De zilte waarheid ZorgSaam boos op AZ Knokke Joyce Vermue Nederlands jongste burgemeester 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN Column Alle dik twintig jaren dat ik nu in Zeeland woon, pro beer ik mijn vinger te leg gen op de reden dat mensen van buiten, Zeeland niet zien als para dijs op aarde. 'Een dagje uit waaien, lekker eten, prima. Maar wonen? Nooit van mijn leven'. Mariniers die nog liever ontslag nemen dan te moeten wonen in een provincie waar de zon over vloedig schijnt, huizen bijkans worden weggegeven, files of cri minaliteit een marginaal pro bleem zijn en waar je je benzine- of dieselauto overal kunt parkeren. als eerlijk zilt streekproduct ver- markte Oosterscheldewater 'het krankzinnigste product' dat hij ooit is tegengekomen. markt komt", schrijft hij. ,,Een stel snelle jongens met 'een passie voor food' (in die wereld heet voe ding altijd 'food'), zien nadat ze in een leuk tentje aan de Zeeuwse kust onbewust van een mossel- feest hebben genoten, plots een gat in de markt: zeewater!" Wacht eens even... DE STELLING Vandaag: Ik ga graag naar het theater Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters I Mariniers uit Doorn oefenen in Zeeland Naar Elverdinge met Vantoortelboom Oostburg Man langer vast voor mishandeling Het staat AZ Zeno vrij zo'n actie te voeren, stelt ZorgSaam op haar Fa- cebookpagina, en het staat patiën ten vrij voor een ziekenhuis in België te kiezen. De Zeeuws- Vlaamse zorggroep geeft aan zelf ook samen te werken met zieken huizen over de grens, waaronder het Universitair Ziekenhuis Gent en St. Jan in Brugge. Maar, wordt daaraan toegevoegd, er zijn 'ook ziekenhuizen van min dere kwaliteit'. De vraag is, schrijft ZorgSaam, of patiënten wel beter af zijn door voor Knokke te kiezen. Letterlijk stelt ZorgSaam: 'Er staat een prachtige gevel, maar is de zorg er ook beter voor de Zeeuws-Vla ming?' Verzekeraars AZ Zeno nam vorig jaar een com pleet nieuw ziekenhuis in Knokke in gebruik, op slechts acht kilome- ter van Sluis. René Smit, bestuurs voorzitter van ZorgSaam, sprak al eerder zijn zorg uit over de in zijn ogen oneerlijke concurrentie van uit België. Zo vergoeden Neder landse ziektekostenverzekeraars behandelingen in Belgische zieken huizen wel, maar omgekeerd doen Belgische verzekeraars dat in Ne derlandse ziekenhuizen niet. Julie De Waele, woordvoerster van AZ Zeno, laat weten dat de in formatiekrant enkel is verspreid om patiënten over de grens op de Uiteindelijk beslist de patiënt naar welk ziekenhuis hij of zij gaat hoogte te stellen van de mogelijk heden die het ziekenhuis in Knokke biedt. Het is volgens haar zeker niet de bedoeling een concur rentiestrijd uit te lokken. ,,Wij staan altijd open voor samenwer king, maar uiteindelijk beslist de patiënt naar welk ziekenhuis hij of zij gaat", aldus De Waele. Zundert draagt Joyce Vermue (33) uit IJzendijke voor als nieuwe bur gemeester. Dat is gisteravond be kendgemaakt tijdens een speciale raadsvergadering. Zij is dan de jong ste burgemeester van Nederland. Vermue (PvdA) was één van de tien kandidaten die reageerden op een vacature die was ontstaan nadat burgemeester Leny Poppe-de Looff (eveneens een Zeeuwse en oud wethouder in Vlissingen) in sep tember had aangegeven niet nog eens een termijn beschikbaar te zijn als eerste burger. Na een procedure die enkele maan den in beslag nam, kwam Vermue, die de nodige bestuurlijke ervaring opdeed als Tweede Kamerlid, als meest geschikte kandidaat uit de bus. Zij wordt dan ook aanbevolen aan minister Kajsa Ollengren van 8-daagse fly drive Lapland incl. vlucht en huurauto Zou je lachen, zou je schelden? Zou je zeggen dat ik een klootzak ben? Oosterscheldewater 'het krankzinnigste