Verhuist brandweer Heinkenszand naar woonwijk? Mast Tholen al klaar voor regenboogvlag 12 BEVELANDEN EN THOLEN Analyse Kapsalons Vlissingen en Kortgene in de prijzen donderdag 9 mei 2019 IN DE REGIO THOLEN Socratisch gesprek Inloopochtend Diabetescafé komst wordt tussen 19.30 en 21.30 uur gehouden in Wijk- gebouw de Spinne. Aanmelden is niet nodig. De toegang is gratis. Stand Up Bass Contrabassist Do minic Seldis en pia nist James Pearson treden vanavond op in Rilland met het programma Stand Up Bass. Belang stellenden zijn om 20.00 uur welkom in Luctor et Emergo in Rilland. Kaarten kosten 22 euro per stuk en zijn te be stellen via podium- reimerswaal.nl. MIJN DORP, MIJN STAD A Deze week was het de VVD- fractie die de inzet van lok tieners op de Mosseldag in Yerseke hekelde. De liberalen vin den het 'makkelijk scoren' en een typisch geval van 'ondernemertje pesten' om uitgerekend op de al lerdrukste dag van het jaar de lok tiener op oorlogspad te sturen. Burgemeester José van Egmond peinst er echter niet over om een uitzonderingsbeleid te voeren op Mosseldag. Dat is logisch. De wet geldt immers elke dag. Bovendien is het uitgerekend op zo'n dorps feest extra verleidelijk voor tieners om de grenzen op te zoeken. Juist dan moet de overheid een extra oogje in het zeil houden. Een lok tiener is misschien niet de meest sympathieke, maar wel een heel effectieve manier om dat te doen. De cijfers van Zeeuwsbrede on derzoeken bevestigen dat. In 2012 scoorde Reimerswaal het slechtst op naleving van de Drank- en Ho- recawet. Dankzij de inzet van de loktiener is Reimerswaal nu één van de braafste jongetjes van de klas. Van Egmond mag trots zijn, maar moet waken dat de door haar voorgangers ingezette aanpak draagvlak houdt in de samenle ving. Werkwijze Het is bijvoorbeeld zaak dat de ge meente zorgt voor transparante en vlotte controles. Een aantal onder nemers kreeg pas in maart een brief over overtredingen die op Mosseldag vorig jaar waren be gaan. Niet gek dat de VVD daar boos over is. Van het door de ge meente ingehuurde bureau dat zich gespecialiseerd heeft in alco holcontroles mag een professione ler houding worden verwacht. Het is niet de eerste keer dat de werkwijze van dit bureau in op spraak komt. Bij eerdere overtre dingen rammelden de onderlig gende rapporten aantoonbaar. Omstandigheden zoals het merk van de drank of de identiteit van degene die de drank verstrekte, De vrijwillige brandweer van Hein- kenszand moet op zoek naar een nieuwe plek omdat het huidige pand naast het gemeentehuis wordt gesloopt. De ruimte is nodig voor de nieuwbouw van de Lidl. Na een onderzoek van verschillende opties is volgens het gemeentebe stuur de locatie op de hoek van de Hoefbladstraat de beste optie voor de nieuwe brandweerpost. Een in vestering van ongeveer 1,85 miljoen klopten bijvoorbeeld niet. Behalve deze slordigheden, zijn er ook meer principiële vragen bij de handelwijze van de loktiener te stellen. Moreel onjuist Zowel de Kinderombudsman als de minister van Jeugd en Gezin lieten eerder weten het moreel onjuist te vinden om minderjari gen overtredingen te laten begaan. De loktiener in Reimerswaal gaat nog een stapje verder en liegt over zijn leeftijd wanneer een barme- dewerker