Middelburgse spits heeft geleerd van het zaalseizoen 20 ZEELAND Ik ben eigenlijk alleen voor in de spits, ik leef voor de doelpunten Swift-korfballer Stephan den Boer durft nog niet te juichen. Promotie naar de hoofdklasse op het veld lonkt, maar eerst moeten er nog vijf duels gespeeld worden. donderdag 9 mei 2019 - Stephan den Boer De korfballers van Swift speelden tijdens de zaalcompetitie soms de pannen van het dak. Vooral de overwinning op Futura - 41-24! - sprak tot de verbeelding. ,,We hadden uitge sproken dat we kampioen wilden worden, maar verdienden de titel uiteindelijk niet", zegt Stephan den Boer, één van de spitsen bij de Middelburgse overgangsklasser. ,,In de topwedstrijden kwamen we tekort. We ver loren van beide andere titelkandidaten twee keer. Of het een gebrek aan kwaliteit was of dat we een verkeerde tactiek hanteerden, ik weet het niet. Maar we zullen nog een extra stap moeten maken." Daarom wil Den Boer no g niet al te na drukkelijk spreken over een kampioenschap op het veld. Al snapt hij ook wel dat zijn ploeg een riante uitgangspositie heeft. Na negen van de veertien speelrondes staat Swift immers ruimschoots bovenaan; het gat met concurrent Nieuwerkerk is vier punten. ,,Het worden spannende weken", denkt de twintigjarige Middelburger. ,,We weten dat er in een kampioensrace gekke dingen kunnen gebeuren. Zaterdag spelen we uit bij Oranje Wit, waarvan we in de zaal niet konden winnen. Iedereen kan heel en thousiast zijn over ons spel, maar we hebben nog he-le-maal niks." Den Boer is de jongste in het team van trainer Dennis Plantinga. Hij speelde zich in 2016 in de basis en maakte daarna de opmars mee van Swift. Al meteen in zijn eerste sei zoen profileerde hij zich als spits; hij maakte onder meer indruk met acht treffers tegen Tjoba. Daarna bleef hij makkelijk scoren. Als hij écht zijn dag heeft, kan hij rond de tien treffers uitkomen. Net als Gijs Gillissen. ,,Maar Gijs is nog wel een stuk verder dan ik, hoor. Hij is een voorbeeld voor mij. Hij maakt veel doelpunten én kan ook goed re- bounden. Hij is dus veel allrounder. Ik ben eigenlijk echt alleen voor in de spits, ik leef voor de doelpunten. Natuurlijk ondersteun ik de anderen ook, maar ik voel wel een be paalde druk om te scoren." Doordat veel Swift-spelers zo met scoren bezig zijn, vergeten ze wel eens dat verdedi- OVERGANGSKLASSE gen er ook bij hoort. In de zaal maakten de Middelburgers de meeste doelpunten in de overgangsklasse, maar lieten ze er ook bijna het meeste door. Den Boer: ,,Tegen Achilles, één van de onderste ploegen, kregen we er in twee wedstrijden bijvoorbeeld meer dan 50 tegen. Tja, dat mag natuurlijk niet. Wij maakten er zelf nog meer en wonnen dus ook wel, maar ja.Voor hetzelfde geld heb je aanvallend een keer een mindere dag en ver slik je je in zo'n tegenstander." Om het verdedigend beter op orde te krij gen, heeft Plantinga zijn vakken lichtelijk omgegooid. Gijs Gillissen en Stephan den Boer zijn van positie gewisseld. Dat moet voor een betere balans zorgen. In de laatste wedstrijden van de zaalcompetitie, toen de titel verkeken was, werd daar al mee geëxpe rimenteerd en op het veld is men doorge gaan in die nieuwe opstelling. In zowel het competitieduel van 20 april met HKC (18-13- overwinning) als de oefenwedstrijd van af gelopen donderdag tegen KCC (22-19-ne- derlaag) werkte het. Dat van KCC nog verloren werd, was lo gisch. Die ploeg uit Capelle aan den IJssel speelde in de zaal in de Korfbal League en is op het veld de koploper in de hoofdklasse. ,,Maar na rust waren we wel de betere ploeg", vertelt Den Boer trots. ,,En het is toch mooi dat zulke topploegen tegen ons willen oefenen. Dat geeft wel aan dat Swift steeds serieuzer wordt genomen." Maar nu die prijs nog. Stiekem willen Den Boer en co héél graag dat kampioenschap en de bijbehorende promotie naar de hoofd klasse. ,,Het was jammer dat we het niet in de zaal redden", zegt de student bedrijfseco nomie. ,,Maar na de teleurstelling hebben we de knop omgezet en hebben we ons op een goed veldseizoen gericht. Misschien komt ons spel buiten ook nog wel het beste tot z'n recht. We hebben lange rebounders, die veel ballen pakken onder de korf en de aanvallen steeds kunnen verlengen. En zonder de schotklok heb je dan ook nog eens de tijd om een doelpunt te maken." 'Pas op, er kunnen gekke dingen gebeuren in een kampioensrace' Roeland van Vliet Middelburg Stand: 1. Swift 9-18 2. Nieuwerkerk 9-14 3. HKC 9-12 4. Oranje Wit 9-9 5. Vriendensch. 9-7 6. Merwede 9-5 7. Valto 9-4 8. GKV 9-3 Resterend programma Swift: 11 mei: Oranje Wit-Swift 18 mei: Merwede-Swift 25 mei: Swift-Valto 1 juni: Swift-Nieuwerkerk 15 juni: Vriendenschaar-Swift

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48