Autistische scharensliep is heel succesvol Vosmeer 1 doet een stap terug Overige leden Macedonische familie milder gestraft De kop is eraf voor de Zeeuwse eindexamenkandidaten. Havo-leerlingen van de Christelijke Scholengemeenschap Walcheren in Middelburg maakten gisteren het examen wiskunde. In Zeeland begonnen nog vierduizend andere scholieren aan de centrale eindexamens. zeeland 5 Ariën van Oord uit Zierikzee werkt nu al met personeel Voetbalclub trekt eerste elftal terug uit het standaardvoetbal Daar leek het nog niet op toen de rechtbank al snel liet doorscheme ren dat de familie niet kan worden aangemerkt als criminele organisa tie, en dat de ouders niet veroor deeld worden voor het uitbuiten van hun kinderen. Daar had het Openbaar Ministerie juist hoog op ingezet. De familie trok in de zomer van vorig jaar met een camper langs de Zeeuwse kust, van parkeerplaats naar parkeerplaats. Daar werden tientallen auto's en campers open gebroken en leeggeroofd. Medio au gustus werd de camper van de fa milie bij Aagtekerke door de politie doorzocht. Het voertuig lag vol met gestolen spullen. Aan boord waren acht gezinsleden, van wie vier kin deren. OM zette hoog in De vier meerderjarige familieleden - vader (43), moeder (41), zoon (20) en schoondochter (20) - werden vervolgd, en het OM zette hoog in. De ouders zouden de kinderen hebben verplicht mee te doen met de inbraken, en mede daardoor zouden ze samen een 'criminele or ganisatie' vormen. De officier van justitie eiste straffen van twee tot drieënhalf jaar tegen de vier fami lieleden. Geen getuigen De rechtbank gaat niet mee in die zware aanklachten. Voor een deel krijgt het OM daar zelf de schuld van: in het dossier zaten geen lijsten of foto's van welke gestolen spullen er precies in de camper aangetrof fen werden. Daarnaast zegt de va der dat hij de enige dader is, zijn er geen getuigen die gezien hebben dat de familieleden aan het stelen waren, en is er geen technisch be wijs tegen hen. Daardoor heeft het OM alleen een aanname dat de fa- milieleden met de vader hebben meegedaan, en dat is onvoldoende voor een veroordeling, meent de rechtbank. U bent naar Neder land gekomen met als enige doel hier een rooftocht te beginnen Tegen de schoondochter is geen en kel bewijs, dus werd zij vrijgespro ken. De moeder kreeg twee maan den cel voor bezit van een vals iden titeitsbewijs. De zoon werd daar voor ook veroordeeld, en kreeg twee maanden erbovenop voor het pinnen met een valse pas. Omdat de drie verdachten veel langer in voorarrest zaten dan hun straf - de schoondochter vier maanden, de moeder en zoon acht maanden - hoeven ze niet terug naar de cel. Ondanks het feit dat dus een groot deel van de aanklachten tegen de vader door de rechtbank werd verworpen, krijgt hij toch een veel hogere straf dan de officier eiste. ,,U bent naar Nederland gekomen met als enige doel hier aan een rooftocht te beginnen.'' De rechtbank wil 'een krachtig signaal afgeven dat wij der gelijk mobiel banditisme hier niet tolereren' en gaf de man vijfjaar cel. Zowel de vader als het Openbaar Ministerie kunnen nog in hoger be roep gaan. £1 I vrijdag 10 mei 2019 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl ZEELAND4 ZEELAND14 Vader 'roversgezin' 5 jaar cel in Er gebeurde iets bijzonders gis teren in de rechtbank in Middel burg. De rechters veegden een fiks deel van de aanklacht tegen een Macedonische 'roversfami lie' van tafel, maar gaven de vader van het gezin toch een veel hogere straf dan was ge ëist: vijf jaar cel in plaats van drieënhalf. Martijn de Koning Middelburg - Rechter

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37