Landelijke staking op 28 mei treft NS-treinen en ov in grote steden 3 dagen Ardennen 5 Weinig trek in meldplicht Airbnb donderdag 9 mei 2019 Slechts een kwart van de Am sterdammers die hun woning verhuren aan toeristen, maakt daarvan melding bij de ge meente. Sinds eind 2017 geldt in de hoofdstad een meldplicht van vakantieverhuur, als maat regel tegen overlast. Maar het loopt niet storm, meldt de ge meente, terwijl het aantal wo ningen dat via Airbnb wordt verhuurd nog altijd stijgt. De hoofdstad gaat daarom gerich ter optreden tegen woningeige naren die zich aan de meld plicht onttrekken. Wie wordt betrapt, krijgt een boete van 6000 euro. Wordt er aan meer voorwaarden niet voldaan, dan kan de boete oplopen tot 20.500 euro wegens onttrekking aan de woningvoorraad. Sinds dit jaar mogen Amsterdammers hun woning nog maar dertig dagen per jaar verhuren, in plaats van zestig. Gemiddeld wordt in de stad een op de acht koophuizen aangeboden voor vakantieverhuur. Een apparte ment in Amsterdam kost ge middeld 151 euro per nacht, in Parijs 81 euro. De raketproeven waren deel van onze militaire training en op niemand gericht Duikteam helpt België bij drugsvangst havens Nederlandse duikers helpen de Belgische douane bij het op sporen van drugs die onder de waterlijn op de romp van een schip de havens worden bin nengesmokkeld. De techniek wordt steeds vaker toegepast. De douanes van beide landen willen dit beter bestrijden. Cocaïne komt vaak via noorde lijke containerhavens Europa binnen. Bijna de helft van de cocaïnevangsten in Europa is in Belgische havens. Gewonden bij steekpartij Stonehenge steen rijker Fatale botsing parachutisten had tegenover de pers, vertelt Ship. ,,En hij is alleen maar voorzichtiger geworden. De afspraken rondom de baby zijn heel anders dan we gewend zijn.'' In eerste instantie zouden de media niets van de koninklijke spruit te zien krijgen. „Uiteindelijk hebben ze toch een compromis gesloten, een fotograaf foto's laten maken en die beelden verspreid. Maar onze toe gang tot het gezin is heel beperkt.'' Veranderd Prins Harry is veranderd sinds hij met Meghan is, vindt Nicholl, die de prins al tien jaar volgt. ,,Hij is zelfver zekerder en straalt een soort tevre denheid uit die we nog niet van hem kenden.'' Het meest opmerkelijke is de verandering van levensstijl, geeft de biograaf aan. ,,Hij was de 'leger- prins', die niets liever deed dan met zijn vrienden naar de plaatselijke pub gaan voor een paar pints. Dat is veran derd. Hij drinkt niet of nauwelijks meer en begint zijn dag met een groene smoothie." Harry heeft Meghans gezonde levensstijl overgenomen en dat past goed bij hem, denkt Nicholl. „Hij ziet er heel gezond uit, hij straalt en is heel fit. Eerder vertelde hij over zijn geeste lijke problemen, daar was hij heel open over. En nu is het duidelijk dat hij gelukkiger is dan ooit." Tot vreugde van het Britse publiek, dat een zwak heeft voor Harry. Samen met de Queen is hij de meest populaire royal. „Hij was een kwetsbare jongen, die opgroeide onder een vergrootglas. Sinds het overlijden van zijn moeder heeft hij een speciale plek in het hart van de Britten'', legt Nicholl uit. Harry zal heel goed zijn in zijn nieu we rol, verwacht ze. ,,Hij is fantas tisch met kinderen, heeft een na tuurlijke affiniteit met hen. Ik heb het idee dat Harry en Meghan al heel lang uitkijken naar het ouderschap.'' De geruchten gaan dat de twee zo weinig mogelijk aan personeel willen overlaten. Geen leger nanny's dus. Nicholl: ,,Ze worden moderne ouders en brengen hun eigen identiteit mee naar het koninklijke bestaan.'' NS betreurt de 24-uursstaking op het spoor. ,,Dit zou zeer ingrijpend zijn voor onze