O Tekstueel en muzikaal nauwelijks te kloppen 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Aan gasten vanavond op zijn 70ste verjaardag bepaald geen gebrek. Billy Piano Man' Joel viert feest met 20.000 gasten in Madison Square Garden in New York, waar hij ruim honderd keer optrad. Een portret van een bevlogen rockster. Ze probeerden het angstvallig te verbergen, maar voor de oplettende kijker was dins dagavond na de eerste repetitie van Duncan Laurence in Tel Aviv onmiskenbaar teleurstelling annex lichte paniek te zien in de ogen van de Song- festival-watchers. Hier ging iets niet helemaal zo als ze verwacht hadden. En met 'ze' bedoel ik Koos van Plateringen van Shownieuws/6 Inside, Aran Bade van RTL Boulevard en een mij onbekende En gelse 'expert' in een afgrijselijk gebloemde blouse die op beide zenders mocht oreren. Maar geef toe: we tuimelden allemaal van onze roze wolk bij de aanblik van die weinig verras sende lasers, lichtgevende bol en Duncan die stijf jes achter zijn keyboard zat waardoor er niets te zien was van zijn met de hand ingekleurde jasje van honderd jaar oude tafellakens. Het was geluk kig lang niet zo erg als die krumpende dansers van Waylon, maar de act heeft ook nog niet de filmi sche kracht van het bijna-winnende optreden van The Common Linnets. Dus kan het bidbook van sommige Nederlandse steden voor het Eurovisie Songfestival 2020 voorlopig weer de kast in, net als het voorbarige gespeculeer van sommige colum nisten over wie de show zou moeten presenteren. Dat zeiden Bade en Van Plateringen allemaal niet. Natuurlijk niet. Ze zouden niet de eerste ver slaggevers zijn met een boycot aan de broek, omdat ze niet enthousiast genoeg zijn en zij moeten des ondanks toch nog anderhalve week hun items vul len. En bovendien: er valt met goed fatsoen geen voorspelling te doen, zelfs niet als je Cornald Maas heet. Het Eurovisie Songfestival is nog grilliger dan een halve finale Champions League tussen Barce lona en Liverpool. Soms kan alleen al een muggen bult de boel in het honderd laten lopen. Dus was het bezwerende mantra van dinsdagavond: 'er is niets aan de hand, we staan nog steeds op nummer één bij de bookmakers.' Boulevard-presentator Beau probeerde de sfeer wat te verhogen door te opperen dat het helemaal niet verkeerd zou zijn voor de overwin ningskansen van Duncan als hij tijdelijk een beetje schor zou worden. Bij 6 Inside wist Patty Brard zeker dat alles goed zou komen. Ik hoop nu maar dat Duncan in tegenstelling tot de rest van Nederland, mezelf incluis, wél het hoofd koel houdt. En dat hij stug doorgaat met wat hij steeds doet: het fantastisch zingen van dat wonderschone liedje. Quote van de dag donderdag 9 mei 2019 Armin werkt met Borsato Attenborough wil een hit et was een even adembenemend als ontroerend statement tijdens de toegift van een concert in Madi son Square Garden in New York, de Amerikaanse mu ziektempel die als zijn tweede huis geldt. Billy Joel verscheen op het podium met een gele davidster op de revers van zijn jasje. Het was augustus 2017, daags na de onlusten in de stad Char- lottesville, waar neonazi's en aanver wante bejubelaars van het 'blanke ras' demonstreerden. Zij protesteerden, zwaaiend met hakenkruisvlaggen, tegen de verwij dering van het standbeeld van Ro bert E. Lee, generaal namens de Zui delijke Staten tijdens de Ameri kaanse burgeroorlog. Toen een auto inreed op de tegendemonstratie, kwam er een persoon om het leven en raakten er negentien gewond. De stellingneming van de rockster gold óók, of wellicht vooral, als reac tie op president Donald Trump, die de schuld bij 'beide kanten' neer legde en bovendien verklaarde dat er 'some very fine people' aan de kant van de opzichtige racisten mee mar cheerden. ,,Ik moest wat doen'', verklaarde Billy Joel. ,,Nazi's zijn géén goede mensen. En leden van de Ku Klux Klan evenmin.'' Het is typerend voor William Martin Joel (The Bronx, New York, 1949) - de familie van zijn vaders kant werd tijdens de Tweede We reldoorlog nagenoeg uitgemoord in Auschwitz - wiens maatschappelijke betrokkenheid ook in zijn oeuvre weerklinkt. De man die met het lied Piano Man Sing us a song, you're the piano man, sing us a song tonight...') uit 1973 de wereld veroverde, stamt naar eigen zeggen uit een generatie - de baby boomers - die als vanzelf een zekere strijdbare betrokkenheid bezit. ,,We rouwden allemaal om de dood van John F. Kennedy in 1963. Hij was onze man, die voor jeugd, kracht, progressie en idealen stond. Muzikaal identificeerden we ons met de Beatles, zij vervatten de tijdgeest in hun liedjes.'' Met een loopbaan die een halve Wat ik hoop, is dat ze meekrijgen hoeveel voldoening ik uit mijn werk haal PC MUZIEK Armin van Buu- ren is gastar- tiest bij de vijf Kuip-concerten van Marco Bor sato. De eerste is op 29 mei. Ook Davina Michelle zal daar zingen. De drie lanceerden gisteren onaan gekondigd een single, Hoe Het Danst. MUZIEK David Attenbo- rough is al 93, toch aast hij nog op een clubhit. De Britse docu mentairemaker maakte 65 jaar geleden op Bali opnamen van lokale muziek. Een dj moet die omzetten in een 'clubwaardig Ibiza-nummer'. 3 ■u Arno Gelder ncan Nieuwsuur-presentatrice Mariëlle Tweebeel" wil een goed voorl zijn voor haar kinderen. FOTO'S GETTY IMAGES BSR AGENCY REDFERNS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24