II Aspirant-kinderburgemeesters gaan de strijd aan: 'Stem op mij' BEVELANDEN EN THOLEN 13 EVENEMENT OPBOUW Kwadendamme maakt zich op voor het Bluesfestival van vrijdag en zaterdag. De vroege vogels zijn al neergestreken. donderdag 9 mei 2019 val. Op een smalle groenstrook pal voor de ingang van het sportpark worden tenten opgezet op tijde lijke camping 'De Ara', genoemd naar de schreeuwende papegaaien van de buren. De voorzieningen bestaan uit koud water, een paal voor de stroom en twee dixies. Het deert Kimberly, Wesley, Gino en de rest van de familie niet. Zij heb ben een mooie plek. En wie denkt dat zij ook wel van ver zullen ko men, heeft het mis. ,,Nee hoor, we komen uit Ovezande, Colijnsplaat en Wolphaartsdijk." Allemaal fa milie van elkaar. Hecht en met een gezamenlijke passie: het Bluesfes tival. Het Bluesfestival kenmerkt zich Het bier kan niet in één truck, dan is-ie te zwaar voor de helling in de tunnel door gemoedelijkheid. ,,Ons pu bliek is dertig-plus", zegt Wiele maker. ,,In de loop van de jaren hebben we elkaar goed leren ken nen en houden we elkaar in de ga ten. De politie komt natuurlijk wel langs om te controleren, maar ze hebben weinig te doen. Het enige dat we horen is dat ze vol gend jaar vrij willen hebben om hier zelf naartoe te kunnen." Het is de kracht van het festival. Kleinschalig, gemoedelijk, met een grote kern van mensen die al jaren komen. ,,Oh kijk", zegt Wie- lemaker. ,,Daar komt de tweede bierauto." In de verte rijdt een rode vrachtwagen van een bekend Belgisch biermerk over een dijk. Op de parkeerplaats staat ook al een vrachtwagen met heel veel fusten. De voorraad voor een weekend feest. ,,Het kan niet in één wagen, want ze moeten door de tunnel en als alles in één vrachtwagen zit, is die te zwaar om de helling te halen." Even later worden de statafels, tappunten en fusten bier het festi valterrein opgereden. Het geluid wordt pas later opgebouwd, want het materiaal staat nu nog bij een ander festival. Het wordt nog wel even aanpoten voordat alles staat. Dit jaar is de tent wat later opge bouwd dan normaal en dat bete kent iets minder tijd voor de in richting van het terrein. Wiele- maker haalt z'n schouders op. ,,Het komt goed." en verreiker rijdt af en aan met materiaal over het sportveld in Kwa- dendamme. Medewer kers van een tentenver huurbedrijf werken zich nog in het zweet om de boel op te bou wen, terwijl de eerste blueslief hebbers hun tenten al hebben op geslagen. ,,Dit is zo mooi", zeggen Wout en Nicolien uit Veldhoven. Ze staan al sinds maandag met hun camper op de parkeerplaats pal naast het sportpark. ,,We waren zondag op het Moulin bluesfesti val in het Limburgse Ospel. Nor maal gaan we dan tussendoor eerst naar huis, maar nu zeiden we tegen elkaar: waarom rijden we niet meteen door." Al jaren zijn Wout en Nicolien dagen van tevoren op het festival terrein te vinden. Vroeger hielpen ze dan keihard mee met het op bouwen van het terrein, nu doen ze het rustiger aan, want de jaren gaan tellen. ,,We komen nu een biertje drinken", grinnikt Wout. En een worstenbroodje meepik ken, want dat is traditie in Kwa- dendamme. De tentenbouwer neemt altijd een grote doos Bra bantse worstenbroodjes mee. ,,Heel goeie", zegt Kees Wielema- ker, een van de twee organisato ren, en hij deelt nog maar weer eens uit. Wout en Nicolien zijn niet de enige vroege vogels van het festi- Elf kinderen van 9, 10 en 11 jaar (tien meiden en een jongen) waren gis termiddag uitgenodigd in het oude stadhuis aan de Grote Markt. Alle maal hadden ze een sollicitatiebrief naar de gemeente gestuurd waarin ze kenbaar maakten de nieuwe kin derburgemeester van Goes te wil len worden. Ze werden aan de tand gevoeld door een jury met daarin onder meer wethouder Derk Alssema, burgemeester Margo Mulder en de huidige kinderburgemeester Zoë Gude. De kinderen bleken al vol plannen te zitten. Zo pleitte Sophie voor de terugkeer van gratis hon denpoepzakjes, wil Salomé iets doen tegen zwerfvuil en hoopt Femke het probleem van eenzaam heid onder ouderen te gaan aan pakken. Het liefst wil ze met haar school bezoekjes brengen aan oude mensen in het zorgcentrum. De jury was onder de indruk, want na een kort beraad werd Femke aangewezen als kandidaat. De vijf andere kinderen die zich mogen opmaken voor de campagne zijn Julia Bobeldijk, Michelle de Keizer, Salomé Hageman, Sophie Nicodem en Xandro Pieper. Op zaterdag 15 juni kunnen men sen op de Grote Markt stemmen op hun favoriete kandidaat. Wie de meeste stemmen haalt, wordt kin derburgemeester, de nummers twee en drie mogen zich kinder wethouder noemen. Het kindercol lege wordt beëdigd tijdens Goes Kinderstad. Gisteren werd bekend dat ook Noord-Beveland binnenkort een kinderburgemeester krijgt. Net als in Goes mag deze aanwezig zijn bij allerlei belangrijke momenten, zo als de intocht van Sinterklaas. Willem Priester en Adrie Braamse (vlnr) werken aan de opbouw van het Bluesfestival. foto marcelle davdse Peter Kempe, Kees Wielemaker, - Kees Wielemaker, organisator Kijk op de site bij /video y Camping bluesfestival al druk bezocht Vroege vogels horen bij Bluesfestival Melita Lanting Kwadendamme 'Stem op mij, dan maak ik jong en oud blij'. Femke van der Veer had al een slogan bedacht toen ze gisteren probeerde kandidaat te worden voor het kinderburge meesterschap van Goes. Rob Paardekam Goes Xandro (links) mag met vijf meiden de strijd aangaan voor het Goese kinderburgemeesterschap. foto marcelle davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41