MIJN FOTO II ZEELAND 17 Tanja van Eenennaam (54) fotografeert sinds vier jaar en sinds ze dat op Facebook en Instagram laat zien, vliegen de likes haar om de oren. Ze post haar opnames in Vlissingse en Walcherse facebookgroepen. donderdag 9 mei 2019 Claudia Sondervan Ze heeft haar woonkamer in Oost-Souburg inge richt als een verzameling collages, met overal hoek jes en decoratieve spullen. Natuur is het hoofdthema in huis en tuin. Als favoriete foto toont ze dan ook een collage van haar meest type rende foto's die lof oogstten op in ternet: de Vlissingse boulevard, het Badstrand bij laag tij, de kleur rijke zonsondergangen met paal hoofden, weerspiegelingen in het kanaal. ,,Ik kan niet kiezen. Ik vind alles leuk. Vlissingen, de zee, het licht, sferen, natuur. Er is hier zo veel moois." Vroeger had ze niets met foto graferen. Dat veranderde toen ze weer alleenstaande werd. ,,Mijn zoon Diego (15) wordt groter, ik hield tijd over en dacht: wat zal ik eens gaan doen? Ik ben opgeleid als kapper en visagist door Mieke Petiet, maar dat was wel vijftien jaar geleden." Om een nieuwe portfolio met foto's van modellen op te bouwen, kocht ze een digi tale camera, een Nikon D5200. Dat was mei 2015. ,,Ik kon er echt niet mee over weg. Ik ben me er op toe gaan leg gen door op internet te lezen en Soms kom ik met driehonderd foto's terug als ik op pad ga -Tanja van Eenennaam mensen vragen te stellen over in stellingen. En maar uitproberen. Ik werk als bewegingsagoog in Mid delburg veel met oudere mensen. Die komen doorgaans heel weinig buiten. Ik ga vaak na het werk nog even naar de boulevard of het strand, dan fotografeer ik wat ik zie. Ik vraag ook wat mensen graag willen zien. Dat neem ik dan voor ze mee, om te bekijken." Een nichtje stelde Tanja voor om foto's in Facebookgroepen op soci ale media te zetten. Dat was ook nieuw, maar het beviel weder zijds. ,,Je hebt al snel contact met andere fotografen. Mijn ouders waren niet zo van internet, maar via Omroep Zeeland verschenen mijn foto's ook op televisie en konden ze die toch zien. Apetrots waren ze dan." Ze beheert nu met collega-fotograaf Cindy de Bree de Facebookgroep Liefs uit Vlissin- gen. Tanja maakt er een punt van om op gezette tijden de reacties die de foto's krijgen te beantwoor den. Ze krijgt ook verzoeken om foto's te leveren voor aan de muur, zelfs als behang. Op haar fototoch- De ondergaande zon is promi nent aanwezig in de collage van Tanja van Eenennaam. ten ontmoet ze veel mensen die inmiddels roepen bij het horen van haar naam: 'Die ken ik!' ,,O ja?, denk ik dan", vertelt ze verbaasd. Af en toe exposeert ze ergens. ,,Mijn moeder werkte vroeger bij Foto van Pagee in Middelburg. Bij het inlijstwerk kreeg ze een goed oog voor kaders en standpunten. Daar heb ik veel aan gehad." Tanja selecteert beeld op kleur, sfeer en er moet veel op te zien zijn. ,,Men- sen moeten wel wat te kijken heb ben." Dat is een klus. ,,Soms kom ik met driehonderd foto's terug." Van visagie is het nog niet geko men. ,,Ik kom nu tijd tekort!" Tanja van Eenennaam: ,,Ik ga vaak na het werk nog even naar de boulevard en dan fotografeer ik wat ik zie.'' 'Ik kan niet één foto kiezen' rrtïUtWJJttt REPRODUCTIE EN FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45