Ajax moet blik na mokerslag Indrukwekkende internationale tournee 26 De Europese tournee van Ajax eindigde woensdag in ontgoocheling. Maar wat overbleef, was niet onbelangrijk. Er is weer hoop en perspectief voor het Nederlandse (club)voetbal. Kort Raiola vecht schorsing aan De invloedrijke spelersmakelaar Mino Rai ola (foto) mag tot 9 augustus geen werk zaamheden in Italië verrichten. Dat heeft de Italiaanse bond bekendgemaakt. De make laar is direct in beroep gegaan tegen het vonnis van de bond. ,,Ik heb al advocaten in geschakeld en ga in beroep. Dit is een justi tiële dwaling. Ik weet oprecht niet wat er speelt.'' De bond heeft geen reden gegeven voor de schorsing van Raiola. Ajax presenteert nieuw shirt Amper een halve dag na de dramatische uit schakeling in de halve finales van de Cham pions League heeft Ajax het nieuwe thuiste- nue voor komend seizoen gepresenteerd. Mogelijk verzacht het enigszins de pijn bij de Amsterdamse fans, die hun club woens dag zagen struikelen op de drempel van de eindstrijd. Ajax speelt volgend seizoen van zelfsprekend weer in een klassiek rood-wit tenue, dit keer voorzien van zwarte details. Onder meer op de mouwen en achterop de ronde kraag loopt een zwart randje. Van der Werff weg bij Vitesse Maikel van der Werff (foto) vertrekt bij Vi tesse aan het einde van het seizoen. De 30- jarige verdediger krijgt van de Arnhemse club geen nieuw contract aangeboden. Van der Werff heeft zijn zinnen gezet op een buitenlands avontuur. Van der Werff is be zig aan zijn vierde seizoen in Arnhem. Flitsen Ajax De Boer Race Als het aan Sao Paulo ligt, blijft de For mule 1 daar. President Jair Bolsonaro zei woensdag dat de GP verhuist naar Rio de Ja neiro. Sinds 1990 is Sao Paulo gastheer. Dat beeld van al die uitgetelde Aja- cieden, languit verspreid over het groene gras, als gesneuvelde sol daatjes in een computerspel. Het aangezicht zal voor altijd een litte ken blijven, een nederlaag zo dra matisch en onvoorstelbaar, dat het voorgoed gekerfd staat in de huid van het Nederlandse voetbal. AZ- Sporting Lissabon in 2005, PSV-AC Milan in datzelfde jaar: het lijkt wel of Nederlandse clubs patent heb ben op dit soort hartverscheurende nederlagen op de drempel van een finale. Ajax deed er woensdag nog een schepje bovenop qua thrillerscena rio, na een 2-0 voorsprong nota bene, drie seconden nS de 95 minu ten vastgestelde speeltijd. Ontgoocheld stonden de spelers van trainer Erik ten Hag na afloop in de catacomben van de Johan Cruijff Arena, in het besef dat een kans zoals deze vaak maar één keer in een spelerscarrière voorbijkomt. Holle ogen, krakend stemgeluid, halve zinnen. Maar wie een dag la ter wat verder keek dan de teleur stelling van het moment, en het op kon brengen om even uit te zoo men, zag ook wat anders. ,,We mo gen ook trots zijn'', zei aanvoerder Matthijs de Ligt, sprekend met de waardigheid en wijsheid van een 32-jarige routinier. Waardevol Maar de onvergetelijke, nooit meer verwachte Europese campagne van Ajax betekent meer dan alleen 'trots'. Het biedt ook waardevol perspectief richting de toekomst van het hele Nederlandse clubvoet bal, dat zo hardnekkig afgleed in de laatste pakweg vijftien jaar. In de huidige tijd had zo'n beetje iedereen de hoop wel opgegeven op nieuwe glorietijden. De eredivisie, niet in de laatste plaats de topclubs, verdronk in een moeras van finan- - O Ajax bewees dit jaar dat het tóch kan: opboksen tegen de machtige internationale elite Iedere Ajacied verwerkt de absurde opdoffer van dinsdagavond tegen Tottenham Hotspur op zijn eigen manier. De één zoekt naar woor den, de ander probeert de diepe te leurstelling juist van zich af te pra ten. Matthijs de Ligt neemt manmoe- dig de tijd voor alle journalisten en gaat de verloren wedstrijd al snel analyseren. De hersenen van Fren- kie de Jong zijn daar nog niet klaar voor. Nooit eerder zagen we hem zó teneergeslagen. Trainer Erik ten Hag probeert nu al te focussen op zondag. Het is ook de realiteit. Dan moet Ajax er weer staan. Zich op richten zoals het dit seizoen al va ker deed. Al was de mentale dreun natuurlijk nooit eerder zo groot als nu. Wat hadden ze graag die finale in Madrid gespeeld, als bekroning van een fascinerend seizoen. En wat had Frenkie de Jong graag zijn laat ste wedstrijd in het Ajax-shirt op dat podium afgewerkt. Nu is die plaats van handeling stadion De Vijverberg, woensdag in Doetin- chem tegen De Graafschap. De plek waar Ajax mogelijk de landstitel pakt. Weerbarstig Maar dan moeten de Amsterdam mers zich nog wel herpakken. De inmiddels bekende stelregel van Ten Hag van 24 uur genieten en 24 uur rouwen komt ook nu weer van pas. Maar de praktijk is weerbarsti ger dan de theorie. ,,Zoals ik me nu voel, heb ik aan die 24 uur niet ge noeg'', zegt De Jong. Hij zoekt naar nette woorden om zijn ongekende woede te uiten. De steun van de fans na de desastreuze blessuretijd komt ter sprake. Zij zullen zondag ook achter de ploeg staan. ,,Het is Quote van de dag 'Dit is een geschenkvan God. Ik ben heel blij en trots dat we in de finale staan.' vrijdag 10 mei 2019 VOETBAL VOETBAL VOETBAL Xemi Fernandez is door zijn Spaanse club Lleida geschorst en beboet, omdat de gebo ren Catalaan dinsdag naar Liverpool vloog om zijn favoriete club FC Barcelona aan het werk te zien. De middenvelder had geen toe stemming om even weg te gaan. Als Liverpool zondag kampioen van Enge land wordt, ontvangen de 'Reds' een replica van de kampioensbeker. De originele trofee gaat naar Brighton, waar koploper ManCity tegen Brighton Hove Albion speelt. 15 Ajax is met de nederlaag tegen Spurs een bonus van 15 miljoen euro misgelopen. Dat bedrag zou Ajax bij een fi- naleplek krij gen. Ajax speelde dit sei zoen in de Champions League 93 mil joen bij elkaar. 3 Frank de Boer (foto) en At lanta United zijn in vorm. De ploeg van de Nederlandse trainer won het uitduel bij To ronto met 0-2, de derde zege voor regerend kampioen At lanta op een rij. GO Hoop is terug na van Ajax Sjoerd Mossou Amsterdam De Ligt (links) scoort de 1-2 voor Ajax bij Juventus en wordt besprongen door De Jong, Schöne, Veldman en Ziyech. foto O a 0) De uitschakeling tegen Totten ham Hotspur in de halve finale van de Champions League was ongekend wreed. Nu moet Ajax zich oprichten om kampioen van Nederland te worden. Zondag wacht al weer het thuisduel met FC Utrecht. Daniël Dwarswaard Amsterdam —Spurs-spits Lucas Moura

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 26