3 order is Kittel wielrenner af Federer overleeft twee matchpoints Thuisduel Atalanta 230km van stadion >RT 29 dankbare Sloveense kopman van Jumbo-Visma m m L u m Q Federer werkte de twee wed- strijdpunten weg bij een 6-5-ach- terstand in de derde set. Op het eerste wedstrijdpunt van Monfils verraste hij door service-volley te spelen op zijn tweede opslag. Monfils was vervolgens zo van slag dat Federer in de daaropvol gende tiebreak snel kon uitlopen naar 6-1. Op eigen opslag benutte hij op 6-3 zijn derde matchpoint. Vandaag speelt Federer in de kwartfinales tegen Dominic Thiem, die Fabio Fognini - de winnaar van het masterstoernooi van Monte Carlo - in twee sets klopte: 6-4, 7-5. Naomi Osaka is er op het WTA- toernooi van Madrid niet in ge slaagd de laatste vier te bereiken. De Japanse nummer 1 van de we reld werd gisteren in drie sets ver rast door de Zwitserse Belinda Bencic. Het werd 3-6, 6-2, 7-5 voor de mondiale nummer 18. Osaka stond in de derde set met 5-3 voor en leverde op 5-4 haar opslaggame op love in. Osaka heeft nog geen indruk wekkende prestaties geboekt op gravel. Ze kwam op Roland Garros nog nooit voorbij de derde ronde en won in Madrid voor deze editie nog nooit een partij. Bencic neemt het tegen Simona Halep op voor een plek in de eind strijd. Halep lijkt op tijd in vorm voor Roland Garros, waar ze later deze maand haar titel verdedigt. De Roemeense tennisster be reikte de halve eindstrijd van het WTA-toernooi van Madrid. Halep was met twee keer 7-5 te sterk voor de Australische Ashleigh Barty. Op de plek van de oude accom modatie komt een geheel nieuwe arena, waarmee Atalanta wil uitgroeien tot een vaste waarde in de bovenste re gionen van de Serie A. Pas over twee jaar is het nieuwe onderkomen ge reed. Tot die tijd moet de club van de internationals Hans Hateboer en Marten de Roon (foto) improviseren. De voorlaatste thuiswedstrijd zater dag tegen Genoa speelt Atalanta in het stadion van Sassuolo, op ongeveer 230 kilometer van Ber gamo. Atalanta heeft als nummer 4 drie punten meer dan de con currenten AC Milan en AS Roma. UITSLAGEN vrijdag 10 mei 2019 GO een topgozer' ^MBO •-.•v "'••T'-*- heeft gisteren zijn contract bij de Russische Katoe- sja-ploeg laten ontbin den en is voorlopig ge stopt als profwielren ner. „De laatste twee maanden heb ik het ge voel gehad dat ik uitgeput ben. Op dit moment ben ik niet in staat om te trainen en wedstrij den te rijden op het hoogste ni veau'', schrijft hij in een verklaring. Bij Katoesja, waar hij sinds vorig jaar onder contract stond, was Kittel geen schim van de renner die hij ooit was. Hij kwam in Russi sche dienst niet verder dan drie zeges. Kittel zegt dat hij hoopt terug te keren en noemt dat de 'groot ste uitdaging' van zijn carrière. „Ik wil in de toekomst weer fietsen en wedstrijden rijden en ik moet aan een plan werken om dat doel te bereiken.'' Tegelijk zegt Kittel dat hij vanaf nu zijn 'geluk en plezier boven alles zal stellen'. Het maakt de vraag gerechtvaar digd of Kittel ooit weer in het prof peloton zal rondrijden. Morgen wordt hij 31 jaar en hij is voorbijge- streefd door een nieuwe generatie sprinters, waartoe Dylan Groene- wegen (25) en Fernando Gaviria (24) behoren. Ook is het niet de eerste keer dat Kittel met motiva tieproblemen kampt. In zijn laatste jaar bij de Nederlands-Duitse Giant-ploeg (2015) stond hij al maanden aan de kant vanwege mentale problemen. Ook toen ver brak hij voortijdig zijn contract en stapte over naar Quick-Step. Kittel brak in 2011 door bij het toenmalige Skil-Shimano en boekte dat jaar zestien overwin ningen. MADRID Tennisser Roger Fede- rer is in de derde ronde van het masterstoernooi van Madrid aan uitschakeling ontsnapt. De 37-ja- rige Zwitser, die zijn eerste toer nooi op gravel speelt in drie jaar tijd, overleefde tegen de Frans man Gael Monfils twee wed- strijdpunten en won met 6-0, 4-6 7-6 (3). Roger Federer. foto bsr agency BERGAMO Uitgerekend in de maand dat Atalanta Bergamo zich voor de eerste keer in de club historie kan kwalifice ren voor de Champions League, heeft de Itali aanse club geen eigen sta dion beschikbaar. Het aloude At- leti Azzurri d'Italia, gebouwd in 1928, is niet meer bespeelbaar. Maandag is begonnen met de sloop van het complex, dat vaak bekritiseerd werd vanwege de slechte faciliteiten. Tennis Madrid Mannen, achtste finale: Djokovic (Ser/1) - Chardy (Fra) 6-1, 7-6, Cliic (Kro/9) - Djere (Ser) 4-6, 6-3, 6-2, Federer (Zwi/4) - Monfils (Fra/15) 6-0, 4-6, 7-6, Thiem (Oos/5) - Fognini (Ita, 10) 6-4, 7-5, Wawrinka (Zwi) - Nishikori (Jap/6) 6-3, 7-6, Tsitsipas (Gri/8) - Ver- dasco (Spa) 6-3, 6-4, Zverev (Dui/3) - Hurkacz (Pol) 3-6, 6-4, 6-4. Nadai (Spa/2) - Tiafoe (VS) 6-3, 6-4. Vrouwen, kwartfinale: Bencic (Zwi) - Osaka (Jap/1) 3-6, 6-2, 7-5, Halep (Roe/3) - Barty (Aus/9) 7-5, 7-5, Stephens (VS/8) - Martic (Kro) 6-4, 6-3. Dubbel, kwartfinale: Koedermetova/Voskobojeva (Rus/Kaz) - Schuurs/Grönefeld (Ned/Dui/8) 6-3, 6-3. Voetbal Europa League Halve finales, returns: Chelsea - Eintracht Frankfurt nnb Valencia - Arsenal nnb Novak Djokovic gunde Jé- rémy Chardy geen set. foto ap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29