daarnaar vraagt. Na tuurlijk jokken sommige jongeren in het echte leven ook om aan al cohol te komen. Maar het vergro ten van de pakkans mag geen legi timatie zijn om loktieners te laten liegen. Naast de inzet van een - eerlijke - loktiener zou Reimerswaal ook clubs en ondernemers kunnen helpen om zich aan de regels rond het verstrekken van drank te hou den. Denk bijvoorbeeld aan het gezamenlijk invoeren van ge kleurde polsbandjes op dorpsfees ten. Of aan het gratis uitdelen van id-scanners in kantines. Geld hoeft geen probleem te zijn: in het boetepotje zit al dik 6000 euro en wellicht komt daar nog wat bij. Een betere besteding van de boetes voor het verkopen van alcohol aan minderjarigen is haast niet denkbaar. euro, inclusief de aanpassing van de omgeving. Daarvan komt een half miljoen euro terug door verkoop van de huidige locatie aan de Lidl. De omwonenden leggen zich niet neer bij vestiging van de post in hun woonwijk. ,,Nee, als de ge meenteraad besluit dat dit door gaat, dan gaan wij bezwaar maken. We gaan door tot de Raad van State en dan kan het wel lang gaan duren voor er duidelijkheid is", zegt An drea Kloet. En dat zou betekenen dat de ge meente op zoek moet naar een tij delijke locatie die meerdere jaren beschikbaar is, want de Lidl wil vol gend jaar bouwen. De buurt heeft ook onderzoek gedaan naar de argumenten van de gemeente om te kiezen voor de Hoefbladstraat en ze weerleggen verschillende punten. Onder meer over de aanrijtijden, de overlast, de hoge kosten die verbonden zijn aan deze plek en de stijging van het aantal uitrukken in de afgelopen ja ren. THOLEN Coming Out Day is pas over 156 dagen, maar een verzoek om dan de regenboogvlag te mo gen hijsen in Tholen is al de deur uit. Dat verzoek komt van van LHBT Netwerk Zeeland. De orga nisatie wil er zeker van zijn dat op 11 oktober de regenboogvlag ge hesen kan worden, verklaart voorzitter Stefano la Heijne de vroege aanvraag. Tholen heeft het verzoek ook al gehonoreerd. La Heijne is daar blij mee. ,,Het is een bijzonder heug lijk feit dat die vlag voor het eerst in de gemeente gehesen wordt." Burgemeester Ger van de Velde Grand Café Moerzicht, 14.30 16.00 uur: Creamiddag; 16.00 17.00 uur: Borreluurtje voor senioren zal op 11 oktober aanwezig zijn. Volgens La Heijne is haar ge vraagd de uitnodiging te delen binnen het college. ,,Maar de uit nodiging was wel persoonlijk aan haar gericht." Vorige week plaatste de ge meente Tholen de veelbesproken vijfde vlaggenmast bij de ingang van het gemeentehuis. Die mag - op aanvraag en na goedkeuring - gebruikt worden door organisa ties om te vlaggen. De andere masten zijn bedoeld voor Rabo bank (twee, als onderdeel van het huurcontract), de Nederlandse vlag en de gemeentevlag van Tho- len. ProHair kreeg de meeste stemmen en de hoogste cijfers in de categorie 'kap salons', C-Hair won in de categorie ZZP-kappers. Op The Hair X-perience in Go- rinchem maakt een vakjury bekend welke salon in beide categorieën zich de nationale winnaar mag noemen. Liegende loktiener is een stapje te ver GO Vrijzinnigen Neder land afdeling Tho- len verzorgt van daag een thema ochtend. Dit keer wordt er een ge sprek volgens de socratische me thode gehouden door Maja Nieu- wenhuis. Aanvang 