product' dat hij ooit is tegengekomen in de Randstad. Nu krijgt ons zalig zilte Oosterscheldewater in de Volkskrant onderuit de zak van Teun van de Keuken. Van de Keu ken, de man achter Chocolonely (dus ook de oranje variant) en voorheen het tv-programma Keu ringsdienst van Waarde, fileert ons Culinair Zeewater en noemt het teksten? Dat lazen we eerder. De vernietigende Volkskrant-recensie van het Middelburgse restaurant Hard Ziel was ook, waar moge lijk, doorspekt met vilein bedoelde Bl0f-citaten. Plots daagde het me. Een verbo den gedachte: Bl0f is de crux van ons imagoprobleem. Zou het? Onze trots, de componisten van ons alternatieve volkslied als pro motioneel blok aan het been? Ik ben benieuwd hoe deze harde constatering bij Paskal en kornui ten zou vallen. Zaken. Die be reidt vervol gens een Ko ninklijk Be sluit voor waar koning Willem-Alexan- zijn handteke ning onder moet zetten. Als alle formaliteiten zijn afgerond kan de nieuwe burgemeester op 3 juli in Zundert worden geïnstal leerd. Vermue is sinds juli 2017 werkzaam als strategisch adviseur en teamlei der Beleid Kwaliteit bij de Zorg- Saam Zorggroep Zeeuws-Vlaande- ren. Daarvoor is zij voor de PvdA 1,5 jaar lid geweest van de Tweede Ka mer. De meeste werkervaring heeft zij als manager Beleids- en Bedrijfs voering en directielid bij de Stich ting Maatschappelijk Werk Zeeuws-Vlaanderen. vrijdag 10 mei 2019 ,,Ik stel mij voor hoe zoiets op de Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik ben trots op Ajax 682 reacties TEKORT AAM OPLAAbPUMTEM VOOR ELEKTRISCHE AUTO S balen ALS EEN...? NU EVEN NIET TOOS THOLEN De Koninklijke Marine oe fent volgende week maandag tot en met don derdag op Tholen en de Bevelanden. De troepen uit Doorn verblijven op Tholen en ondernemen van daaruit duikactivitei- ten. Dat zal onder meer gebeuren bij Wemel- dinge. Daar komen de mariniers overigens niet aan land. Aan de oefe ning doen vijftien mensen mee. Daarbij zijn vier mili taire vaartuigen betrok ken en verder worden er nog eens zes militaire voertuigen gebruikt ter ondersteuning. VLISSINGEN Zondag 19 mei leidt schrijver Jan Vantoortel- boom een bustoer naar zijn geboortedorp Elver dinge bij Ieper. Hij be zoekt locaties die een rol spelen in zijn romans. Opstapplaatsen: parking Oostwal in Goes, 10.00 uur; parking bij zwembad Scheldorado Terneuzen, 10.20 uur. Aanmelden via info@paardvantroje.nl en info@koperentuin.nl. Kaartjes kosten 50 euro. Vantoortelboom signeert morgen zijn boek Jagers- maan in Goes: van 13.30 tot 14.30 uur in Het Paard van Troje, van 14.30 tot 15.30 uur in De Koperen Tuin. De 41-jarige Oostburger die twee weken geleden een plaatsgenoot zwaar mishandelde, blijft ne gentig dagen langer vastzitten. Dat heeft de raadkamer van de recht bank besloten. De man wordt aangeklaagd we gens poging tot dood slag. De Oostburger sloeg en schopte de man in elkaar, eerst in de woning van het slachtoffer aan de Pau- lus Potterstraat en daarna op straat. Het slachtoffer raakte zwaargewond en ligt nog steeds in het zie kenhuis. Ziekenhuis AZ Zeno in Knokke heeft zich de woede op de hals gehaald van ZorgSaam door in West-Zeeuws-Vlaanderen huis- aan-huis een reclamefolder te verspreiden. Harmen van der Werf Terneuzen - Julie De Waele, AZ Zeno Sanne Sleutjes en Luc Oggel Zundert SkelLefteë - Arjeplog - Örnes - Tarnaby - Granö V 7 overnachtingen incl. ontbijtbuffet Retourvlucht Rotterdam -SkellefteS 8 dgn autohuur incl. basisverzekering^ V Verblijf in goede 3*- en 4*-hotels V Tip: bezoek de gletsjer Svartisen j hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Beetje lollig doen, dat kunnen ze Een verwijzing naar Bl0f-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2