reizigers. Zij wor den de dupe van een conflict waar NS geen partij in is'', aldus een woordvoerder. De vervoerder zoekt nog uit wat de gevolgen zijn en hoe reizigers het best kunnen worden geïnformeerd. Behalve voor het openbaar vervoer zijn ook oproepen gedaan voor sta kingen in andere sectoren, zoals de metaal- en bouwsector. Personeel wordt gevraagd om woensdag 29 mei heel de dag het werk neer te leggen. De bonden in het streek Ook oproepen in andere sectoren om te vechten voor pensioenakkoord vervoer beraden zich nog op acties. Uiterlijk 15 mei laten zij weten of ze meedoen met de stakingen. De bonden voerden op 18 maart ook al pensioenacties. Personeel bij NS en het stadsvervoer legden toen in de ochtendspits het werk 66 minuten neer. Andere acties werden die dag afgebroken na de aanslag in de tram in Utrecht. On der anderen medewerkers van po litie, defensie, douane, marechaus see en ambulances schrapten hun acties. Op 15 mei gaan zij alsnog demonstreren om hun pensioen- eisen kracht bij te zetten. De bonden zeggen actie te voe ren omdat er geen zicht is op een pensioenakkoord. Eind vorig jaar liep het overleg met kabinet en werkgevers spaak. De bonden wil len dat de AOW-leeftijd wordt be vroren en dat mensen met zwaar werk eerder kunnen stoppen. www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 7ocpg Halfpension 3 dagen Arnhem HP 3 dgn Bad Bentheim HP GO AMSTERDAM Het ministerie van Buiten landse Zaken van Noord-Korea verklaart waarom er in kuststad Wonsan wapens werden getest. ANTWERPEN MAASTRICHT Bij een steekincident in een ggz-instelling in Maastricht zijn gisterochtend vijf gewonden gevallen. Onder hen is de ver moedelijke dader. Hij is een cliënt van de instelling. De andere gewonden zijn twee medewerkers van de instelling en twee cliënten. Vier men sen moesten naar het ziekenhuis, nie mand verkeert in le vensgevaar. Het is niet bekend waarom er is gestoken. AMESBURY Een vermist stuk steen uit prehisto risch Stonehenge is na zestig jaar terug gekeerd op zijn plek in Zuid-Engeland. Een archeoloog had het in 1958 meege nomen, maar geeft het nu terug. EISENACH Een botsing tussen twee Duitse para chutisten is een van hen fataal gewor den. Een man over leed ter plaatse aan zijn verwondingen, een vrouw werd met zware verwondingen naar het ziekenhuis overgebracht. De man en vrouw deden mee aan een zoge heten formatie- sprong, waarbij in totaal 24 parachute springers tegelijker tijd in de lucht wa ren. Kijk op de site bij /video hoe Harry en Meghan hun zoon presenteren aan de pers Prins Harry en Meghan tonen liefdevol hun zoontje aan de pers. Liefde was er in 1986 ook voor Harry zelf, van zijn moeder Lady Di. In het hart van de prins is ook volop ruimte voor gewond geraakte militairen en andere kinderen. FOTO'S AFP, GETTY Werknemers bij NS leggen dinsdag 28 mei de hele dag het werk neer. Ook het stadsver voer in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag staakt die dag voor een beter pensioen. Bonne Kerstens Utrecht Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserve rings kosten en toeristenbelasting roor maar: Sprookjesachtig verblijf. In de vallei van de rivier Semois, vlakbij Bouillon gelegen. 2 nachten in 3* Hoslellerie La Sapinière, Laforêt -? O 2 keer een ontbijtbuffet, gratis parkeren en wifi 2 keer een 3-gangen diner Tip: 4 dagen voor 94,50 p.p. Aankomsten t/m sept. 3* Hotel Gieling, Duiven (7,8) 3* Hotel Bentheimer Hof (8,1) 2 nachten incl. ontbijtbuffet 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi 2x diner (hoofdgerecht) TO 50 2x, 3-gangen diner Gratis parkeren en wifi ar* Incl. stadswandeling gids

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5