NIEUWS 3 Politie pakt 27-jarige na drie doden op Brunssummerheide en in Den Haag donderdag 9 mei 2019 De man woont in Den Haag, maar verblijft ook veelvuldig in Zuid-Lim burg. Hij blijkt te zijn gefilmd door ca mera's en is volgens de politie moge lijk geestelijk labiel. Gisteravond ver spreidde de politie zijn foto en maakte zijn naam bekend, omdat hij toen nog vrij rond liep. Niet veel later werd hij opgepakt. Hoe de politie de verdachte op het spoor is gekomen, is nog on duidelijk. Rechercheurs verdenken de man ervan dat hij op 4 mei de 56-jarige Haagse Etsuko dood stak. Drie dagen later zou hij ook hebben toegeslagen op de Brunssummerheide bij Heer len. Daarbij kwamen twee mensen om het leven. Het gaat om de 63-jarige Diny en een 68-jarige man. De drie slachtof- fers lieten allemaal hun hond uit. Met de arrestatie van de Hagenaar komt er iets meer duidelijk in het bi zarre mysterie van de afgelopen da gen, maar dat maakt het verdriet er in Den Haag en Heerlen niet minder om. Buurtbewoners van Diny in Heer len zijn woensdagmiddag verbijsterd dat juist deze vrouw om het leven is gebracht. Ze weten dan nog niet dat de politie Thijs H. zoekt in verband met haar dood. Volgens buurtbewoners is Diny een heel normale oma die aan vrijwilli gerswerk doet, gelukkig getrouwd is, geregeld met de camper op pad gaat en 'geen vlieg kwaad doet', zeggen mensen die haar en haar man kennen. ,,Dit is onbegrijpelijk", zegt een buur vrouw die anoniem wil blijven. Toen de buren erachter kwamen dat Diny een van de slachtoffers was, liep de halve straat uit om haar echt genoot te condoleren. ,,Haar man was helemaal van de kaart, natuurlijk. Het zijn hartstikke lieve mensen, ze heb ben kinderen, kleinkinderen ook. Ze doen geen vlieg kwaad. Diny werkt als vrijwilliger in een zorgcentrum een dorp verderop. Dit is onbegrijpe lijk." Een medebestuurder van het koor waarvan Diny's man lid is, kan het evenmin bevatten: ,,Ik kreeg een mailtje van hem dat zijn vrouw om het leven is gekomen. Dat is een slag in je gezicht als je zoiets leest." Deze koorcollega kan zich niet voorstellen dat Diny verwikkeld was in affaires of zich met andere troebele zaken bezighield: ,,O nee, ze waren gelukkig getrouwd, gingen elke paar weken erop uit met de caravan. Ze was op het verkeerde moment op de ver keerde plek, denk ik." Ongerichte aanval Zo lijkt het scenario van een onge richte aanval een stuk reëler dan dat van een afrekening in het criminele circuit of een crime passionel, zoals in de regio wel gesuggereerd werd. Betrokkenen, maar ook wandelaars en fietsers in het natuurgebied zitten daarom nog altijd met vragen. Wie doet zoiets? En waarom? Afgelopen dagen was er ook al veel verdriet over de dood van de 56-jarige Etsuko in Den Haag. De vrouw is van Japanse afkomst en woonde samen met haar echtgenoot in de wijk Duin oord waar ze een opvallende en lieve verschijning was. Ze was altijd bezig met haar hond Ze doen geen vlieg kwaad. Dit is onbegrijpelijk Max die gehandicapt was. Juist daarom kan Jan Erik Noske zich niet voorstellen dat dit een gerichte actie is geweest. Hij laat geregeld zijn hond uit in het park en kwam Etsuko regel matig tegen. ,,Waarom? Wie zou zoiets doen? Ze was zo lief en zorg zaam. Ze zou nooit iemand kwaad doen of uitschelden." Het mysterie rond de dood van de Haagse houdt ook veel andere hon denliefhebbers in de bosjes flink be zig. Eén mevrouw loopt sinds de gru welijke vondst rond met een alarmsi rene. ,,Als ik eraan trek, gaat hij loeien. Voor het geval dat." Ook al kenden ze Etsuko niet alle maal persoonlijk, ze weten dat de vrouw er op vaste tijdstippen kwam. Haar honden kennen ze maar al te goed. ,,Mijn hond rende ook altijd di rect op haar af omdat hij weet dat ze snoepjes had", zegt iemand. Een aantal vaste bezoekers houdt het niet alleen bij het uitspreken van afschuw over de gewelddadige dood van de vrouw. Ze willen haar ook ge denken met bloemen. Maar waar moeten ze die leggen? Niemand weet precies waar Etsuko is gevonden. ,,Het stuk bos was heel ruim afgezet", zegt een meneer met een herder. Onderzoek in de Scheveningse Bosjes, waar de 56-jarige Japanse Etsuko (onder) dood werd gevonden. foto anp Verdachte Hagenaar (27) zou geestelijk labiel zijn Drie mysterieuze steekpartijen in Den Haag en op de Limburgse Brunssummerheide zijn vermoe delijk gepleegd door één dader, de 27-jarige Thijs H. De politie hield hem gisteravond aan na een klop jacht. Niels Klaassen Maaike Kraaijeveld Rotterdam - buurvrouw van Diny

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3