u 1 A 4 Ol Festival Kamermuziek op intieme locaties verspreid over Zeeuws-Vlaanderen. Het Scaldis Kamermuziekfestival begint morgen. Een van de muzikanten is altvioliste Dana Zemtsov (26). ,,Ik zwom als foetus al in muziek." II 27e keer Bluesfestival Kwadendamme Rowwen Heze in Bergen op Zoom De sfeer is informeel en heel warm, het gaat om vriendschap en muziek (en samen eten) Altvioliste Dana Zemt sov is geboren in Mexico-stad. Ze stamt uit een muzi kale familie. De eerste lessen kreeg ze van haar grootmoeder en haar ouders, beiden eveneens altvio listen. „Muziek is mijn leven. Je kunt letterlijk zeggen dat ik al als foetus zwom in muziek: mijn moeder speelde toen ze van mij in verwach ting was bij het Nationale Orkest van Mexico." Een paar jaar later verhuisde het gezin naar Nederland. „Alles was muziek bij ons thuis. Ik ging naar concerten, luisterde als mijn ouders repeteerden en bij mijn grootou ders hoorde ik ook altijd klas sieke muziek." De muzikale opvoeding was voor haar een natuur lijk proces. Zemt sov heeft ook nooit getwijfeld aan haar beroepskeuze. ,,Ik wilde musicus wor den. Muziek is in onze familie een soort taal, dat is soms confronterend, maar ik krijg ook veel steun. Mijn ouders zijn geweldige psychologen en kennen alle facetten van de muziekwereld. Het voelt goed om hen dichtbij te hebben.'' De keuze voor de altviool was ook een natuurlijke. ,,Ik kan me het mo ment niet herinneren dat ik voor de altviool koos. Ik weet al leen dat ik er van overtuigd was dat dit mijn instru- PROGRAMMA/ ment was. Toen ik elf was, mocht ik overstappen naar dit instrument. De altviool past simpelweg bij mij, ik hou van het repertoire, ik lach om de altvioolmoppen en vind het heerlijk om samen te musiceren.'' Dana Zemtsov treedt de komende weken op tijdens het Scaldis Kamer muziekfestival in Zeeuws-Vlaande ren. Niet voor het eerst. Ze werkte al meerdere malen samen met organi sator Mathieu van Bellen. ,,Ik ontmoette Mathieu jSMren ge leden tijdens een festival in Duits land. We zijn vrienden gebleven, ik EN 5 REDENEN MEER Blues Folk donderdag 9 mei 2019 GO e k t niet alles hebben Dana Zemtsov, altvioliste Jeanette Vergouwen Dana Zemtsov FOTO MARIJE VAN DEN BERG Scaldis Kamermuziekfestival 2019 Vr 10 mei Hulst Protestante kerk, Diner Concertante met sonates van Bach 19.00 uur Za 11 mei Zaamslag Het Po dium, Schubert, Mendelssohn en Beethoven 20.00 uur Di 14 mei Hulst, Pop-up bios coop De Koning van Engeland, La Bohème van Puccini 20.00 uur Wo 15 mei Emmadorp, Café 't Verdronken Land, vrijemuziek- keuzeavond 20.00 uur Vr 17 Hulst Den Dullaert, Wenen van Schubert tot Korn- gold 20.00 uur Za 18 Aardenburg, Muziek school, St Bavostraat 30, masterclasses Maria Milstein (viool) en Nicolas van Poucke (piano) 14.00 uur Za 18 Groede Grote kerk, Rus sische avond 20.00 uur Zo 19 Terneuzen Porgy en Bess, Beethoven, Mendels sohn en Brahms 15.00 uur Het is alweer tijd voor de 27e editie van Bluesfestival Kwadendamme. Het festival wordt van daag geopend met gratis optredens van de Nederlandse Rob Hendrikse Bas Paardekooper en de Belgische band The Catsmo- kes in Tapperij 's Lands Welvaren. De dag erna begint het festival met de Britse Big Joe Louis and his Blues Kings in de tent op het voetbalveld. Zowel op vrijdag als zater dag zijn er verschil lende optredens tot 01.00 uur. Het festi val voorziet in een gratis camping. Het bluesfestijn wordt zondagochtend af gesloten in de Boni- faciuskerk met een gospelmis die wordt verzorgd door het Elijah Gospel Choir onder leiding van Govert van der Kolm. Speciale gast tijdens de mis is de 33-jarige Britse sin ger-songwriter en gitariste Dani Wilde (foto), die ook za terdag 11 mei een optreden verzorgt met haar band. Ze combineert roots- genres, waaronder blues, country, gos pel, soul en ameri cana. Vandaag tot en met zondag 12 mei, Kwadendamme, aanvang 16.30 uur De band uit Nederlands America, die al ruim dertig jaar te vinden is in theaters, feesttenten, clubs en op festivals, komt naar Bergen op Zoom. Rowwen Hèze brengt opzwe pende liedjes, polka's, Ierse folk, tex- mex en gevoelige ballades. Maak je klaar voor zweet, bier en een hos sende menigte. m Rowwen Hèze, donder dag 16 mei, Ge- bouw-T in Ber gen op Zoom, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 56