Ik drink liever een fles wijn Onthullende film over spionne 6 INTERVIEW LIES VISSCHEDIJK Na de titelrol in de film en televisieserie Soof speelt Lies Visschedijk in de romantische film Singel 39 een totaal ander type. Maar ook hartchirurg Monique is geen pure verleidster. ,,Ik zal niet snel de geile buurvrouw spelen.'' Mjpi donderdag 9 mei 2019 Top 5 in de bioscoop 1 (1) Avengers Endgame €2.237.000 5 (4) After €223.000 Nu in de bios Hotel Mumbai Dirty God Baantjer Het Begin FILMNIEUWS Let the Right One In weer in bios Verslag van landing op de maan Red Joan In werkelijkheid werd zij the granny spy genoemd. Maar de titel Red Joan zegt minstens zo veel over de spionne Merlita Norwood in de film van regisseur Trevor Nunn. Norwood was een hoogbejaarde vrouw die plotseling met een jeugd zonde werd geconfronteerd. Tijdens de Tweede Wereldoorlog zou zij voor de Russen hebben gespioneerd en onder meer vertrouwelijke gegevens over de atoombom hebben doorge speeld. In Red Joan wordt haar levensver- haal min of meer naverteld. Basis is een roman over haar leven, maar dui delijk is dat de filmversie behoorlijk is aangepast. Judi Dench speelt deze vrouw op latere leeftijd, als zij thuis door de ge heime dienst wordt opgepikt en met haar verleden wordt geconfronteerd. Dat wordt in terugblikken getoond. Haar studie in Cambridge, haar we tenschappelijke werk en haar contac ten met communistische sympathi santen, die haar doen inzien dat de Sovjet-Unie ook over een atoombom moet beschikken na de bombarde menten op Hiroshima en Nagasaki. Red Joan is geen gedurfde film. Het verhaal wordt nogal traditioneel en degelijk verteld. Maar het gegeven is - wel onthullend. Zeker wat de motie ven van de verdachte betreft. ,,Het waren andere tijden'', zegt Dench in de film. Een dooddoener, die wel he lemaal klopt. - A.Z. Hoogste opbrengst afgelopen week CM <M Wonder Park €428.000 3 (3) Baantjer Het Begin €235.000 4 (-) Hotel Mumbai €233.000 DRAMA Aangrijpende reconstructie van de terroristische aanslag op het hotel in Mumbai in 2008, waarbij tientallen mensen om het leven kwamen. Regis seur Anthony Maras schetst een zo realistisch mogelijk beeld, waarbij vooral de nadruk ligt op de heldhaf tige houding van het hotelpersoneel. DRAMA Sacha Polak regisseerde deze aan grijpende film over een jonge vrouw die door haar voormalige vriend in het gezicht wordt verminkt. Het drama toont vooral de bewonderenswaar dige wijze waarop het slachtoffer pro beert weer een enigszins normaal leven op te bouwen. MISDAADDRAMA Waldemar Torenstra stapt in de voet sporen van Piet Römer als een jonge uitvoering van rechercheur De Cock. De film, die begint in de jaren 80, is duidelijk bedoeld als een opmaat tot de tv-serie die volgend jaar wordt uit gezonden. Kijk op de site bij /video Bekijk de trailers voor de films van volgende week. VAMPIERFILM Na tien jaar is de Zweedse vampierfilm Let The Right One In weer in de Nederlandse bioscopen te zien. De film, die een Ameri kaanse remake kreeg en door veel filmmakers wordt geroemd, staat te boek als moderne klassieker. Ter ere van het jubi leum is de film in een gerestau reerde versie op blu-ray en dvd verschenen. DOCU Op 27 juni ver schijnt in Neder land de docu mentaire Apollo 11 in de bios coop. Het is een spectacu lair verslag van de maanlanding, gemaakt van nieuw ontdekt en nog niet eer der vertoond 70 mm-beeldmate- riaal en meer dan 11.000 uur aan geluidsop namen. Aanlei ding is de 50ste verjaardag van de eerste maanlanding. GO Personal trainer? DRAMA Regie: Trevor Nunn. Hoofdrollen: Judi Dench en Sophie Cookson. WZJ' v Judi Dench, in de rol van spionne Merlita Norwood, alias the granny spy. FOTO NICK WALL E

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58