noemt de renova tie in alle opzichten ge slaagd. ,,Mensen voelen zich echt welkom en de voorzie ningen zijn goed. Ze hebben weer een mooi theater waar ze trots op kunnen zijn." Kaartverkoop De brochure voor het ko mend seizoen ligt al gereed. Komende dinsdag valt die in de bus bij de vaste klan ten en staat het programma op de website. Twee dagen later begint de kaartver koop. Een brochure verspreiden lijkt in deze digitale tijden wat achterhaald, erkent Lie vens. ,,De meningen zijn daarover verdeeld, maar ik ben ervan overtuigd dat we MIDDELBURG Daar wapperde hij dan, de Europese vlag, op het stad huis van Middelburg. Gisteren, op de Dag van Europa. Op deze dag in 1950 sprak de Franse minister Ro bert Schumann over het gezamen lijk beheer van de productie van ko len en staal in Frankrijk en Duits- land. Daarmee legde hij de basis voor de Europese Unie en voor de cennia van vrede en veiligheid in Europa. Reden genoeg, vond D66 in Middelburg, om voortaan op deze dag de Europese vlag in top te hij sen. Dat gebeurde gisteren voor het eerst. <Hulp uuuweehik^ ,djo&nj$dfyheb personenalarmenng Q in Zeeland vrijdag 10 mei 2019 De naam van stichting Arduin verdwijnt na de overname door zorginstelling 's Heeren Loo. De zorginstellingen maakten woensdag bekend dat het fusie document op 20 mei onderte kend wordt. Cornelleke Blok Middelburg - Jan Scholten, 's Heeren Loo Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG Een 16-jarige drugsdealer uit Middelburg is woens dag aangehouden. Agen ten waren in het centrum toen zij de jongen iets zagen wegstoppen in zijn broek. Op het politiebu reau bleek hij in bezit van 6,5 gram hasj. De agenten namen hem mee naar zijn ouderlijk huis om het met zijn vader en moeder te bespreken. Op de kamer van de jongen vonden de agen ten 127,6 gram hasj, geld, twee boksbeugels en vier creditcardmessen. Ook werden honderden grip zakjes en twee weeg schalen gevonden. VLISSINGEN De Bierkaai in Hulst wordt bij wijze van proef opgefleurd met een kleine fontein. Die moet de kwaliteit van het water en het zuurstof gehalte verbeteren. Blauwalg is in de zomer schering en inslag in de Bierkaai. Daarom plaatst de gemeente nog deze maand een be- luchter en fontein in het water, zodat de alg daar niet kan leven. Omwo nenden en ondernemers hebben al meermaals aangegeven graag een fontein in het water aan de Vismarkt te zien. Als de proef een succes is, komt er permanent een. Rolf Bosboom Terneuzen Meer informatie of aanmelden: www.maatjeinzeeland.nl of bel: 0118 55 12 15

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38