10.00 uur, gratis toegang. De locatie is de Oudelandse- straat 11 in Tholen. BIEZELINGE Het Trefpunt in Bie- zelinge opent van daag voor iedereen de deuren. Tussen 10.00 en 11.30 uur kan men langsko men voor een kopje koffie en een ver snapering. Ook kan er een praatje ge maakt worden en een potje gesjoeld worden. Jong en oud is welkom. Het Trefpunt is te vin den aan de Bieze- lingseweg 6 te Bie- zelinge. GOES In Goes wordt van daag een diabetes café gehouden. De bijeenkomst staat in het teken van: 'hoe om te gaan met dia betes'. De bijeen- RILLAND Hoe ver moet je gaan om ca fébazen, caissières en kanti- nevrijwilligers te betrappen op het verkopen van bier aan minderjarigen? Die vraag is opnieuw actueel nu burge meester van Reimerswaal, José van Egmond, niet uit sluit dat tijdens de buitenge woon drukke Mosseldag de loktiener weer zal opduiken bij de bierpompen. Joeri Wisse Yerseke De gemeenteraad van Borsele besluit vanavond of de brand weerkazerne van Heinkenszand verhuist naar de woonwijk Over de Dijk in het dorp. Omwonen den zijn fel tegen. Ze vrezen overlast en waardevermindering van hun woning. En ze weerleg gen in een rapport ook verschil lende argumenten van het ge meentebestuur om te kiezen voor deze locatie. Melita Lanting Heinkenszand GOES Inloophuis Oase, och tend: Inloop voor koffie en thee; Vredeskerk, 09.30-11.30 uur: Inloopochtend in kerk met koffie of thee; Serviceflat de Schakel, 09.30-11.30 uur: Digi taal Café; Medisch Centrum, Dusseldorpstraat 24, 10.00 11.30 uur: Gratis workshop 'Voeding en beweging bij het ouder worden'; Erasmuspark, 10.00-11.00 uur: Inloopspree kuur van wijkverpleging; 14.00 uur: Wandeling in groepsver band en scootmobieltocht; De Spinne, Joseph Lunslaan 7, 19.30-21.30 uur: Diabetescafé 'S-GRAVENPOLDER Sporthal De Zwake, 10.00-11.00 uur: Gratis sporten HANSWEERT Dorpshuis, 10.00 uur: Wandeling HEINKENSZAND V.d. Biltplein, 08.00-12.00 uur: Weekmarkt; 09.30 uur: Wandelen in groepsverband; Bibliotheek, Stengeplein, 09.30-11.30 uur: Digitale inloopochtend; 14.00 15.30 uur: Taalcafé 'S-HEER ARENDSKERKE Arendhuis, 19.15-20.15 uur: Fit ness Fun Party KAPELLE FitXperience, Vroonlandsweg 47, 19.30 uur: Indoor Cycling KRUININGEN Hof Cruninghe, 10.00-11.15 uur: SeniorenYoga KWADENDAMME Café Lands Welvaren, 19.00 uur: Optre dens Rob Hendrikse Bas Paardekooper en The Cats- mokes RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Podium Reimerswaal or ganiseert muziektheater door Dominic Seldis James Pear son THOLEN Oudelandsestraat 11, 10.00 uur: Thema ochtend Vrijzinnigen Nederland 'Socra tisch gesprek' WEMELDINGE De Wemel, 15.00-17.00 uur: Jeugdactivi- teiten, o.a. tafelvoetbal en ta feltennis YERSEKE MFC Tehare, 09.00 09.45 uur: Allevo lessen 'Be wegen voor 65+'; 09.45-10.15 uur: Vrij badmintonnen; 10.00 11.00 uur: Yoga-gym voor 55+; 13.30-16.00 uur: Koersbalmid- dag; Bibliotheek Moerzicht, 10.00-12.00 uur: Digitaal in- looppunt; VLISSINGEN/KORT- GENE ProHair uit Vlissin- gen en Kapsalon C-Hair uit Kortgene zijn uitgeroepen tot 'leukste kapsalon van Zee land'. De eigenaren krijgen 26 mei uit han den van lifestyledeskun- dige Maik de Boer (foto) de bijbehorende award uitge reikt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40