Julie vocht met verkrachter, wat ze met haar leven bekocht Man werkte ook in instelling waar moordenaar van Anne Faber verbleef t Minuut gratis winkelen: nootjes, Fristi en wat koekjes 7 donderdag 9 mei 2019 Drie weken geleden werden stoffelijke resten van het lichaam van Miranda Zitman gevonden in de tuin van haar woning in Soest. Een romp die in ja nuari werd ontdekt in een koffer in het water van de Zuider IJdijk in Amster dam, bleek van de sinds eind decem ber 2018 vermiste vrouw uit Soest te zijn. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat B. op dat moment werkzaam was bij Met WA, een beveiligingsbedrijf dat voortkomt uit Altrecht, een grote GGZ-instelling in de regio Utrecht. Bart B. kwam in augustus 2017 in dienst bij het bedrijf, bevestigt een woordvoerder van Met WA. Hij werd als beveiliger ingezet op de post van receptionist, en werkte in die hoeda nigheid onder meer in de kliniek waar Michael P., de moordenaar van Anne Faber, verbleef. In de forensisch-psychiatrische kli niek verbleven op dat moment perso nen die veroordeeld waren voor een (zwaar) strafbaar feit en behandeling nodig hebben voor een geestesziekte. Ook was B. werkzaam in het Willem Arntsz Huis in Utrecht. Hier verblij ven veel zware psychiatrische patiën ten die een gevaar vormen voor zich zelf en voor de samenleving. Na een jaar als beveiliger te hebben gewerkt, maakt Bart B. promotie bin- Miranda Zitman ver dween eind december. nen Met WA. Hij wordt door collega's als intelligent en flamboyant om schreven. Hij zou als beveiliger onder zijn niveau hebben gewerkt. In sep tember 2018 werd hij leidinggevende van alle teammanagers in de regio Utrecht. Non-actief Een woordvoerder van Met WA bena drukt dat op het moment dat duidelijk werd dat B. als verdachte werd aange houden, hij direct op non-actiefis ge steld. ,,Hij is vooraf gescreend en was in het bezit van een grijze pas (legiti matiebewijs voor beveiligers). Meer kun je niet doen. Ook is het belangrijk om te zeggen dat dit vooral in zijn pri- vétijd is gebeurd en losstaat van zijn werkzaamheden.'' Collega's van B. zijn inmiddels door de recherche verhoord. Hen is ge- vraagd of zij vreemd gedrag van B. hebben waargenomen in de periode rondom de verdwijning van Zitman. ,,Het nieuws van zijn aanhouding is hier ingeslagen als een bom. Iedereen Het nieuws van B.'s aanhouding is hier ingeslagen als een bom was totaal verbijsterd, niemand had dit zien aankomen'', zegt de woord voerder van Met WA. Het Openbaar Ministerie wil inhou delijk niets kwijt over de zaak. ,,Wij doen nooit mededelingen over de ach tergrond van een verdachte.'' Volgens het OM is het onderzoek naar de moord in volle gang. ,,Er is nog veel dat goed moet worden uitgezocht.'' Vrienden van Zitman meldden on langs dat het niet goed ging tussen haar en B. Zitman werd eind januari 2019 als vermist opgegeven door vrienden en familie. De vrouw, die werkte als kap ster, zou volgens haar partner Bart B. een oude jeugdvriend zijn gaan op zoeken in Canada. Dat verhaal had hij aan vrienden en familie verteld. Zij kregen sinds december 2018 geen contact meer met haar. Appjes en mailtjes bleven onbeantwoord en de telefoon stond uit. Dinsdag 23 april meldde B. zich bij de politie met 'in formatie over haar vermissing'. Meteen daarop werd hij ingerekend. Sindsdien zit hij vast. De verdachte van de moord op de Vlaamse Julie Van Espen (23) heeft bekend dat hij zater dagavond op een willekeurig slachtoffer zat te wachten. Dat meldt de Belgische krant Het Laatste Nieuws. Hij sloeg haar dood. Patrick Lefelon Antwerpen De studente kwam toevallig voor bij. Steve B. trok haar van de fiets en probeerde haar te verkrachten, maar Julie vocht terug. Dat bekocht ze met haar leven. De dronken man had Julie meegetrokken naar een smalle steeg naast een brug. In het hoge gras probeerde hij haar te ver krachten, maar dat liet ze niet toe. Julie kon niet op tegen het brute ge weld. Hij sloeg haar tot ze niet meer bewoog. Aan agenten vertelde B. dat hij de jonge vrouw achterliet in de berm en wegging. Hij nam haar fiets mandje met spullen mee en liep naar het trainingscentrum van de Antwerp Giants. Daar werd hij ge filmd. In een van de vuilnisbakken van het complex dumpte hij de reispas van zijn slachtoffer. Omdat haar fietsmandje niet in die vuilnis bak paste, nam hij het weer mee en verstopte hij het in de steeg. Toen het donker was, keerde hij terug naar de steeg en sleepte hij het stoffelijke overschot naar het Albertkanaal, waar hij het in het water gooide. Enkele kledingstuk ken werden in het gras teruggevon den. Gisteren vertelde een tante van de dader aan Het Laatste Nieuws dat Steve B. al langer met 'wilde fanta sieën' rondliep. ,,Een vriendin van Steve belde mij twee maanden ge leden ongerust op. Hij fantaseerde over wilde avonturen met meisjes en vrouwen.'' 'Zoiets als met An en Eefje', zou hij hebben gezegd, ver wijzend naar twee van de slachtof fers van Marc Dutroux. ,,Meer wilde ze telefonisch niet vertellen. Ze wou mij onder vier ogen spreken, maar dat gesprek is er nooit gekomen.'' STADSKANAAL Een klant van een supermarkt in Stads kanaal die gratis mocht winke len, pakte het anders aan dan de meeste winnaars. Waar an deren zo snel mogelijk dure producten inladen, nam hij al leen boodschappen mee die hij nodig had. Meneer Dekker uit Stadska naal ging van start bij de en tree van de winkel, waar hij vleeswaren en broodsalade uit de aanbieding meenam. Daarna ging hij naar het schap van Honig, waar hij één pakje weggriste om vervolgens door te lopen naar de nootjes. Daar was de buit één bakje. Bij de wijn leek hij een flesje port te grijpen. Een pak Fristi kwam ook nog door de ballotage. Na wat geaarzel kwam de klant van Jumbo Froukje Sloot uit bij de koekjes en toen was de minuut alweer om. Totale kos ten voor de winkel: slechts 16,36 euro. Wat bezielde meneer Dek ker? Hij was niet in de war, be zweert ondernemer Froukje Sloot. ,,Hij had het concept goed begrepen maar hij deed het op zijn eigen manier. Hij pakte wat hij nodig had'', aldus Sloot. ,,Hij was heel erg blij.'' De man die wordt verdacht van de moord op zijn partner Miranda Zitman en het wegmaken van haar lichaam, Bart B. (56), blijkt als beveiliger werkzaam te zijn geweest in de kliniek waar Michael P. verbleef. Yelle Tieleman Soest Rechercheurs doen onderzoek bij het huis van Bart B. In de tuin werden stoffelijke res ten gevonden. FOTO CASPAR HUURDEMAN -Woordvoerder Met WA Moordverdachte blijkt beveiliger in tbs-kliniek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7